Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предоговаряне на ипотечен кредит

Публикувано от albaregia 
Предоговаряне на ипотечен кредит
12-09-2006 - 15:59:53
Здравейте,
нуждая се от информация по темата.
Имам ип.кредит в ДСК от 2 г.
Спятам да върна 1/2 ,а останалите да предоговоря
на нов процент/в момента съм на 12,50.
Дайте съвети моля
Re: Предоговаряне на ипотечен кредит
12-09-2006 - 17:50:59
Вижте, съвет би могъл да ви даде някой, ако имате алтернатива.
В случая Вие просто заявявате намерение да върнете 1/2 и остатъка да разсрочите, ОК, НО
1. Колко ще платите на лакомото и мудно ДСК за благоволението да му внесете 1/2 от кредита, ерго, имате ли и ако (сигурен съм, ДА) имате какъв е наказателният лихв. процент (на тарифен език такса за предсрочно погашение)
2. На какъв процент ще ви разсрочат кредита, за колко време и т.н.
Просто всяка промяна в условията по кредита води до различни измерения на потоците и съответните решения - това устройва ли ви, или напротив.
Така въобще-изобщо няма как да ви се даде съвет.

И ако аз мога да си позволя да ви посъветвам - идете в банката, изберете си на вид по-интелигентна служителка и й задайте проблема си, като започнете с това, че не ви се ще да се възползвате от офертите на други банки да ви финансират за да си погасите дълга към ДСК, само и само да им станете клиент, но пък същевременно се изкушавате да го направите, като виждате как лихвите вървят надолу (дано тя не Ви извади графика, че вече тенденцията спря) и т.н. Бъзможно е да се опита да Ви предложи нещо изгодно.
НО, да си призная честно, дълбоко се съмнявам...ДСК има да извърви дълъг път до Банка, засега е още ДСК.
Re: Предоговаряне на ипотечен кредит
16-09-2006 - 17:08:40
1.при по малко от 10% няма такса за пресрочие/така е записано в договора/
2.настоящия кредит е за 20 г. при лихва 12-13%
3.при евентуално предоговаряне за 1.5-1.5%.
а за останалия период около 8%
такса за предоговаряне 1%
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход