Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредит за строеж

Публикувано от Котаракът с чизми 
Здравейте!

Имам един парцел на много хубаво място! На един хвърлей от стената на антична крепост, с удобно място отпред за паркинг и беседка с чешмичка с хубав изглед.
Има одобрение за строеж на 3 етажа(РЗП прибл.300 кв.м.), но едва сколасах да сложа покрив на втория...

Как(и откъде) е възможно да получа кредит, за да направя нещо moody smiley
И какво по-точно би било най-удачно да направя cool smiley

Много ще съм благодарен на всякакви идеи smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Кредит за строеж
06-04-2006 - 09:32:07
дай първо да уточним едно нещо - ти къща за живеене ли ще строиш или някакъв вид хотел?
Каквото ще е по-изгодно. Искам да използвам парцела с максимална доходност. Не съм наясно с туристическите такси(за хотел или къща) и не знам кое е по-удачно. Доколкото съм чувал къщите също се предлагат срещу наем, но дали по-трудно се намират клиенти за тях confused smiley

Понеже оттам минава и маршрутът на пешеходците, които разглеждат крепостта, то наистина като че ли е добре отдолу да има някакво магазинче...

Ти какво би направил?
Анонимен потребител
Re: Кредит за строеж
06-04-2006 - 10:50:20
Идеята ми е, че жилищните кредити са за покупка на имот в който ще живееш, докато ако ще правиш хотел вече отиваш в графата ипотечни кредити с общо предназначение или пък малък бизнес. Лихвите са различни затова те питам какво смяташ да правиш.

Сега, от това което казваш ми става ясно, че искаш да въртиш бизнес там.

Ще трябва да понаобиколиш банките и да питаш защото случая ти е специфичен:
1) не се знае кои банки ще се решат да те финансират, защото доколкото разбирам имота е извън населено място
2) не става въпрос за жилищен кредит - т.е. не става въпрос да ти дадат пари за да достроиш къща, в която ще живееш

Може ей тука да видиш кои банки предлагат кредити за строителство - ама пак ти казвам това е за строителство на къща за живеене.
[banks.dir.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-04-06 10:52 от Тинки Уинки.
Re: Кредит за строеж
07-04-2006 - 10:59:28
Aми, наистина изглежда е по-изгодно строежът да бъде направен с "жилищен потребителски кредит", но едва ли отговарям на условията за отпускане(не мога да докажа доход). И след това да си изкарам някакви разрешения за бизнес...

Имотът се намира на чудесно място в градчето, не е извън него. В края на уличка, точно където започва пешеходната алея за към входа на крепостта... Докато съм там(обикновено през лятото) съм забелязал, че всеки ден се изсипват поне два автобуса с туристи...
Понеже напоследък много хора искат да го купят, а наистина не ми се продава, все пак си мисля confused smiley , че решение има. Взеха да ми досаждат, а наистина е неправилно да пустее и аз не знам какво да им отговоря(как да им откажа:ami: )...

Много благодаря за вниманието и линка, Тинки Уинки! clap:
Анонимен потребител
Re: Кредит за строеж
07-04-2006 - 11:08:24
Няма такова нещо - "жилищен потребителски кредит"
има
жилищен ипотечен кредит - специален ипотечен кредит дето се отпуска за да си купиш жилище или да си построиш такова - той е целеви кредит
ипотечен кредит - банката ти дава пари без да се интересува за какво ще ги ползваш, а ти правиш ипотека за да има банката някакво обезпечение

Като не можеш да докажеш доход що не опиташ с някой бизнес план да омаеш банката. Ще кажеш че строиш хотел и т.н. Не е ясно колко пари ще ти отпуснат но ако си убеден че си струва може да опиташ
Re: Кредит за строеж
07-04-2006 - 11:25:22
Да не би да става дума за Асеновград? smiling smiley
Re: Кредит за строеж
09-04-2006 - 13:22:13
Quote

що не опиташ с някой бизнес план да омаеш банката
хехех :} мдаа... Радвам се, че ми разясняваш нещата clap:
Убеден съм, че си струва cool smiley
Re: Кредит за строеж
09-04-2006 - 13:24:05
Маги Написал:
-------------------------------------------------------
> Да не би да става дума за Асеновград?

Имаш ли някаква идея? spinning smiley sticking its tongue out Не е в Асеновград smiling smiley
Re: Кредит за строеж
27-08-2007 - 02:53:22
Ходих по банки и в ПИБ ми предложиха кредит при 14% лихва, без доказване на доход, но трябва да представя Акт15. Освен това идеята за кредит нещо взе да не ми харесва, някакси обвързващо е, освен високата лихва и разни други явни и неявни такси...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-27 18:02 от Котаракът с чизми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход