Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

"Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"

Публикувано от ultrix 
Анонимен потребител
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 16:25:59
според мен човек като взема кредит е с нагласата да го върне. Вярно, че при ипотечен мисли малко повече, но не вярвам потребителския да го взема с нагласата, че няма да го върне.

Не съм съгласен, че не е необходимо да си платежоспособен. Ако банката има съмнения винаги може да поиска поръчители. Така че не може да се правят изводи от сорта - абе те малките суми ги раздават на кило. Пък и все пак за 250 милиона става дума.
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 16:48:46
"според мен човек като взема кредит е с нагласата да го върне. Вярно, че при ипотечен мисли малко повече, но не вярвам потребителския да го взема с нагласата, че няма да го върне. "
Абе нека има пробив в системата - да видиш дали ще се връщат. Примерно да вземеш потребителски кредит на името на някой мургавелко, както бяха правили с картите на Мтел, като се точи ДДС, и др. подобни.
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 17:12:04
Не вярвам всички да са честни като тебе smiling smiley- винаги е имало хора, които да искат да се облагодетелстват за сметка на други. Защо реши, че всички които вземат кредити са с нагласата да го върнат - не говоря дали са платежоспособни, а дали изобщо искат/имат намерение да го върнат, особено ако ситуацията им позволява да го направят безнаказано (т.е. да не върнат парите, де).
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 17:26:18
Не, че Тинки не е бил свидетел на времена в които това се е случвало в доста прилични размери (невръщането на кредити имам предвид)smiling smiley Ама сега не знам защо е решил, че недобросъвестните индивиди са изчезнали от хоризонтаsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 17:40:32
ами банките вече не са държавни smiling smiley

Едно време идеята беше да се източат защото бяха държавни и можеше да мине безнаказано. Сега се съмнявам примерно Unicredito, HVB, ING и т.н. да се съгласят някой Бг тарикат да ги източи
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
12-09-2005 - 17:47:29
А ти да не мислиш, че ще ги питатsmiling smiley
Не казвам, че това става в момента, но като се има предвид, че някой индивиди печатат фалшиви банкноти, не мога да се съглася с теб, че няма да се намерят хора, които да се възползват от това да вземта кредит и да не го върнат ако дадена банка не се усети.
Ако си говорим сериозно според мен това по-скоро може да се случи с фирмените кредити, но човек никога не знаеsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
13-09-2005 - 09:01:02
Онзи ден гледах един документ според който до 31.12.2006 трябва да въведем акцизи на бензина и дизела поне колкото най-ниските в ЕС. Значи за бензина идваше мисля 330 е/т, а за дизела 250е/т. Това спрямо сегашните акцизи е увеличение с около 180-200е/т. Така че като гледам ще влезем с 1.1-1.2 е/л през 2007.

Вчера гледам по телевизията ни успокояват как тока до края кажи речи на 2006 нямало да се вдига, ама след това - не можели да го спират и разчитали на повишаване на доходите confused smiley

Така че всеки да си прави сметката - според мене все повече необслужвани кредити ще има и пика ще е средата на 2007 до средата на 2008 според мен.
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
13-09-2005 - 09:13:44
Да беше само с дизела и бензина проблема. Още колко неща има в тези документи дето нашите подписваха на кило. Ако ти е правило впечатление никога нашите преговарящи не са казали - защитихме интересите на нашите граждани. Винаги казваха - затворихме още една глава.
Само дето ти биеш натам, че поради поскъпващия живот населението няма да си изплаща ипотечните кредити, а аз мисля, че основния удар ще е по българските фирми. Ще бъдат принудени да търсят съдружие или направо да се продават на чужди и по-големи български.
Между другото одавна исках да те питам ти кога си бил така да се каже еврибади - аз от март 96. Да не би да сме се засекли тамsmiling smiley
Анонимен потребител
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
13-09-2005 - 09:41:27
ако си се задържал повече от 6 месеца може и да сме се засекли winking smiley
октомври 96. Онази зима на 97 я изкарах там и май вътре беше по-добре отколкото навънка.
Re: "Населението натрупа близо 250 млн. лв. лоши кредити"
13-09-2005 - 09:47:51
Е не сме се. Онази зима вече бях на друго място. Засякал си малките с които съм билsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход