Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!

Публикувано от Продавач 
Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
11-10-2005 - 15:58:20
avatar
Изпробвал ли е някой този кредит за строеж на зелено на собствена къща?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-17 17:13 от Продавач.
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
03-08-2006 - 15:48:43
Биохим има тъкъв кредит, отпуска се на траншове, до 400 кв/м. РЗП и условията са добри.
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
03-08-2006 - 16:56:31
Точно се бях разровил да търся подобни условия... Но РЗП-то ми е 436 по проект, а на практика се наложи и сутерен да правя, та не знам дали няма да ме отрежат за това, всъщност знаеш ли защо са поставили това ограничение, не виждам особен смисъл в него...
Иначе имота е налице, имам заверена кота 0 с построен сутерен и сега правят верт елементи на първия етаж, но за повечето банки, които питах, все едно там е гола поляна, ще остойностят строежа едва на корниз или било, което пак не е особено пазарно, като че ли.
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
03-08-2006 - 17:01:49
Прояви малко разбиране към банките. Все пак за да финансираш так проекти трябва да имаш много добри специалисти. Иначе могат да изгърмят.
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
03-08-2006 - 17:20:10
Не, ясно, но все пак ми се струва супер параноично да се страхуваш да оцениш една инвестиция, която е поне 40 процента от общата стоиност на сградата. Факт е, =е съществуващото там струва пари, при това в една евентуална последваща реализация на имота тази кота 0 само би вдигнала цената... Половината от вложените в бетон желязо, канали, тръби и дренажи да признаваха, пак би било по-справедливо и пазарно логично, отколкото да го игнорират съвсем.....
Това имам предвид. Просто ми е странна логиката им, не мога да си го обясня..
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
04-08-2006 - 10:28:56
При еднофамилните къщи има някой особености и кота нула може всъщност да е пречка за продажба на имота.
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
04-08-2006 - 10:46:57
Имаш предвид, че различната къща естествено има различна нула, което би отказало потенциален клиент ако тои не може да постигне къщата на мечтите си върху тази нула, така ли? Е, това е наистина добър аргумент, не ми едошло наум...
Re: Кредит за строеж на къща на зелено само в една банка!
04-08-2006 - 10:54:18
Точно това. В крайна сметка при апартаментите хората са склонни на повече компромиси, отколкото като стане въпрос за къща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход