Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съкредитоискател

Публикувано от wretc 
Съкредитоискател
02-01-2008 - 18:05:00
Извинявам се че в празниците пускам тази тема ,но неможах да намеря на телефоните никой ,който може да ми обясни някой неща който ме вълнуват....въпроса ми е следният мой познати имат жилище което ще продадат на трети познат ,който ще закупи това жилище чрез ипотека ....тука вече и идва лошата част за мене ,тъй като не му достигат доходи на третият аз трябва да стана съкредитоискател confused smiley .Идеята е да се плаща този апартамент само 2-4 години и да се загуби (т'ва си е тяхна работа ,трябват им пари за бизнес така са решили,но не ни вълнува),какво става с мене след 4-ри години след като кредитоискатела заяви че неможе да плаща жилището ,а аз няма как да направя несъстоятелност.Интересувам се главно от последствията в/у мене ,мисля че трябва да има глоба за прекратяване на плащанията или нещо подобно ,затова питам вас и се надявам някой да ми отговори че вече едвам ги одържам.
А да щях да забравя ,честита нова година и тази да е по добра от старата и каквото сте си пожелали да стане
winking smiley
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 18:14:37
Не съм специалист по финанси , но това , което пишеш мисля , че има и друго име - поръчител. До колкото знам , ако се спре изплащането по кредита , банката търси поръчителя , т.е. ти изплащаш останалата част от кредита.
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 18:20:42
да де ,ама аз ако не искам да иплащам този кредид а да се загуби жилището ....идеята ми е и т.е. въпроса дали и банката ще иска жилището или аз да платя тва жилище двойно !
И аз говорих с доста хора ,но не намерих някой който да ми отговори съвсем точно ,мерси все пак за отговора
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 18:37:21
След като откровено смятат да не си плащат кредита, не ставай съкредитоискател.
Ако след продажбата на апартамента на публична продан, остане непогасено задължение банката ще търси и съкредитоискателя.
Има други начини хората да си намерят пари за бизнес.
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 18:43:09
Ще ме извиниш за непросветеноста,дефакто банката не прибира апартамента а го продава публично и след тва ,сумата която в момента се дава на този апартамент е 40 хил евро ,но е 35 годишен и реално цената му трябва да спадне и приемаме че бива продаден на публичен търг за 30 хил и от мене ще търси банката останалите пари
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 19:01:24
Толкова , като им трябват пари , да продадат апартамента и да не те занимават . Не знаеш за какви неща може да те търси банката. В крайна сметка , имаш си глава на раменете и решавай.
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 19:04:36
aпартамента неможе да бъде продаден в момента ... затова е цялата тази работа ,надявам се да го прочете това тука някой професионалист че давам само рефреш като малоумен за да видя нов поуст
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 19:13:38
Последно от мен:
Аз не бих се вързал на такова нещо.
Re: Съкредитоискател
02-01-2008 - 21:37:37
честно да си кажа и аз много не искам да се навия ,защото ми звучи доста куцо ....затова питам да мога да им обесня на човешки език че няма как да няма преебан в цялата история и това няма да е банката
Re: Съкредитоискател
03-01-2008 - 09:31:48
Wretc,имаш лично съобщение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход