Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

предложение за нова функционалност на сайта

Публикувано от testxxxx 
предложение за нова функционалност на сайта
19-08-2007 - 14:48:14
Здравейте,
Защо не сложите под всяка оферта, възможност купувачите да въведат за каква сума биха купили дадения имот? Така агенциите биха имали обратна връзка дали имота е продаваем. Така и така доста обяви стоят от 3-4 месеца и явно са непродаваеми.
Анонимен потребител
Re: предложение за нова функционалност на сайта
20-08-2007 - 15:53:33
Е ти как по една обява от 3 изречения и 1-2 снимки(в най-добрия случай) ще кажеш колко даваш?
Re: предложение за нова функционалност на сайта
20-08-2007 - 16:13:28
това едва ли е необходимо - просто трябва да се погледне варианта в един друг имотен портал-там купувачът/наемател директно въвежда онова което търси,без оглед на предлагането.Така се срещат двете страни и продавачът си сверява часовника с търсенето а не обратно и може да се стигне до сделка.Ако imoti.net не работят и като брокери-ще го направят,ще се наложи иначе ще се пренасочи интереса към онези, които го предлагат.
estxxxx с оглед предстоящото на този пазар съм сигурен , че няма начин да не го направят

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: предложение за нова функционалност на сайта
20-08-2007 - 16:49:10
Добре би било, обявите да не са с 3 изречения и 1-2 снимки, а доста повече, особено за имоти извън София ( къщи ). Там са най големите измишльотини. В 90% от случаите агенциите не са си направили труда да видят имота, а го обяват по разкази на очевидци. После се разкарваме като ненормални. И все пак може да се сондират нива на търсене за ориентир на продавачите. Например - 35м2 стара къща за ремонт в с. Осоица - 52000Е. Тук мисля, че всеки и без снимки би казал че продавачите не са в час. А за старите обяви - има залежали и по 2-3 години, без да съм правил специално проучване. Тук вече не се търси купувач, а някой хем богат, хем с жълта книжка. Брокерите, като хора познаващи по-добре и двете страни на пазара, би трябвало да консултират продавачите за цената, а не да приемат да офертират неща с 5-6 пъти завишени цени. Това е губене на време за всички.
Re: предложение за нова функционалност на сайта
20-08-2007 - 16:49:32
До Тинки Уинки :
Наистина това мое предложение има смисъл само ако в обявата има снимки.
Анонимен потребител
Re: предложение за нова функционалност на сайта
21-08-2007 - 13:25:14
Аз преди време бях предложил да се прави статистика на база търсене като се вземат предвид обявите, които се разглеждат.

Примерно отваряш обявата за продава и след като си се заинтересувал от нея, значи може да се предположи, че търсиш на горе долу на такава цена. Е на база "цъканията" може да се изкара една статистика за цени "търси". Също може и на база анализ на формата за търсене да се извади статистика за търсенето.

По принцип мисля имоти.нет срещу заплащане дават инфо на АНИ колко пъти им се е "цъкнала" обявата.
Re: предложение за нова функционалност на сайта
22-08-2007 - 08:18:18
avatar
Всъщност брокерите в голяма част от случаите - професионалните такива знаят каква е цената на имота, на която спокойно би се продал, но българските продавачи в повечето случаи нямат такова доверие на своите брокери и също така имат конкретна идея за цената на база съвет на приятел (съсед, който е продал на тази цена и др.)
Доколкото ни е известно от разговори с агенциите има често срещан случай, клиента "опитва" с една висока цена и постепенно сваля с времето когато види, че няма интерес. Точно този момент обаче - сваля цената с времето е съвсем различен за всеки. Някой клиент стига до реалната цена за 1 месец, а други с години. Има и случаи, в които продавачът е на принципа - ако се продаде на тези пари добре!! Ако не ... няма смисъл да свалям може и да не го продавам, за по-малко си мисля, че не си струва.

Тинки ще направим такава статистика. В момента работим по това да не се въвеждат оферти ново строителство с избор от падащо меню колко остава до завършването, а ще се въвежда датата на завършване и системата сама ще си изчислява колко остава до тази дата. В момента проблема е, че трябва да се корегират всеки път обявите с напредване на строежа. Супер е идеята да има статистики на база търсене и ще стане много хубаво. smiling smiley


келепирски не работим като брокери, но не разбрах каква е връзката с предложението.
Сигурно не съм разбрала добре smiling smiley но каква е голямата разлика в това да отидеш на продажби и да селектираш параметрите на търснето си и да видиш офертите в базата данни и ако сложим същото меню да се казва "Купувам" и там да въвеждаш желаните параметри на това, което искаш да купиш и търсачката дава резултатите ? Т.е. цената, която въвежда купувача да е различна и да дава резултати, които не включват тази цена, но купувачът да има опция да предложи такава каквто би дал?
Как би работело това: Кликва си брокера на офертата, за апартамент 70 000 и вижда, че има предложение за 65 000 и още 15 предложения на различни цени и се обажда всеки ден на продавача си и му казва какво? Знам, че държите на цената 70 000 и че рано или късно може би ще се появи клиент на такава цена, но един сайт, в който рекламирам е пуснал опция за предлагане на цена и цените са такива и такива . Продавачът : не ме интересуват вашите сайтове, но ако искате дайте да корегираме цената на 69 000 и да опитаме на тази цена ....

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход