Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

статия за едностайни в Лозенец

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: статия за едностайни в Лозенец
04-12-2005 - 14:41:31
avatar
Това е така, защото в статистиката ни няма ново строителство и старо отделно!

А колегата, който прави анализите си изважда данните като направи търсене и си ги записва, според това за кое предвижда да напише статия.

Трудно ни е да я разделим на ново и старо строителство. А е супер важно. Защото иначе какво се получава някои построява нова сграда въвежда всяка оферта от нея и среданата цена се сгромолясва, защото той предалага апартаменти, които ще са готови след 2 години например...

Според вас има ли полза все пак от статистиката в този и вид ?
Анонимен потребител
Re: статия за едностайни в Лозенец
05-12-2005 - 08:39:10
Естетсвено че има полза от статистиката. Работата е като се пише:
Quote

За последните 5 месеца от юли гарсониерите в престижния столичен квартал "Лозенец" са поскъпнали с 12 на сто, сочи статистиката в сайта за недвижими имоти IMOTI.NET
това наистина да е видно от статистиката. Ако сте ползвали данни само за ново строителство - ами пишете си го в статията. Иначе като сложите едно такова заглавия и кой, разбрал кой не за какво става въпрос и айде отиде коня в реката. И dir.bg и те го сложили. Утре и Монитор ще се включи. И после иди обяснявай на баба Гицка че било само за ново строителсво примерно.
Re: статия за едностайни в Лозенец
05-12-2005 - 14:37:28
Magic, естествено, че има полза от тази статистика !

Той Тинки си е математик - затова така реагира smiling smiley Аз понеже съм статистик, ще ти кажа, че дали средната е 972 Евро/кв.м. или е 969 е/кв.м, това е нищожно отклонение (под 1 %) и не би имало никакво значние за изводите. Аз даже бих казала "около 1000 е/кв.м." и ще е достатъчно вярно smiling smiley

Не случайно се шегуват, че разликата между счетоводителите и статистиците била такава: първите закръгляват до стотинки, а вторите - до милиони smiling smiley

Анонимен потребител
Re: статия за едностайни в Лозенец
05-12-2005 - 14:58:04
айде сега като виден статистик ми кажи - ти тука от юли до сега виждаш ли ръст от 12%
[prices.imoti.net]

Даже може да вземеш да направиш е дна средна цена за юли ще е някъде около средата на скалата - към 910 е/м2. В момента през декември цената е към 930.

То по твойта логика дето 910 там и 930 а я го виж гръмкото заглавие - 12% нагоре
Re: статия за едностайни в Лозенец
05-12-2005 - 15:27:31
Тинки, от тази графика мога да ти извадя както ръст от 14 % (ако погледнеш дата някъде около 15.09 спрямо 25.04) - това за 5 месеца, така и спад от 10 %, ако взема 10.10. спрямо 22.06 (някъде там) . Всичко зависи от това коя спрямо коя дата ще сравнявам. А понеже както отлчино знаеш, оферти се повтарят, има "фалишиви", излизат изведнъж няколко за някои скъпо жилище и хоп- нагоре, или излизат изведнъж няколко за "евтино" и хоп-надолу и т.н., и т.н.

Така че не се заяждай - аз не мога да правя изводи за пазра в Лозенец на гарсониери, без да обработя данните (съвсем почтено и неманипулативно smiling smiley - 4ovek ей сега сигурно ще ме заяде за това. Но този, на когото са възложили, го е направил някак си - не знам как. Ама защо толкова му се косиш smiling smiley това не разбирам.

Баба Гицка не влиза в имоти.нет, не се коси - няма да я изманипулират тояно нея smiling smiley
Re: статия за едностайни в Лозенец
05-12-2005 - 18:48:04
avatar
Добре, ясно изразяването не е било правилно. По добре да се каже по данни от imoti.net

Дир.бг са ни партньори и dom.dir.bg е съвместен проект
Анонимен потребител
Re: статия за едностайни в Лозенец
09-12-2005 - 16:09:01
ами тогава както казва magic да напишат според извадка направена от imoti.net по такива и такива критерии, а не според статистиката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход