Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???

Публикувано от Продавач 
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
20-05-2007 - 01:08:19
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------
> > За покупко-продажба на НИ - по 1% от всяка от
> страните
>
> Не, мисля, че и един процент е страшно много.
> Интересното в случая е какво точно очакваш да
> направя за 1000 Е комисионна при имот от 100000
> примерно. Просто наистина ми е много интересно да
> чуя очакванията ви.

Само воденето до нотариус да речем. За останалото - по тарифата. spinning smiley sticking its tongue out
Ти веднага се хвана за цифрите. Като написах "примерна таблица", имах точно това в предвид - примерна. Ако искаш, пиши и 10% - тарифата си е твоя и имаш пълната свобода на текст и форма. Както и аз имам правото да зная колко ще ми струват съответните услуги. Предварително.
мдам
20-05-2007 - 10:19:09
avatar
Това с разбивките не е лоша идея в интерес на истината cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
20-05-2007 - 13:25:51
Да,има резон. :ami:
Наистина разумна идея clap:
Re: да ама...smiling smiley
21-05-2007 - 10:07:02
Ами много си далеч. Както си далеч и от печалбата на АНИ и на банките.
Не само на турчетата не си вкарал - на шефовете на турчетата, на управителя на фирмата, на административния персонал на строителната фирма не си вкарал заплатите.
Не си вкарал нищо от постоянните разходи на строителна фирма.
Ако ще смяташ колко излиза себестойността на ИНВЕСТИТОР то тогва не се смята колко е заплатата на турчето, а какви са офертите на главния изпълнител, който всъщност е СТРОИТЕЛ плюс проектиране, надзор , разходите по заплати на служителите на инвеститора и други.
Най-лесно ще бъде да питаш Стефан колко му излиза къщата до етап груб строеж като си калкулира времето, което е отделил спрямо часова ставка за която би се наел да работи това нещо. Ето това е себестойността, а не бетон, арматура, тухли плюс труда.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
21-05-2007 - 10:49:06
Е питай, аз веднага отговарям, около 190 Е квадрата с включена дограмата, бетоновите керемиди и изобщо покривната система, тенекеджийските работи и сложена външната топлоизолация с една ръка шпакловка (останаха още 80 квадрата) с положени всички външни тръби - канализация по двора, дренажите и заустването им в шахтите, отделна тръба на ф110 за отвеждане на дъждовните води и т.н. - има-няма 120 метра влязоха...
Като имаш предвид, че бетона аз съм си го уреждал и ми стъпи на около 90 лв/кубик налят в кофража - почнах май 2006 и приключих ноември . Остана едно външно стълбище, кладенец, септ. яма и няколко подпорни стени - около 10-тина кубика, а са налети 273.... Казвам го, защото за това перо не ми е начислявана печалба и ДСР от фирмата.
Както и за по-голямата част от тухлите - плащах си ги в склада и те ги караха и разтоварваха - това влиза в цената, оказа се...
Добре, че имам отпуска, но ако сметна времето по надницата си на работното ми място, мисля, че си е сериозна сума - един покрив отвсякъде... Да не говорим, че събота и неделя децата са с майка си напред назад а аз фитнесирам на обекта...
Re: да ама...smiling smiley
21-05-2007 - 10:54:36
avatar
Значи на турчетата им вкарахме в изчисленията надниците като извадихме от сумата (която беше май около половин милион) за панорамни - хидравлични асансьори. Като спокойно в тази сума може да вкараме заплатите на техническия ръководител, управители и т.н. ОК давай да ги изчисляваме постоянните разходи на строителната фирма. Иначе има доста инвеститори, които са си и строители с техни си фирми, но това няма значение. Стефан няма смисъл да го питам колко му излиза, защото знаеш, че има разлика тогава когато си строиш сам и тогава когато строиш цял блок, а и си в бизнеса. Според мен разликата в двете неща е огромна.
Имам познат строител, който ми каза, че грубия строеж му излиза около 90Е за неговия строеж, който май вече е разпродаден - става въпрос за жилищна кооперация, а не за къща на 2-3 етажа с РЗП 250кв.мsmiling smiley

Така, че аз не претендирам да знам всеки детайл, но пък ти ме опровергай с данни и цифриsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Ами не е зле
21-05-2007 - 10:58:27
avatar
Аз мисля, че се справяш доста добре в такъв случай. Но ако си в бизнеса със строителство от 10 години да речем и строиш едновременно 4-5 големи обекта в София ще си докарваш материалите на други цени и себестойността на кв.м ще бъде коренно различна не 190Е е лоша цена в никакъв случай аз ако се захвана така сам като теб едва ли ще ми се върже под 240Е, но аз още го решил.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ами не е зле
21-05-2007 - 12:23:01
Продавач, я пак прочети на каква цена е взимал Стефан бетона примерно. НА мен в момента ми го дават на по-висока цена без ДДС и то за блок и то близо до бетоновия център.
В много голяма заблуда относно отстъпките на търговцие към строителните фирми си - не са кой знае какви в сравнение с отстъпките за къщи. Строителните фирми за да си докарат по-ниска цена се опитват да станат ВНОСИТЕЛИ И ПРОИЗВОДИТЕЛИ, но това пък води до развиване на дейност не пряко свързана със строителството и не е ясно дали излиза на сметка, а и да излиза си е ОТДЕЛНА ПЕЧАЛБА.
През цялото време искам да те насоча, че в целия процес има добри печалби, но тяхното разпределение не отговаря на митовете в обществотоsmiling smiley
Пак ти повтарям - ако някой инвеститор създава и строителна фирма, чрез която строи, търговска чрез която си доставя материалите то трябва да разделиш печалбата на строителната, търговската и инвестиционната дейност.
Re: мдам
23-05-2007 - 15:04:18
avatar
Стараем се стараем се smiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
давай давай go go
31-05-2007 - 02:41:06
avatar
Добре деsmiling smiley дай някакви ориентири да разсеем митовете winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход