Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???

Публикувано от Продавач 
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 14:32:18
Sravnenieto na idejno nivo e vuzmogno. I az go napravih naskoro.

Da kagem stroitelite imat naj-neopravdana pechalba, no horata imat izbor da gi polzvat ili ne. Ima i staro stroitelstvo i sam da si postroi chovek moge, kakto kazaha veche.

Kredite sushto moge da gi zemesh a moge i da ne gi vzemesh. Drug e vuprosa che kredita za men si e izgodna usluga tuj kato godishniq procent dori da e 8 s taksite to godishanata inflaciq e pone 10%. Taka che ti moge da si vyrnal dvoina sum sled 20 godini no tq nqma da e ravnosilna naistina na 2 puti tova koeto si vzel. Ako gresha popravete me.

A brokerite kyde stoqt? Ne mogesh bez tqh. Osven tova te ne se nadprevarvat edni drugi da ti predlagat razlichni usloviq i promocii kakto bankite. Nqmash nikakvi garancii, te si vzemat komisiona na predvaritelen dogovor ta ako sdelkata ne stane idi gi sudi :crazy:

A vie samo se opravdavete, ami da ima i mnimi brokeri kato popadate na tqh sami ste si vinovni. eye popping smiley Da ama men che ne nqkoi bili dobri drugi ne hich ne me topli :ami:


Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 15:27:20
Само коментар на поста на evgenia

1. Услугата не е регламентирана, няма стандарти за качество.

Може би аз не знам, но какви стандарти за качество има в банките.

2. Брокер може да бъде и неграмотно лице, т.е няма никакви изисквания към тази професията. Хайде да кажем, че всички брокери могат да четат, но относно писането - мъка, мъка... За строител и банка - има доста изисквания, а дали се спазват, не знам.

А вие каква професия имате, защото аз не крия моята. Едва ли брокерите не могат да пишат. Защо мислите, че собствениците на строителните фирми са с по десет випи образувания. За пояснение инвеститор и строител са две различни неща и ако брокерите в една агенция са неграмотни незнам какво да кажа за циганите, работещи по обектите, те са строителите.

3. Използване на заблуждаваща реклама - т.е пускане на обяви с невярно съдържание. За колко обяви изобщо няма реален имот. Ами ако задълбаем малко повече - агенцията няма право да пуска обява без договор със собственика, който иска да продава (от където и идват много от проблемите в бранша). И ако съвсем влезем в детайли - агенцията не "продава", а само посредничи при продажбата.
Вече банките не използват реклама с невярно съдържание. Те не казват цялата истина в рекламата. Но това е и невъзможно да се направи и няма законово изискване. Ако намериш заблуждаваща рекалама на банка - с удоволствие ще й спретна една отрицателна ПР кампания и ще я пратя в КЗК.


Това, че агенцията няма право да пуска реклама на имот без договор със собственика си е чисто ваша измислица. Банките не използвали реклама с невярно съдържание. Ами доказателството на обратното е по всички билбордове в София. Кредит без лихва, но с 7% такса за отпускане за една година. Райфайзен посредничът с имоти при същите правила като агенциите, защо не ги осъдите или не им спретнете каквото и да е там.

4. Нито строителя, нито банка твърди - без нас не може. Много хора си строят сами, и не всички имоти се купуват с кредит. Според едни сметки, които си правя процентът на ипотечните кредити е не повече от 50% за реални сделки, т.е изповядани сделки.

Кога сте видяли мой пост в който аз да твърдя, че без нас неможе. Това са глупости на брокери - комисионерчета.

5. Да не засягаме подробности като отношение, култура на поведение и т.н.
За строителите не знам, но банките вече обръщат внимание на тези неща. Не че няма издънки и некомпетентност, но целта им е да се минимизира. Отдавна не съм чула служител в банка да нарече потенциален клиент "цървул".


Еми и аз отдавна не съм чул някой да отиде в банката за кредит и да почне да прави сметка на банката какви лихви ще му начисли и защо ли той трябва да ги плаща. Еми цървули сте и цървули ще си останете всички тия, които се стискат за комисионната и ги боли цял живот затова, че са я платили. Системата ви е следната: продавате наследственият си апартамент на баба ви, плащате по принуда комисионна и после почвате да плюете брокерите наляво и надясно и да им правите сметка. Е какво е това, ако не един сто процентов скъсан ЦЪРВУЛ.


Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 16:03:05
broker111 Написал:
-------------------------------------------------------
> Само коментар на поста на evgenia
>
> 1. Услугата не е регламентирана, няма стандарти за
> качество.
>
> Може би аз не знам, но какви стандарти за качество
> има в банките.
>
> 2. Брокер може да бъде и неграмотно лице, т.е няма
> никакви изисквания към тази професията. Хайде да
> кажем, че всички брокери могат да четат, но
> относно писането - мъка, мъка... За строител и
> банка - има доста изисквания, а дали се спазват,
> не знам.
>
> А вие каква професия имате, защото аз не крия
> моята. Едва ли брокерите не могат да пишат. Защо
> мислите, че собствениците на строителните фирми са
> с по десет випи образувания. За пояснение
> инвеститор и строител са две различни неща и ако
> брокерите в една агенция са неграмотни незнам
> какво да кажа за циганите, работещи по обектите,
> те са строителите.
>
> 3. Използване на заблуждаваща реклама - т.е
> пускане на обяви с невярно съдържание. За колко
> обяви изобщо няма реален имот. Ами ако задълбаем
> малко повече - агенцията няма право да пуска обява
> без договор със собственика, който иска да продава
> (от където и идват много от проблемите в бранша).
> И ако съвсем влезем в детайли - агенцията не
> "продава", а само посредничи при продажбата.
> Вече банките не използват реклама с невярно
> съдържание. Те не казват цялата истина в
> рекламата. Но това е и невъзможно да се направи и
> няма законово изискване. Ако намериш заблуждаваща
> рекалама на банка - с удоволствие ще й спретна
> една отрицателна ПР кампания и ще я пратя в КЗК.
>
> Това, че агенцията няма право да пуска реклама на
> имот без договор със собственика си е чисто ваша
> измислица. Банките не използвали реклама с невярно
> съдържание. Ами доказателството на обратното е по
> всички билбордове в София. Кредит без лихва, но с
> 7% такса за отпускане за една година. Райфайзен
> посредничът с имоти при същите правила като
> агенциите, защо не ги осъдите или не им спретнете
> каквото и да е там.
>
> 4. Нито строителя, нито банка твърди - без нас не
> може. Много хора си строят сами, и не всички имоти
> се купуват с кредит. Според едни сметки, които си
> правя процентът на ипотечните кредити е не повече
> от 50% за реални сделки, т.е изповядани сделки.
>
> Кога сте видяли мой пост в който аз да твърдя, че
> без нас неможе. Това са глупости на брокери -
> комисионерчета.
>
> 5. Да не засягаме подробности като отношение,
> култура на поведение и т.н.
> За строителите не знам, но банките вече обръщат
> внимание на тези неща. Не че няма издънки и
> некомпетентност, но целта им е да се минимизира.
> Отдавна не съм чула служител в банка да нарече
> потенциален клиент "цървул".
>
> Еми и аз отдавна не съм чул някой да отиде в
> банката за кредит и да почне да прави сметка на
> банката какви лихви ще му начисли и защо ли той
> трябва да ги плаща. Еми цървули сте и цървули ще
> си останете всички тия, които се стискат за
> комисионната и ги боли цял живот затова, че са я
> платили. Системата ви е следната: продавате
> наследственият си апартамент на баба ви, плащате
> по принуда комисионна и после почвате да плюете
> брокерите наляво и надясно и да им правите сметка.
> Е какво е това, ако не един сто процентов скъсан
> ЦЪРВУЛ.
>
>
>

Поздравления!!! clap:
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 16:08:37
Моите уважения към всички участници по темата, но най-правилното нещо, което прочетох тук е от един пост на Abu:

"логиката, че който рискува повече (капитал), ползва по-голяма печалба"

Т'ва е...
e...
18-05-2007 - 16:16:26
avatar
Спор в добрия смисъл на думатаsmiling smiley не караница имах предвид налиsmiling smiley
Иначе да от инвестиционното банкиране нищо не разбирам, но не ми е и работата аз се занимвам с крайния продукт на банките - ипотечните кредити и върша същата работа, която ще свърши кредитния инспектор в клона на съответната банка. Работил съм близо година в банка само за ипотечни кредити с малки потребителски кредитчета с поръчители т.н. не съм се занимвал, а и не ме влече.
Мисълта ми беше, че имам поглед върху нещата. Сега вече за оценка на риска, инвестиционно кредитиране и печалба от 60% с риск да си загубиш инвестицията на 100% не е моята стихияsmiling smiley)) Но иначе ще ти пиша на лично съобщения да ми ги разясниш, защто ми е любопитно като продукт.

"Не е мястото да влизам в подробности, но уверявам те, че нещата са меко казано значително по-сложни от сметката - 5 лв. за бензин, 25 за интернет, 500 лв за секретарка и по х лв. за убит час на оглед с потенциален клиент + още х лв присъщи разходи за офис и т.н. срещу у лева събрани за месеца от комисионни.
Не омаловажавам работата на когото и да е, просто считам, че е с различна степен на сложност, което прави сравнението й с друга безсмислено... Да не се повтарям."


Аз също не омаловажам работата на кредините институции и многохилядния персонал от чиновници, които трябва да взимат заплати все пакsmiling smiley И не сравнявам техните разходи с тези на една най-обикновенна семейна агенцийка на пример - ок.
Но и за това са огромните разлики от комисиона 3% еднократно в агенцията до 100% оскъпяване при банкатаsmiling smiley Въпроса беше до колко пък оправдано е това оскъпяване и какво прави реално банката след като ти оформи документите по кредита през следващите 30 години когато ти се разхождаш да им броиш паричките ежемесечно на касата...всъщност сетих се - касиерката брой банкнотите - то и това си е работаsmiling smiley

Аз не сравнявам банката като институция и традиция (макар да е започнала историята си много смешно) с една АНИ - аз говоря за цената, която се плаща там и тук. И това как на много хора не им прави толкова това впечетление колкото великите 3%... дори изобщо не обръщат внимание, че банките често не излагат цялата информация за възможните варианти за кредит като например почти никой не споменава за намаляващите вноски... защото на банката и е по-изгодно да са си равни - печалбата е по-голяма като за един кредит от 50 000Е може да се стигне до разлика от двата вида погасяване до 4-5000Е...

Мисли се в грешната посока това е презумцията на темата миsmiling smiley





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 16:17:14
avatar
putsov Написал:
-------------------------------------------------------
> Моите уважения към всички участници по темата, но
> най-правилното нещо, което прочетох тук е от един
> пост на Abu:
>
> "логиката, че който рискува повече (капитал),
> ползва по-голяма печалба"
>
> Т'ва е...

Е ако това ви успокоява окsmiling smiley)))




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 17:02:09
Виж, Продавач, има всякакви клиенти . Ако някой дойде при теб в офиса сложи една чанта пари и пита "Кво имаш за 100000 и първото което му оферираш каже - Купувам, ти дали си направиш труда да му обърнеш внимание, че тавана е бил наводнен миналия месец и стената мухлясала, а сега е добре боядисано отгоре - нещо, което ти със сигурност не може да не си забелязал...
Съвсем хипотетично.
Ако друг такъв, влети за кредит и му предложат продукт и той подпише договора, без да го чете, дали ще му откажат подписа преди специално да се е запознал с малките буквички долу вляво, че договорът подлежи на прекратяване едностранно от банката при определени обстоятелства за което клиентът се подписва, че е уведомен, или че предоговарнето на условията струват ... процента върху остатъка за плащане... и т.н. и т.н. Просто което не е забранено е разрешено и всички гледат да се възползват, а и не само у нас, разликата е, че по света има правила, а тук само някъде и само за някои неща и то не особено ясни - няма интерес лобито да се наруши статуквото. А новите участници, които всички чакат като Годо да свалят пазара - ми да не са улави, като могат да гушнат 5 да взимат 1... За конкуренция ще предложат така, че да взимат 4.98-99, що да не избият рибата за години напред, сега им е паднало. НО в рамките на закона, това е.
За АНИ закон има ли? Регулация има ли? За Банковите, застрахователните посредници да, а за АНИ? Има асоциация, тя си е направила, доколкото знам своеобразни правила за поведение, както си му е реда, но спазва ли ги някой и има ли кой да контролира, овластен орган ? За банките има надзор, за застрахователите има надзор, за строителите също, за АНИ и заложните къщи??? Има интереси, аз не зна я да има друго. И пазар.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 17:03:25
Namalqwashtite vnoski sa samo podlygvashto po-dobri.
Ste plashtash sega poveche vmesto sled godini kogato inflaciqta taka i taka e izqla parite.
Predi da smetnete pechalbata na bankite ne zabrqwajte che te q poluchavat sled 20-30 godini a parite se obezcenqwat.

Dokato brokerite byrzat dasi vzemat komisiona oste predi da se e osushtestvila sdelkata.
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 17:06:47
avatar
happychild Написал:
-------------------------------------------------------
> Namalqwashtite vnoski sa samo podlygvashto
> po-dobri.
> Ste plashtash sega poveche vmesto sled godini
> kogato inflaciqta taka i taka e izqla parite.
> Predi da smetnete pechalbata na bankite ne
> zabrqwajte che te q poluchavat sled 20-30 godini a
> parite se obezcenqwat.
>
> Dokato brokerite byrzat dasi vzemat komisiona oste
> predi da se e osushtestvila sdelkata.

Ами ако разлика от 5 000Е ти се струва подлъгващо по-малка окsmiling smiley))) Ама всъщност изобщо не е!
А иначе нали се сещаш, че няма как банката да си иска лихвата още през първата година, а главницата да се изплаща през годинитеsmiling smiley)) А колко ще се обезценяват парите от тук нататък и дали изобщо ще се обезценяват е божа рботаsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Коя печалба е по-неоправдана - брокер, строител, банка???
18-05-2007 - 17:11:19
avatar
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж, Продавач, има всякакви клиенти . Ако някой
> дойде при теб в офиса сложи една чанта пари и пита
> "Кво имаш за 100000 и първото което му оферираш
> каже - Купувам, ти дали си направиш труда да му
> обърнеш внимание, че тавана е бил наводнен миналия
> месец и стената мухлясала, а сега е добре
> боядисано отгоре - нещо, което ти със сигурност не
> може да не си забелязал...
> Съвсем хипотетично.
> Ако друг такъв, влети за кредит и му предложат
> продукт и той подпише договора, без да го чете,
> дали ще му откажат подписа преди специално да се е
> запознал с малките буквички долу вляво, че
> договорът подлежи на прекратяване едностранно от
> банката при определени обстоятелства за което
> клиентът се подписва, че е уведомен, или че
> предоговарнето на условията струват ... процента
> върху остатъка за плащане... и т.н. и т.н. Просто
> което не е забранено е разрешено и всички гледат
> да се възползват, а и не само у нас, разликата е,
> че по света има правила, а тук само някъде и само
> за някои неща и то не особено ясни - няма интерес
> лобито да се наруши статуквото. А новите
> участници, които всички чакат като Годо да свалят
> пазара - ми да не са улави, като могат да гушнат 5
> да взимат 1... За конкуренция ще предложат така,
> че да взимат 4.98-99, що да не избият рибата за
> години напред, сега им е паднало. НО в рамките на
> закона, това е.
> За АНИ закон има ли? Регулация има ли? За
> Банковите, застрахователните посредници да, а за
> АНИ? Има асоциация, тя си е направила, доколкото
> знам своеобразни правила за поведение, както си му
> е реда, но спазва ли ги някой и има ли кой да
> контролира, овластен орган ? За банките има
> надзор, за застрахователите има надзор, за
> строителите също, за АНИ и заложните къщи??? Има
> интереси, аз не зна я да има друго. И пазар.

Като изключим това, че аз лично не гледам само да взема парите и да бягам колкото и да не му се вярва на никой аз ще опитам да спечеля клиента и неговите познати на които ще се надявам да ме препоръча като веднага ще покажа слабите страни на имота. Защото когато те се видят моето име ще стане нарицателно, а аз не живея за един денsmiling smiley

Иначе съм съгласен с теб като цяло с тази разлика, че и за мен това е проблем, че няма закони и чета по форума какви са ги вършили бабките и девойките, които незнаят как да стигнат до попа, но иначе се водят брокери...




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход