Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!

Публикувано от kikito83 
Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
18-03-2009 - 22:39:37
Нека да защитим българския народ и да не допуснем да остане заложник на чуждестранни интереси. Необходими са действия, които да имат мигновен ефект върху икономиката и върху потреблението. Ние сме готови да работим денонощно за да спасим икономиката на страната, като това очакваме и от властимащите.

Необходими са действия, които да имат мигновен ефект върху икономиката и върху потреблението. Ние сме готови да работим денонощно за да спасим икономиката на страната, като това очакваме и от властимащите.

1. Държавата да упражни контрол върху банките с цел намаляване на необосновано високите им лихви и такси за обслужване на потребителите!

2. Да се приеме законодателна промяна, ограничаваща правото на банките едностранно да вдигат размера на вноските и лихвите по вече подписани и действащи договори за кредит.

3. Създаване на Държавен Кредитен и Гаранционен Фонд с цел рефинансиране на ипотечни кредити на лица, които не могат да си изплащат кредита при договорените условия; поемане на част от вноската на лица, които са съкратени до момента, в който си намерят работа; поемане на част от риска, чрез предоставяне на гаранция от фонда по кредити на малки и средни предприятия и граждани.

4. Държавата да упражни административен и правен натиск върху банките с цел отпускане на нисколихвени кредити на малкия и среден бизнес и ипотечни кредити на гражданите.

5. Изкупуване на банка чрез придобиване на контролният пакет от държавата с цел провеждане на директна политика за нисколихвено кредитиране за малкия и среден бизнес и гражданите .

6. Да се приеме Закон, с който да се регламентират правата на длъжниците, с цел срещу тях и техните семейства да не бъде упражнявано насилие, нарушавани техните права и личен живот. Да се увеличи контрола на БНБ върху правото на Банките да цесират /продават фиктивно/ или прехвърлят собствеността и правата върху задълженията си към фирми с неясни структури, престъпни участници и капитали. Да се ограничи правато на банките да упражняват денонощен психически и физически натиск върху своите клиенти, като ги безпокоят през ноща и притесняват техните семейства и деца. Всички спорове и проблеми между банките и техните кредитополучатели трябва да се изясняват само и единственно в съда. В противен случай действията на банките по насилствено събиране на кредитите ще превърне България в бойно поле.

7. Да се промени законът така, че съдия - изпълнителят да не може да обявява за продажба ипотекиран имот на цени по-ниски от стойноста на кредита и дължимите лихви.

8. Да не се допуска изтичането на средствата от депозитите на български граждани към други държави за да се подпомагат чужди икономики, като парите от депозитите се прехвърлят от местните клонове към банките майки в чужбина.

9. Да се оптимизират разходите на банките чрез закриване или продажба на огромните им мрежи от нерентабилни офиси, намаляване на заплатите и на персонала им.

10. Да се оптускат нисколихвени кредити до 2% на най - нископлатените държавни служители – полицаите и други държавни служители, които рискуват ежедневно живота си за нас!

11. Да се постави таван на лихвите по депозитите, с цел стимулиране на нисколихвено кредитиране
посетете [sosbulgaria.wordpress.com] и дайте своето мнение!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-03-18 22:42 от kikito83.
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
18-03-2009 - 23:07:15
Що направо да не национализираме банките? Баш по комунистически...
Аз от банките оплаквания нямам, благодарение на кредитиране имам възможността да развивам бизнеса си. В момента лихвата ми е под 5%, договорът с банката е перфектен, до колкото може да е такъв с една банка smiling smiley , в смисъл държът се коректно.
Аз имам само един въпрос: Га ядохте кифтетата, що не рИвахте!
Да преведа: Когато знаехте, че давате 70% от месечния си доход за погасяване на кредита, що подписахте договора бе, маскари?
Когато купувахте на 1200 евро квадрата, що ги давахте тези пари, бе маскари?
Когато преди една година от всякакви форуми тръбяхме, че цените са абсурдни, що не ни слушахте бе, маскари?
Сега искате държавна регулация, а?
КОЙ КАКВОТО СИ Е НАДРОБИЛ, ДА СИ ГО СЪРБА! :g:
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
18-03-2009 - 23:48:16
avatar
Точка 7 е най-яка smiling smiley Коригирайте я, да не може да обявява цената по-ниско от двойната на кредита, за да можете да покриете и психическите травми от отнемането на имота и да останат пари и за околосветско пътешествие.

От друга страна е тъжно - странно, но "социализъма" по някакъв начин е оставил дълбоки следи и в бъдещи поколения (ако това 83 е рожденна година) winking smiley
Муахахахахахахахаха!
Бааааа, Додо, тая точка не я бях видял като хората!
Та значи аз да платя на тъпаците жилищата, дето са си ги купили, без да могат да си ги подволят.
А ти т.9 прочете ли я?
Трябва и нова точка:
т.12. Да се изпращат в затвора, ГУЛАГ, Белене и Гуантанамо всички банкови служители, които не дарят доброволно половината от годишните си доходи на тъпаците, теглили ипотечни кредити, без да могат да си го позволят!
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
19-03-2009 - 01:02:27
avatar
Напоследък всичко в тази държава започва да прилича на една голяма карикатура.

"След МВФ и финансовият министър призна:
Кризата у нас се развива по по-песимистичния сценарий"


Но по-добре беше да харчат излишъка и да тръбят, че сме оазис. Алчни тъпаци.
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
19-03-2009 - 01:42:13
това не бяха ли исканията от подписката на някаква асоциация на българския бизнес в която така и неможах да разбера кой точно членува. веднъж пишеше че има 500 членове после 1500 но на мен по скоро ми намирисва на някакво здружение на хора от строителния бранш.
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
19-03-2009 - 09:40:52
За съжаление, всяка намеса на Държавата под каквато и да е форма е........ва м....та на пайзажа. Капитализма е в основата на човешкото развитие, хората сме създадени от природата по този начин. Всякакви ревове от типа на тази тема са деградивни. Безработицата в момента и покачването и ще стимулира инициатива в "пострадалите" всяка помощ от гореизброените ще предизвика "мързел" и чувство на спокойствие а такова в криза не трябва да има за никой.
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
19-03-2009 - 10:02:36
Има някои точки, които са просто абсурдни! Не ми се пише в момента но общо взето Додо и Чими добре обрисуват ситуацията!
Re: Включете се в подписката срещу своеволията на банките!!!
19-03-2009 - 11:50:54
Това бяха (или част от тези) исканията на Асоциацията на строителните предприемачи, момчета... Гладна кокошка знаете кво сънува.
А за регулирането - я вижте братята хамерикабци кви ги надробиха... Там е най-якия социализъм, мисля аз... Те хората(нашите) нищо ново не предлагат, просто копират модели.
Само дето с копиране не става.
Щото за да решат хамерикабците да излеят половин трилион там, значи и загубите им са адекватни.
А ние както винаги - минимални загуби да постигнем с максимална помощ.
Всеки може да иска каквото му хрумне, важно е дали, кога и кой ще му го даде,...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход