Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???

Публикувано от Продавач 
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 17:28:06
Rазсеях се и не си довърших мисълта, а именно че само и единствено пазарът, понеже няма друго, ще те задължи да покажеш на клиента си недостатъка, за да си сигурен, че ще останеш на тоя пазар, че този клиент ще те препоръча на друг и той на друг и така... А в светлината на казаното от 111 (щото не знам някой дето с кеф ще се раздели с пари ако реши, че може и да не дава, щом не е доволен - единия Цървул на другия и така, докато почне да вие че няма бизнес, щото не останали цървули. Проблемът е, че наистина в БГ неориентираните хора (печените, нецървулите) с лопата да ги ринеш.., затова 111 ще си живее добре, Продавач, и ще те скъса от бъзик колко си смотан че им се връзваш на претенциите. Просто все още нямат хората елементарна култура камо ли икономическа. Щом още се лъжат с колети по пощата и курсове с по 30 % за пачки с валута.... Мъка! Но за всяка истина е нужна Голгота...
мдам
18-05-2007 - 17:32:22
avatar
Съгласен съм! smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: мдам
18-05-2007 - 21:39:08

CAUSA PERDUTA !!! :cry:
happychild Написал:
-------------------------------------------------------
> Namalqwashtite vnoski sa samo podlygvashto
> po-dobri.
> Ste plashtash sega poveche vmesto sled godini
> kogato inflaciqta taka i taka e izqla parite.
> Predi da smetnete pechalbata na bankite ne
> zabrqwajte che te q poluchavat sled 20-30 godini a
> parite se obezcenqwat.
>
> Dokato brokerite byrzat dasi vzemat komisiona oste
> predi da se e osushtestvila sdelkata.


Чакаш 50 000Е под формата на лихви (при кредит със същия размер) да се обезценят - ок, но е добре да се знае, че когато кредита е без документално доказване на доходите и лихвите са други и варират от 9 до 12 и повече % като естествено и таксите покрай кредита са по-високи с което скача и ГПР. Или е добре да се знае, че е по-добре да изчакате 6 месеца за да ви повишат в работата (ако имате такъв шанс) или пък да се сдобиете с нови доходи от втора работа или каквото и да е доказващо вашите доходи преди за изтеглите заем. За да не върнете вместо 50 000Е под формата на лихви...65 000Е да речем eye popping smiley за същия заем от 50 000Е.
Разбира се таксите на банките, които достигат до 2% от размера на кредита - разбирай 1 000Е за споменатия по-горе кредит, които парички също бързат да се вземат при отпускането на кредита, а не по-време или след това... Прибавете таксите за застраховка живот и имущество и ето ви още 200Е, които също се искат преди кредита. Таксата за оценка на имота варира между 100 и 150лв и малко банки я поемат... Та ето едни дребни и незначителни разходчета на които изглежда никой не обръща внимание, но за исканите 1 500Е от една АНИ в този случай се вдига много врява. Като всъщност ако имате сериозен договор с агенцията ще платите 50% на предварителен договор и 50% от сумата при изповядване на сделката, че дори може и след като ви се уреди кредита останалите 50%...

Ами строителите, които искат 40 или дори 50% от цената на новия апартамент в строеж още на предварителен договор??? Ами тези строители, които искат поне 50% от сумата кеш, а другите с кредит... все коректни условия, но разбира се най-лоши са АНИ и техните 3% ние направо сме монополис на пазара на НИ:}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
да ама...smiling smiley
19-05-2007 - 18:23:07
avatar
Всъщност ти не каза колко близко съм до изнесените от мен цифри при печалбите на строителитеsmiling smiley? И в тази връзка всъщност с колко са поскъпнали строителните материали от 2004г. до сега да речем...? Докато за цените на имотите знаем...
Също ми е интересно заплатите на баш майсторите турчета и циганета до колко са им се увличили заплатите нали те са основените бачкатори по 30-ина души на строеж обикновеноsmiling smiley Иначе може би съм забравил да добавя техните заплати, но можем да ги "уредим" като извадим малко от цената за хидравлични асансьори като вместо панормни такива - сложим на строежа такива от завод Марица мисля, че беше и сме готовиsmiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
19-05-2007 - 19:20:41
Prodavach,

mislq che e mnogo nahalno da sravnqsh brokerite s bankite. Chestno kazano ne znam za teb no na men 20 godini mi se vigdat dosta-dosta. Zasto umalovagavash tozi fakt? Pomnish li kakvi bqha dohodite predi 10 , 5 godini ? kakvi shte sa sled 20??? Znaesh li kak ste ti izglegda sumata togava?

Osven tova ne znam banka koqto da zema poveche ot 1.75 taksa. A vashata e 6% kakto se znae, tuj che da ne govorim za sravnenie. Zastrahovkite se poemat ot bankata. Samo ocenkata e 50E kydeto ne znam kak go srawnqwash s 1500E.

I naj-nakraq bankata ti dava neshto gizneno neobhodimo - bez neq nqma da mogesh da si kupish nisto, nil, prazno.

A brokera kakvo ti dava? Znaem vsichko deto si pisal i to si e vagno samo deto ponqkoga vashiq komision e poslednata kapka zaradi koqto edin rabotest carvul ne moga da si kupi kushta osven ako ne e nasledil nesto.

То май не е толкова евтинко - АНИ...
19-05-2007 - 19:28:33
avatar
"Иначе Стефан ти е казал и за друга фундаментална грешка - сравняваш несравними дейности. Още една фундаментална грешка - процентът приход на АНИ го изчисляваш не върху инвестициите на АНИ, а върху инвеситциите на трето лице. На АНИ процентът трябва да е върху средствата, които собственикът влага в агенцията за да почвнеш да сравняваш."

Всъщност не бях изчислил инвестициите на АНИ изобщо, защото нали трябваше темата да има продъжление. И тъй като АНИ предлагат услуга, а не продукт по-трудно могат да се направят калкулациите при печалба. При АНИ процента искан за услугата да я наречем условно - посредничество варира най-често между 2.5 и 3%.
Като срещу тази сума от цената на имота се предлагат различни по вид услуги и по много различен начин. Но да започнем от инвестициите.

Всъщност ще ги споделя по-късно, че ми хрумна готина идея, която няма връзка с тематаsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-20 09:36 от Продавач.
6% са на 5 сделки веднъж... иначе са си 3%
19-05-2007 - 19:34:39
avatar
happychild Написал:
-------------------------------------------------------
> Prodavach,
>
> mislq che e mnogo nahalno da sravnqsh brokerite s
> bankite. Chestno kazano ne znam za teb no na men
> 20 godini mi se vigdat dosta-dosta. Zasto
> umalovagavash tozi fakt? Pomnish li kakvi bqha
> dohodite predi 10 , 5 godini ? kakvi shte sa sled
> 20??? Znaesh li kak ste ti izglegda sumata togava?
>
>
> Osven tova ne znam banka koqto da zema poveche ot
> 1.75 taksa. A vashata e 6% kakto se znae, tuj che
> da ne govorim za sravnenie. Zastrahovkite se
> poemat ot bankata. Samo ocenkata e 50E kydeto ne
> znam kak go srawnqwash s 1500E.
>
> I naj-nakraq bankata ti dava neshto gizneno

> neobhodimo - bez neq nqma da mogesh da si kupish
> nisto, nil, prazno.
>
> A brokera kakvo ti dava? Znaem vsichko deto si
> pisal i to si e vagno samo deto ponqkoga vashiq
> komision e poslednata kapka zaradi koqto edin
> rabotest carvul ne moga da si kupi kushta osven
> ako ne e nasledil nesto.
>

Виж сега хубаво е като не си наясно да не се изказваш неподготвенаsmiling smiley Казвам го с най-добри чувстваwinking smiley Първо таксата за управление на банка Алианц например е точно 2% второ само някои банки поемат застраховките и ги включват в месечната погасителна вноска.Трето брокера може да ти толкова, че да не си купиш много обременен имот съвсем накратко. Четвърто 6% се взимат все по-рядко, а повечето сделки се правят между колеги писал съм за това, но понеже не си в бранша не знаеш кои сделки са повече - тези между колеги или другите и си пееш нон стоп за 6%... но както и да е! Пето 1,5% малка такса ли еsmiling smiley при пложение, че ще се печели брутално от лихвите, че и такса да имаsmiling smiley?
А иначе виждам, че не четеш всичко, а само от горе от гореsmiling smiley
1500Е не съм казвал за оценка на имота, при всички положенияsmiling smiley))
Казал съм, че сумата набъбва до толкова на банката с всички такси най-вероятно.
И пето чула ли си ме да говоря за клиент като за цървул??? Може би ме бъркаш с някой друг??? Въпроси още?
Иначе - да определено банката ти прави огромна услуга като ти дава 5лв въпроса е тук не може ли да ти направи същата услуга и да и върнеш не 10лв, а 7 да речем???smiling smiley Така както е на западsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-20 10:16 от Продавач.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
19-05-2007 - 22:00:10
Аз лично имам една забележка към АНИ, която ми е направила впечатление. Когато отида при строител, получавам таблица на ценообразуването и параметрите на отделните апартаменти. Когато вляза в банка, получава примерен пог. план и тарифата на банката. Когато обаче вляза при някоя АНИ, никъде няма тарифа. Толкова ли е трудно да се изготвят едни общи условия за клиентите и да се направи една? Нещо като примерната таблица:
За оглед*:
Със собствен транспорт - 5лв.
С транспорт на АНИ - 5лв. + 0.50лв./км.
*Таксата за оглед се приспада от таксата при сключване на сделка.
За покупко-продажба на НИ - по 1% от всяка от страните
За обследване на имота за тежести - 50 лв.
За посредничество при покупка на кредит - 1%
За пълен пакет услуги - 4%
За пазарна оценка на:
-Апартамент - 120 лв.
-Къща - 180лв.
За... - лв.
За... - EUR
За... - %
И т.н.
Така ми се струва, че клиентите ще добият по-реална представа както за разходите и реалните дейности на АНИ, така и за нуждата от тях като посредници. Доверието би се покачило значително от ясните правила и цени. Освен това ще могат да си направят и сметката навреме, а не чак пред нотариуса.

А да се сравняват инвеститори, АНИ и банки не е приложимо. Просто извършват съвсем различни дейности/услуги и всеки от тях може да съществува без останалите. Поне на теория.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-19 22:01 от JulianoG.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
19-05-2007 - 22:52:36

За покупко-продажба на НИ - по 1% от всяка от страните

Не, мисля, че и един процент е страшно много. Интересното в случая е какво точно очакваш да направя за 1000 Е комисионна при имот от 100000 примерно. Просто наистина ми е много интересно да чуя очакванията ви.

За обследване на имота за тежести - 50 лв.

Петдесете лева за бензина ли имаш в предвид, докато се разкарва някой от агенцията за проверките. Интересно с 50 лева, как ще ти изкарам удостоверение за тежести, справка за завещание, справка по съдилищата за дела и това за един прост апартамент, за парцел или сграда какво да говорим въобще.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход