Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Уникредит променят лихвообразуването

Публикувано от koqn 
Re: Уникредит променят лихвообразуването
19-03-2009 - 10:43:44
не си чел темата
Re: Уникредит променят лихвообразуването
05-06-2009 - 09:10:07
да ама съм си чел внимателно договора за кредита преди да го подпиша и сега съм си добре .взех на 8% фиксирана за 15 години и то без доказване на дохода.(като се капитализира става 8.3% и разни такси и 0.2% застраховка та го докарах до цена на кредита 9.2%) фиксираната си е далалвера щото нема начин после да стане грешка.а тия дет не са чели договора навреме сега нека четат форума.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-06-05 09:19 от nradev11.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
11-06-2009 - 18:40:17
И каква е далаверата! Взел съм кредита на 6.1%, максимум е бил на ~7.3%, защото е с намаляващи вноски и всеки месец вноската е различна спрямо коеф. описани в договора ми.
За какви 8% ми говориш!

Във времена на криза, лихвите трябва да спадат както е и описано в договорите! а не те да ми добавят някакви измислени от тях коеф.

ТУКА СПОРИМ ЗА СВОЕВОЛНАТА ПРОМЯНА НА УНИКРЕДИТ НА ОБРАЗУВАНЕТО НА ТЕЗИ КОЕФ!

Проблема е че в България няма кой да защити интересите на гражданите а всички институции си прехвърлят топката.
Съветвам всеки с подобен проблем да пусне по една писменна жалба до БНБ (до "Банков надзор" на БНБ) + копие от договора си! Ако нямате отговор от БНБ, можете да пратите по един майл до президенството и парламента, и после ще видите колко бързо БНБ ви отговаря!

Re: Уникредит променят лихвообразуването
16-07-2009 - 03:09:02
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> да ама съм си чел внимателно договора за кредита
> преди да го подпиша и сега съм си добре .взех на
> 8% фиксирана за 15 години и то без доказване на
> дохода.(като се капитализира става 8.3% и разни
> такси и 0.2% застраховка та го докарах до цена на
> кредита 9.2%) фиксираната си е далалвера щото нема
> начин после да стане грешка.а тия дет не са чели
> договора навреме сега нека четат форума.
>
>
>
> Редактирано 4 пъти, последният път 06/05/09
> 09:19AM от nradev11.

koko e прав ;
Във времена на криза, лихвите трябва да спадат както е и описано в договорите! а не те да ми добавят някакви измислени от тях коеф.

Миналата година за да си доплатя колата изтеглих потребителски от испания на 6.75 % от тази година апартамента ми падна на 3.25% . Лихвите в България са убйствени. Според мен има картелно споразумение , не може нито една банка да НЕ се бори за привличане на нови клиенти(откраднати от друга банка). В дойче банк ми предложиха да се прехвърля на еурибор + 0.27. незнам как може да се преодолее това неравенство .
Re: Уникредит променят лихвообразуването
16-07-2009 - 06:17:19
avatar
ispancheto Написал:
-------------------------------------------------------

> koko e прав ;
> Във времена на криза, лихвите трябва да спадат
> както е и описано в договорите! а не те да ми
> добавят някакви измислени от тях коеф.
>
> Миналата година за да си доплатя колата изтеглих
> потребителски от испания на 6.75 % от тази година
> апартамента ми падна на 3.25% . Лихвите в България
> са убйствени. Според мен има картелно
> споразумение , не може нито една банка да НЕ се
> бори за привличане на нови клиенти(откраднати от
> друга банка). В дойче банк ми предложиха да се
> прехвърля на еурибор + 0.27. незнам как може да се
> преодолее това "неравенство
".


--------------------------
испанче ли си , португалче ли си...........май си българче , с тази глава
ако има Криза - според теб трябва да падат лихвите ........ако не падат , значи няма криза или няма заинтересовани да падат
ниските лихви са ПОБЕДА,която някой трябва да извоюва , простотията и робското чувство водят до високи лихви !

САМО 50 БГ-йци искат ниски лихви-другите блеят ,Беееее - [money.ibox.bg]
така е било и по време на робството - 50 хващат пушка - другите са били предатели или са мажели въжето със сапун!
-----
кризите се произвеждат за такива като теб !
КРизите се правят , за ДА СЕ дават кредити , за да ТИ трябват кредити , а не за обратното [money.ibox.bg]

болният от рак има нужда от цианкалий ,- ако питаш него !!!
но я попитай производителя на морфин - какъв ще е отговора ?!?!

блеещите не знаят как да преодолеят "неравенството"
разумните го преодоляват -защото им пречи !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Уникредит променят лихвообразуването
17-07-2009 - 01:00:27
Тъпарон, пардон , грешка моя . Ще изрежа първата част на изречението за да добиеш по-ясна предтава за същността на написаното-
Лихвите трябва да спадат както е и описано в договорите! а не те да ми добавят някакви измислени от тях коеф.
За “неравенството“ аз съм го преодолял, там писах за България специално.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
20-07-2009 - 18:15:21
Моля, всички, които се чувстват ужилени от Булбанк - съмнителни надбавки към лихвата и почти ежемесечно увеличение на вноските по кредита,
ПИШЕТЕ: investitor1@abv.bg
(за договори по ипотечен кредит с лихвен процент SOFIBOR/EUROBOR+фиксирана надбавка)
Re: Уникредит променят лихвообразуването
23-07-2009 - 02:30:20
"Изпратено от: koko p1 (IP съхранено)
Дата: February 28, 2009 10:55AM

Отговор на БНБ
>>>>
Във връзка с отправеното от Вас запитване, свързано образуването на лихвено плащане по ипотечен кредит, Ви уведомяваме за следното:

По силата на чл.58 , ал.1, т.2 от Закона за кредитните институции /ЗКИ/, при отпускане на кредит банките са длъжни да оповестят лихвения процент, изразен като годишен лихвен процент, метода за изчисляване на лихвата, както и условията при които може да се променя лихвата до пълното погасяване на кредита. Т.е. промяната на лихвените условия е допустима само ако е извършена по метод и при условия, обявени на клиента към момента на отпускане на кредита......."

Здравейте коко р1,
Моят проблем е точно с промяна на договорения метод за изчисляване на лихвата на ипотечен кредит в Юробанк (Пощенска). Както вече сте се убедили - казусите с ипотечните кредити в Бг са извънправомощията на няколкото легитимни институции защитаващи правата на потребителите. Ще направя същото запитване до БНБ като Вас, но имам молба, ако сте запазили това писмо и не ви затруднява особено - да ми пратите копие на colomba@abv.bg или ако ми оставите мейл да ви дам факс, защото това тяхно тълкуване на чл.58 е изключително важно за мен и да не се окаже, че се е "попроменило" от февруари до сега winking smiley
Благодаря предварително
Re: Уникредит променят лихвообразуването
23-07-2009 - 09:54:17
да, на брат ми му увеличиха 2 пъти за един месец с около 10% незнайно защо.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
24-07-2009 - 21:01:50
Аз съм с ипотечен от Пощенска банка от 2004 г., като по Договор олихвяването е на база "... тримесечен Либор за евро, мин. 3,5% + договорна надбавка от 2.75 пункта."

Последните 2 години лихвите ми стигнаха до 10,5% независимо от Либора и досега 2 седмици на неофициалните ми запитвания никой от Банката не можа да върже начисляваните ми лихви с Договора. Инспекторката, обслужваща кредита, последно след дълги консултации с колеги днес ми съобщи, че кредитът ми се олихвявал комбинирано :
- когато Либорът е над 3.5 % - на тази база
- когато е под 3.5% - на база БЛПЖК

Някакви идеи как става Банката да взима друга база, при договорена минимална база 3.5% на тримесечен Либор за евро?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход