Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предоговаряне на лихва?

Публикувано от sed 
Здравейте!
Преди година и половина изтеглих кредит за покупка на имот, обезпечен с ипотека на друг имот. Лихвата беше 7.5% за първата година и 8.5 за следващите. В момента същата банка предлага същия кредит за 0/6.4%. Поисках от тях да го предоговорим. Имайте предвид, че съм гл.счет. на фирма, която е много голям техен клиент и в тази връзка работим заедно от години и се познаваме. Шефът на тукашия клон обясни, че трябва да подам пак бележка за доходите и декларация както когато съм кандидатствала. Когато изтеглих кредита обаче, фирмата издаде служ.бележка за реалния ми доход, защото банката е доверена. Вече обаче политиката е да се издава само за официалния. Това реално е пречка за мен, защото офиц. ми доход едва покрива вноската. Аз съм на същата длъжност в същата фирма. Смятам да прескоча тукашния шеф и да подам молба директно до централата в София. Мислите ли дали би имало смисъл. Изключвам бесенеето на местната управа.smiling smiley Смятам, че щом веднъж са ме одобрили, не би трябвало да искат пак тези неща. Да не говорим, че даже за недоказан доход, лихвата е 8.4% (пак по-ниска). Днес чета из разни закони дали има нещо, за което да се хвана за да го предоговорят. Дайте съвет и идеи!
nihonjin
Re: Предоговаряне на лихва?
03-07-2006 - 16:45:10
Ако гореописаното е вярно (много голям техен клиент), имаш шанс и за почти безлихвен заем; като за приятели. Чувал съм за такива случаи но не мога да коментирам. А и откакто банките ги взеха чужденци...
Re: Предоговаряне на лихва?
04-07-2006 - 22:31:20
Ако наистина фирмата Ви е голям клиент, не би трябвало да има проблем. Аз така прескочих една кредитна инспекторка в SG и по-нагоре ми разрешиха това, което тя каза, че не може. Е, малко е обратната ситуация, но мисълта ми е, че може да попиташ и по-нависоко в самата банка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход