Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит в лева или EURO?

Публикувано от daisy 
Re: кредит в лева или EURO?
14-04-2006 - 11:37:23
Quote

...сандвич с кренвирш и напитка струваше 8-10 марки, сега е 8-10 евро. А курса си е 1.95583 от седем години

ама и заплатите са се вдигнали. Ако някой е взимал примерно 4к марки тогава, не вярвам сега да е на 2к евро
Re: кредит в лева или EURO?
14-04-2006 - 11:42:36
ltrx,

Ама много зависи от това, с колко smiling smiley Ако цените са скочили два пъти (ако приемем съотноение марка/евро 2:1), а заплатите с 25 %, ти е ясно какво занчи това.
Анонимен потребител
Re: кредит в лева или EURO?
14-04-2006 - 11:46:16
е няма да е на 2К евро ще е на 3К евро, ама не не могат да покрият увеличението на цените защото трябва да са 4К за да стане.

Аз преди време се опитах да обясня как без да бараме курса 2:1 ще го направим след влизането в еврозоната 3:1. Просто мещо дето днеска струва 2 лева ще почна да струва 1.5 евро пък заплатата ти ще мине при курс 2:1 и изведнъж се оказваш с 50% назад. Ама на хартия курса си е 2:1. Това се случи навсякъде в Европа - няма да ни отмине и нас
Re: кредит в лева или EURO?
14-04-2006 - 15:53:14
А дали това не е била и основната причина да скочат и цениет на имотите в ЕС, а от там и БЪлгария? И Тинки аз лично не мисля, че в България ще се случи същото, да кажем, че според мен тъй като ефектът е известен увеличението е преди, а не след въвеждане на еврото.
Ако следваме тази логика при имотите би следвало след като имаме стабилизиране на цените от преди няколко месеца, да очакваме покачването да спре през тази година (дори и да има лек спад през 2006), след приемането ни в ЕС да се получи леко повишение ,защото има доста хора, които очакват да се повтори сценария от Чехия, Полша и Унгария, а както знаем винаги се случва обратното на очакванията, а и през 2008 да има покачване от опасенията от инфлацията при приемане на еврото и стабилизиране и лек спад през 2009, защото очакванията за инфлация ще бъдат над реалното. По логиката от миналото като се пуснеше слух, че олиото свършва след месец, то ще свърши след седмица, а след месец отново ще е по рафтоветеsmiling smiley
Надявам се всичко да мине без драстични скокове и спадове, а с лекиsmiling smiley
Re: кредит в лева или EURO?
14-04-2006 - 23:13:58
Е-е, Стафане, не преувеличавай smiling smiley
На Zeil-ето (главната търговска улица на Франкфурт), можеш да ядеш сандвич за по-малко от 3 евро, дори мисля че за 1.5 ще залъжеш глада. За 8-10 евро можеш да ядеш шницел 'Wiener Art', на маса, че и ще ти го сервират. Не че има нещо общо с темата, ама така де, заради верността на информацията .... smiling smiley
А пък за това, че накой е взимал 4к марки преди 5 години и колко евро взима сега ...
Ами може да взима по-малко от 2к , ако взима 2.5к се чувства добре. Може обаче и да взима само социални помощи sad smiley Знаете ли колко е мин заплата в Германия? 400EUR! Под това не може да те наемат на работа, но има обяви, които гласят точно така - тъсим чистачка на заплата 400 евро. Смятайте, че само безина й до работата може да е 200 евро на месец .... "Обикновените" германци още не са разбрали, че Германия излиза от стагнацията, ако и DAX да достигна предишните си нива (от 2002-2003), че и ги подмина.
А за цените на германските недвижими имоти няма да си говорим ... winking smiley
Re: кредит в лева или EURO?
17-07-2006 - 20:38:35
Според мен е по-изгодно да се тегли в евро, макар че ако попиташ, ще ти кажат, че е много сложно.
Миналата година аз опитах, защото ми излизаше с около 30 лв. по-евтино на месец да тегля в евро, но ми казаха, че може само за доходи над 1500 лв и освен това трябвало да ми дават заплатата в евро. Вие вярвате ли, че е така? Мисля, че нещо не се връзва.
Просто не им се занимава, макар да не съм наясно в какво се състои разликата (технически). Да не говорим, че там, където има написана възможност за избор между анюитетни и намаляващи вноски, също не те огрява.
[bgcolor=yellow][/bgcolor]
Re: кредит в лева или EURO?
02-08-2006 - 15:40:56
Моето лично мнение, като човек от гилдията, е че е по изгодно в евро. Но ако има възможност в швейцарски франк още по-добре. При него лихвата е много по ниска и през последните 20 години е с много ниски - незначителни разлики в курса.
Но както казах това е мое мнение.
Анонимен потребител
Re: кредит в лева или EURO?
02-08-2006 - 18:34:13
А ситния шрифт в офертата на Биохим дето казва че по всяко време може без да те питат да обърнат кредита ти от швейцарски франкове в евро прочете ли го?
Re: кредит в лева или EURO?
03-08-2006 - 14:29:52
Ще ти го обърнат само при разлика от 20% в курса, което е в интерес на клиента. Но пак казвам това е личен избор. Моите клиенти са доволни, защото плащат много по-малко, освен това може и клиента да си превалутира кредита.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход