Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Администраторът на форума да се намеси

Публикувано от greenbul 
Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 10:41:53
Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 12:12:56
Ако позволи аудиторията и не бъда изтрит от модераторите, ще си позволя да вметна мои мисли по повод този форум. Казвам изтрит, защото в резултат наблюденията ми за форумния живот и търпимостта тук, пуснах една тема за размисъл "Celebrating diversity". Идеята ми беше да помислим доколко сме търпими към различното мнение и с какви похвати го оборваме. За съжаление не след дълго темата беше изтрита . Излиза, че тук могат да се пишат всякакви глупости, да се пействат до припадък едни и същи неща, но да поговорим без крясъци и грубост е някак неудобно, дори непозволено . Жалко. че това е нивото на форума. Интелектуалния Макдоналдс в който живеем не прощава. Преди години бях активен участник в един форум на дир бг. Споделяхме всичко което ни вълнува и дори с реакционерите се отнасяхме добронамерено. Все пак с тези хора делиш част от напрегнатия си живот и ти стават близки в някакъв аспект. От тогава не съм писал почти никъде. Извинете ме за неудобството което ви причинявам карайки ви да четете нещо различно от нападки и обиди.
Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 12:57:36
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
Извинете ме за
> неудобството което ви причинявам карайки ви да
> четете нещо различно от нападки и обиди.

Тихичък, smiling smiley

За мен беше Удобство.... и то много приятно...

Сигурна съм, че не съм само аз.
smiling smiley


Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 13:18:52

Най-добре танковете ..................
.................................или Камелия да дойдат.......
Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 14:38:28
Тихия,

Прочетох поста ти, и общо взето не съм наясно какво очакваш от тема, която не са казва "Celebrating diversity". (Между другото, съм я пропуснала.)

Все ми се струва, че разговорът тук не е бил за свободата на словото, нито пък за правото да отстояваш другото мнение. Става дума, или поне моята идея е такава да отстояваш своето мнение с високо вдигната глава, с достойнство, от името на един ник, и без клонирането на мнения, за да не се ощастливи някой от численото преимущество. Защото така се разбира демокрацията в България, според численото преимущество. Много често, специално тук, е разпространена практиката да се пускат мнения от един и същ човек, но защитаващи една и съща позиция.

На мен не ми е известно какво можеш да очакваш от тема, наречена "администраторите да се намесят", ами разбира се - да четеш обвинения и защити. Не може да очакваш да научиш нещо ново, защото просто мястото на тази тема е тук, в този раздел. Съжалявам, Тихия, че съм разрушила душевния ти мир. Мястото на проблемите във форума трябва да бъде тук. А и просто 10 страници не са за подценяване.

Извинявай обаче!


Re: Администраторът на форума да се намеси
11-01-2009 - 14:46:45
tihia Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако позволи аудиторията и не бъда изтрит от
> модераторите, ще си позволя да вметна мои мисли по
> повод този форум. Казвам изтрит, защото в резултат
> наблюденията ми за форумния живот и търпимостта
> тук, пуснах една тема за размисъл "Celebrating
> diversity". Идеята ми беше да помислим доколко сме
> търпими към различното мнение и с какви похвати го
> оборваме. За съжаление не след дълго темата беше
> изтрита . Излиза, че тук могат да се пишат
> всякакви глупости, да се пействат до припадък
> едни и същи неща, но да поговорим без крясъци и
> грубост е някак неудобно, дори непозволено .
> Жалко. че това е нивото на форума. Интелектуалния
> Макдоналдс в който живеем не прощава. Преди
> години бях активен участник в един форум на дир
> бг. Споделяхме всичко което ни вълнува и дори с
> реакционерите се отнасяхме добронамерено. Все пак
> с тези хора делиш част от напрегнатия си живот и
> ти стават близки в някакъв аспект. От тогава не
> съм писал почти никъде. Извинете ме за
> неудобството което ви причинявам карайки ви да
> четете нещо различно от нападки и обиди.

Споделям идеята ти. Не знаех ,че темата ти е изтрита , тъкмо се каних щерката да ми преведе английския.
За жалост ние все още не сме свикнали на търпимост. sad smiley
Re: Администраторът на форума да се намеси
12-01-2009 - 08:27:03
global Написал:
-------------------------------------------------------
> ... За това, мнението на Пунди и ко, макар и
> "зелено като цвят", както го определи, мен не ме
> дразни
. ..
>
> Относно мненията, бих попитала Зеления, с какво
> неговото мнение е по-различно от моето???Какво е
> главното, което ни разделя???
>
> Няма да получа отговор. Както не получих и отговор
> на предния си въпрос...

Макар че цитираното не заслужава внимание поради своя източник, то потвърждава и други мнения, изказани в тази тема - хем мнението на персоната, президвикала цели 10 страници във форум, беден откъм интерес, не ви дразни, хем не е така.
Последно, ако потребителят, когото цитирате неуморно и емоционално, не ви пречи, защо се подведохте по инициатива, която не припознавате като ваша?
Дали ентусиастът, поставил тази тема, не преследва други цели?!
Дали не сте тръгнали след съмнителен " водач " и какви са тези последователи, които сляпо прегръщат всяка идея, без да се замислят?!
Не разбирам...
В моята професия всяко едно прибързано решение, води до неприятни за клиента последици, а тук - прибързаното решение на модератора се оказва, че е само негово, защото останалите участници в дискусиите не се дразнят от този потребител: прочетете внимателно написаното досега и ще се убедите сами.


По отношение на въпросите, поставени от цитирания по-горе автор: дори да приемем, че работите в частната сфера, това не означава, че имате способностите да си задавате въпроси и да търсите отговори на тях. Частникът трябва да е обтекаем, защото при него няма сигурни неща, но от негативизма, лъхащ от изказванията ви, се създава впечатление, различно от пазарното.

И, ако обичате, не се чувствайте длъжна отново да се самоцитирате, ако решите да отвърнете подобаващо по вашия си начин!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 08:28 от zelen.
Re: Администраторът на форума да се намеси
12-01-2009 - 08:47:19
Свобода на словото, какво да се направи!

*huh*
Re: Администраторът на форума да се намеси
12-01-2009 - 10:01:15
zelen Написал:

>
> Макар че цитираното не заслужава внимание поради
> своя източник, то потвърждава и други мнения,
> изказани в тази тема - хем мнението на персоната,
> президвикала цели 10 страници във форум, беден
> откъм интерес, не ви дразни, хем не е така.
> Последно, ако потребителят, когото цитирате
> неуморно и емоционално, не ви пречи, защо се
> подведохте по инициатива, която не припознавате
> като ваша?
> Дали ентусиастът, поставил тази тема, не преследва
> други цели?!
> Дали не сте тръгнали след съмнителен " водач " и
> какви са тези последователи, които сляпо прегръщат
> всяка идея, без да се замислят?!
> Не разбирам...
> В моята професия всяко едно прибързано решение,
> води до неприятни за клиента последици, а тук -
> прибързаното решение на модератора се оказва, че е
> само негово, защото останалите участници в
> дискусиите не се дразнят от този потребител:
> прочетете внимателно написаното досега и ще се
> убедите сами.
>


Това много ми прилича на една приказка на моя дядо, който казваше "Много приказки, много глупости!".

Поне на мен, беше необходимо 3 пъти да прочета написанато, за да схвана ( обаче не със сигурност) какво иска да каже авторът. Разбира се, може да се окаже заради недостиг на мозъчна субстанция.

Понеже ясен отговор на въпросите не получих, ще задам следващия: В твоята професия неясния изказ приоритет ли е? Защото може би така виждаш "обтекаемостта" на частния бизнес?

Относно въпросът ти дали не съм подведена от някакъв инициатор ( така поне го сванах), не смятам . Този раздел във форума е точно за проблеми. Все някъде човек трябва да изрази възмущението си.

По-интересното обаче, е, имаш ли лице и собствено достойнство, за да защитиш позицията си за свободното слово или за нещата, от които не си доволен, с които не си съгласен? Аз смятам, че при повечето хора еднаквост на позицията и мисленето липсва. Не това е целта на занятието. Всеки има правото да не се съгласи с другия.
Стига да има какво да каже. Или пък да му стига речниковия багаж да го направи.
Re: Администраторът на форума да се намеси
12-01-2009 - 10:05:30
tihia Написал:
> Ако позволи аудиторията и не бъда изтрит от
> модераторите, ще си позволя да вметна мои мисли по
> повод този форум. Казвам изтрит, защото в резултат
> наблюденията ми за форумния живот и търпимостта
> тук, пуснах една тема за размисъл "Celebrating
> diversity".

Аз не съм изтривал тази тема, дори пуснах веднага след теб второто съобщение, което поясняваше какво включва "Celebrating diversity" (100 подтеми - от толерантност към мравките до толерантност към обратните).

Но предполагам, че може би е изтрита (ако не е преместена в друг раздел), защото е на английски и е затруднила много хора. Наистина, "Celebrating diversity" (относно ТОЛЕРАНТНОСТТА), е много фина, рафинирана тема, актуална не само за този форум, а изобщо за човешките отношения в България. Ако я пуснеш отново, но с по-ясна формулировка, в раздел "ОБЩА ДИСКУСИЯ", аз съм ЗА smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход