Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

средни цени

Публикувано от Victor 
средни цени
13-03-2008 - 14:51:21
Мисля, че опцията - показване на средни цени за район трябва да бъде махната.Няма смисъл да пояснявам защо.
Re: средни цени
24-08-2008 - 10:16:00
е явно има смисъл да поясня... десетки хора съм виждал как си определят цените спрямо тези средни цени.Разбира се по никакъв начин не може да им се обясни, че не са прави.Случвало ми ме търсят хора от чужбина с въпросът "Е добре как може да ми предлагате толкова скъпи имоти, моля проверете средните цени в имоти.нет за района, в кйто се намира имотът, който ми предлагате"... и тн. Хаде сега обяснявай им ти, че оценка на имот не се прави така :ami:
Re: средни цени
25-08-2008 - 11:11:51
Victor, има и още нещо за тези средни цени, което ми писна да обяснявам и Имоти.нет и форумците не щат да го забележат. В разделите Продажби и Средни цени на сайта средните цени се смятат по две различни формули, като тази в раздел Средни цени е грешна! За графиките и архивите не знам коя от двете формули използват, но по-вероятно грешната.

Пример

Избираме в Продажби, кв.Изгрев в София, Къщи – защото са само две бройки и лесно се смятат.

В раздел Продажби получаваме:
Намерени са 2 оферти продажби със средна цена 2132.89 евро/кв.м.
Къща София Изгрев 408 кв.м. 255 000 EUR
Къща София Изгрев 103 кв.м. 375 000 EUR

В раздел Средни цени ни дават Средна цена на кв/м. 1232.88 евро/кв.м.

Сега да покажа как са сметнати:

В раздел Продажби
(цена1/кв.м1 + цена2/кв.м2 +...+ ценаN/кв.мN) / N

или
(255 000/408 + 375 000/103) / 2 = 2132.89

В раздел Средни цени
(цена1 + цена2 +...+ ценаN) / (кв.м1 + кв.м2 +...+ кв.мN)

или
(255 000 + 375 000) / (408 + 103) = 1232.88

Ако е вярно че десетки хора при покупко/продажба са се консултирали с тези така сметнати средни цени, значи има вероятност да са получили финансови вреди, нанесени им от Имоти.нет.

Иначе не подкрепям твоето предложение за премахване на средните цени от този вид сайтове. Задължително е обаче на страницата да се уточнява че това са само офертни средни цени, а не такива на базата на реални сделки.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 11:22 от timber.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход