Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?

Публикувано от milgen 
Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?
23-07-2009 - 21:09:51
Ако някой наскоро е копувал панелка с ипотечен кредит нека да пише. Вече двама брокера ме плашат, че банките не отпускат ипотечни кредити за панелки. Благодаря ви предварително!smiling smiley
Re: Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?
23-07-2009 - 21:22:21
отпускат
40-50 % от оценката на лицензиран оценител
преди тази оценка съвпадаше в пазарната цена
сега не знам как е
Със сигурност обаче сега трябва първо да се уговори кредита с банката, защото са станали много по-капризни и заядливи по всички параметри на кредита.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?
23-07-2009 - 21:29:32
avatar
Има възможност за максимум 65%, но е важно да се отбележи ОТ ОЦЕНКАТА, а не от цената, която иска продавача...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?
23-07-2009 - 21:41:40
Ние сме се ориентирали към банка ДСК. Някакви отзиви за нея?
Re: Някой да е теглил наскоро ипотечен кредит за панелка?
25-07-2009 - 21:23:30
на мен ми одобриха за 3 дена - 39900 EUR при искани 40000 , защото взимат 70% от "ликвидационната" оценка на имота - в случая апартамен, но тухла., работеха със собствен оценител, но му "помогнах" с документацията от лицензиран такъв , който ми прави оценка за пред друга банка smiling smiley... и взеха че съвпаднаха smiling smiley почти....
"ликвидацинната" е някаква част от "пазарната" или казано по друг начин, понеже не съм виждал документа на въпросния , само казвам че неговата оценка от която взеха 70% е "ликвидационната" в доклада на лицензирания ми оценител..
сега чакам друга банка да ми върне оригиналите на документите и да подписвам smiling smiley

живот и здраве като приключа със сагата около взимането на кредит в тези времена
ще опиша всички перипетии...

в моя случай не е така, но един колега се пошегува така за ДСК: " е щом си бял, няма начин да не ти дадат.... оооо ти си бил и с часовник на срещата ... и то марков ...." smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход