Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Когато първия ипотечен кредит не стигне...

Публикувано от vavy 
Когато първия ипотечен кредит не стигне...
23-09-2007 - 23:18:43
Здравейте! Предварително се извинявам за, може би, аматьорския си въпрос... Не съм имала работа досега с банки, а ми предстои да строя. До тук проучих и разбрах, че мога да ипотекирам имота (който си е на мое име) и т.нар. "право на строеж" или както ми казаха в банката - те взимат предвид стойността на имота и стойността на къщата, посочена в договора ми със строителната фирма. От тази сума ми отпускат някакъв %. Та, въпросът ми е следният:
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е СЛЕД 6м.НАПР., КОГАТО КЪЩАТА Е ГОТОВА ДА ИСКАМ НОВ ИЗПОТЕЧЕН КРЕДИТ ОТ СЪЩАТА БАНКА? Идеята е ако са ми дали 50 000, да искам 100000, да върна 50-те (т.е. вътрешно рефинансиране на първия кредит) и да довърша нещата с разликата в сумата? Мислите ли, че банките правят такива услуги за един и същ имот и къща... тъй като след въпросните 6 м., поне според мен, стойността им ще е доста по-висока и евентуално биха отпуснали по-голямата сума... Моля ви, споделете мнение, за да знам как да постъпя или да търся други начини...
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Re: Когато първия ипотечен кредит не стигне...
24-09-2007 - 07:00:00
Не би трябвало да е проблем, но провери дали ще ти е достатъчен дохода за по-голямата сума. Няма ли да е по-добре да се ипотекира още един имот е да се тегли направо по-големия кредит с клауза за усвояване на етапи т.е. да се плаща само върху реално ползваната сума. Разликата в цената при рефинансирането ще ти я сметнат в банката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход