Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит за строеж

Публикувано от mapako 
Re: кредит за строеж
17-02-2007 - 09:11:14
Predlagam krediti za golyami obekti za nad 1 000 000 eur ot pqrvoklasni banki. Lihva do 6% bez taksa obsluzhvane
bvo@abv.bg tel: 02/8505457, 0887607703 smiling smiley
Re: кредит за строеж
19-02-2007 - 09:00:20
благодаря, парапланерче, сподели как се развиват нещата с банката, какви други изисквания имат?
а от станимир искам 2000000... с лихва 1 % и БЕЗ ОБВЪРЗВАНЕ smiling smiley
АБЕ, ЧОВЕК, НИЕ ТУК СИ ГОВОРИМ СЕРИОЗНО, КЪДЕ СИ ТРЪГНАЛ С ТЕЗИ ОФЕРТИ, смяташ ли, че някой от пишещите в този форум ще се възползва?!?
и това "без обвързване "мнооого ми хареса clap:
Re: кредит за строеж
17-05-2007 - 16:31:27
Здравейте, и аз се интересувам от кредит за строеж. Докъде стигна ти mapoko ?
Дали отпускат вече и кредити за сглобяема къща а ? Някой да знае ?
Re: кредит за строеж
17-07-2007 - 18:28:29
dnes spe4elih na turg edno petno koeto e 40 kwm s vazmojnost za 2ri etaj koeto shte reche 80 kwm razgunata plo6t,spored vas koya banka moje da mi otpusne nai izgoden kredit taka che da si go plata i da moga da postroya 2 etaja s tavansko pomeshtenie.imota e okolo 11000 eur,po povod dohodite poluchawam 1400 lv no me osiguryawat na minimalnata zaplata.
Re: кредит за строеж
31-07-2007 - 12:03:34
иди в
юнион банк
Re: кредит за строеж
17-08-2007 - 23:38:07
Здравейте! Днес се връщам от поредната консултация в СИБАНК. Изборът на банката е на строителната фирма, с която подписах договор за проектиране и строителство. Тъй като тук бе засегната темата с поетапното финансиране, мога да внеса малко яснота. При всички случаи когато искаш по-голяма сума, напр. над 40-50 000 лв. те не ти ги отпускат наведнъж. Какъв е реда? В СИБАНК може да кандидастваш за кредит за строеж като ипотекираш имота, върху който ще строиш (хубаво е да е на твое име) и правото на строеж. Има 2 варианта - с доказване на доходи (лихва 6.75%) ти отпускат до 90% от пазарната оценка и без доказване на доходи (лихва 11%) - отпускат до 65%.
Документите за ипотечен кредит са: 1. взимаш от банката пакет с типова молба; 2. правиш пазарна оценка с независим оценител (фирма, посочена от банката) - оценката се прави както на парцела, така и бъдещата постройка спрямо проекта, който задължително трябва да имаш при кандидастването; 3. документи за сем положение от ЕСГРАОН към общината (женен, разведен, деца); 4. удостоверение за дължими данъци по чл. 87 от ДОПК; 5. Данъчна оценка на обезпечението (илиза за 14 дни от местната ти НАП); 6. Договор със строителна фирма; 7. Много важен е документа за "лиспа на тежести" върху имота - вади се от Агенция по вписванията, която се намира обикновено в районния съд на всеки град. Той трябва да се извади 2-3 дни преди кандидастването, иначе не го признават и да е за 10 години назад!; 8. Документ, че си поел част от финансирането на строежа, напр. проекта и фундамента; 9. Нотариален акт на твое име; 10. Разрешително за строеж (което, за да си извадил трябва да имаш архитектурен, ВиК и Ел. проект и др. подобни + предварителни договори с ВиК и Енергото, ако до този момент не е имало вода и ток в имота).
Отиваш и подваш всичките документи, като плащаш такса 10 лв. на банката. След 10 дни става ясно какво ще ти отпуснат (може да е по-малко от исканото sad smiley ) И се започва с т.нар. траншове. ВАЖНО Е ДА СЕ ЗНАЕ КАКВИ ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПАРИ ТИ ТРЯБВА ПРИ ВСЕКИ ТРАНШ, НАПР.
Ако транша е 20 000 лв. си приготви КЕШ пара за следното:
- 1% такса за банката или - 200 лв.;
- нотариална такса, защото всеки път ще трябва да "прехвърляш" на банката готовата част. За 20 000 лв. н.т. е 599.5 лв.;
- застраховка върху отпусната сума за този транш - около 50 лв.
Или общо: 850 лв. :cry: И така всеки път... Обикновено траншовете са или 3 в зависимост от сумата. Преди кандидастването за следващия транш трябва да представяш акт от общината за степента на завършеност на строежа.
Хич не е лесно, особено ако в общината не си дават много зор със сроковете...
ЖЕЛАЯ УСПЕХ И МНООООГО ТЪРПЕНИЕ! smiling smiley
Re: кредит за строеж
07-02-2008 - 11:10:41
Какви трудности човек може да срешне при ваденето на всичко разрешителни и удостоверения за строеж , 1 познат ми каза че е чакал около 1 год .. говоря за къща на 3 етажа не някоя голяма жилищна кооперация ?

Благодаря предварително
Re: кредит за строеж
15-02-2008 - 19:45:05
Здравеите и от мен.В банка ДСК дават 80% от стойноста на грубия стоеж,който всъщност ипотекираш!
Re: кредит за строеж
15-02-2008 - 20:18:58
Mина точно година и съм до никаде.Въоражи се с много а ма много нерви!Ще ти трябват!И аз не вярвах, нооооооооооо.................................. факт!!!!!!!!!!!!
Re: loan offer
30-01-2019 - 12:23:08
Здравейте дами и господа,

Аз съм г-жа Кени Патънсън, аз съм маркетинговият служител в „Зелените фондове“. ние сме обединена държавна компания във връзка с китайските инвеститори. понастоящем предоставяме финансова подкрепа на онези, които се нуждаят от финансова помощ, за да финансират бизнеса си или да плащат сметките си. в тазгодишната програма даваме всички видове кредити на изключително достъпна цена от 2.1%. за повече информация и как да кандидатствате за кредит, моля свържете се с нас сега чрез нашата електронна поща на компанията:
greenerfundservice@gmail.com

Обърнете внимание, че нашата служба за обслужване на клиенти онлайн 24 часа отговаря на вашата поща.

Благодаря
Г-жа Кени. Патерсън
Служител по маркетинга
Имейл за контакт: greenerfundservice@gmail.com
Телефон: +1 (607) 260 - 6277
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход