Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ипотечен кредит със залог в/у закупения имот

Публикувано от clarion 
Ипотечен кредит със залог в/у закупения имот
17-08-2007 - 16:13:35
Здравейте,

Първо се извинявам за некомпетентността си, но тепърва започвам да си търся апартамент и съответен кредит за покупката му. Въпроса ми е, при условие че съм си харесал апартамент и искам да взема ипотечен кредит от банка да го финансирам, трябва ли да имам някаква друга недвижима собственост или ипотеката на банката може да е за настоящия апартамент (т.е този който ще купувам)? Знам, че ако притежваш и ипотекираш друг недвижим имот, процедурата е лесна и сравнително бърза!
Апартамента , който сам харесал ще бъде готов до няколко месеца (Акт 16).
Дохода ми е сравнително висок и мисля , че отговарям перфектно на всички условия за ипотечен кредит от банка.

Благодаря предварително!

spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: Ипотечен кредит със залог в/у закупения имот
17-08-2007 - 16:25:05
Ипотекираш този, който купуваш.
Няма значение че няма Акт 16.

Ако ще ипотекираш нещо друго процедурата не е по-лесна ами по-трудна. Банката винаги иска ипотека върху това, което купуваш (естествено ако искаш жилищен ипотечен, а не само ипотечен кредит) така че да ипотекираш още нещо е излишно освен ако не ти достига оценката за парите които искаш да вземеш като кредит
Re: Ипотечен кредит със залог в/у закупения имот
17-08-2007 - 16:28:43
Благодаря за бързия и точен отговор Тинки Уинки...

clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход