Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Уникредит променят лихвообразуването

Публикувано от koqn 
Re: Уникредит променят лихвообразуването
10-02-2009 - 14:03:22
potyrpevsha Написал:
-------------------------------------------------------
> Niakoi vijdal li e po-nova versia na obshtite
> uslovia, razlichna ot tazi
>
> TUk nikyde ne se kazva za taka narechenata premia
> ot 1%
>
>
>


да, тези са от май, има и от юли...
Re: Уникредит променят лихвообразуването
10-02-2009 - 14:23:50
avatar
Koqn,както писах и в един друг форум,последните общи условия на Булбанк са приети с Протокол 14 от 02.04.08 и са влезнали в сила на 27.05.08.
Това може да се види и от официалния им сайт.Преди няколко дни взех от офис на банката същите общи условия със същата дата,в които обаче съществуват и две точки,а именно 9.6 и 9.7.,които въвеждат въпросната"Премия"
Просто някой "разсеян" банков чиновник ги е пропуснал,когато е набирал общите условия в сайта smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Уникредит променят лихвообразуването
10-02-2009 - 15:27:56
плащайте гои да ви дойде акъла в празните главици smiling smiley
кво си мислехте, че можете да живеете като богаташи, но с отговорностите на бедни ли?
хахахаха смех в залата. Ще си останете голи като пушчици и децата ви също.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
16-02-2009 - 18:48:55
ето и моя отговор от милата банка "През месец Декември се промена модела на формиране на годишната лихва
Годишният лихвен процент е равен на Базов лихвен + надбавка посочена в договора .Базовия лихвен процент е равен на 1MEURIBOR +ДОПЪЛНИТЕЛЕН КОМПОНЕНТ -ПРЕМИЯ към настоящия момент е 1
Начина на изчисляване на годишния лихвен процент за месец декември е Euribor 3.610 +1/премия/ + ..../надбавка/ равно на
Съгласно договора за кредит.
Съгласно чл.11.2 Кредитополучателят дава съгласието си Кредитора да променя еднострано размера на годишния лихвен процент по т.4.1 съответно размера на анюитетната вноска при условията на 9,4 от ОУ"-а ето какво пише в точка 4.1 "кредитополучателя дава съглясието си кредиторът да променя едносранно размера на годишния лихвен процент по точка4.1.а" и отивам на точка 4.1.а а там пише "базов лихвен индекс от 1М Euribor+надбавка" така и сега отивам на ОУ които не са общи а явно за всички са различнии така точка 9.4"При кредити,погасявани чрез анюитетни вноски,при всяко нарастване на базовия лихвен индекс с повечи от 0.5 проценти пункта спрямо действащия към момента на промяната размер,Банката променя ГЛП в същия размер,като промяната влиза в сила автоматично с публикуване на новата стойност на съответния лихвен индекс и без да е необходимо сключване на допълнително споразумение между страните.Банката може да промени Анюитетните вноски по нейна преценка и в интерес на Кредитополучателя,включително и към момент, различен от промяната на лихвения процент.
Въпроса ми е как аджеба как ще променят "модела на формиране на годишната лихва" без това да е заложено в договора
*sos*
Re: Уникредит променят лихвообразуването
19-02-2009 - 11:58:41
eleonora Написал:
-------------------------------------------------------
> ето и моя отговор от милата банка "През месец
> Декември се промена модела на формиране на
> годишната лихва
> Годишният лихвен процент е равен на Базов лихвен +
> надбавка посочена в договора .Базовия лихвен
> процент е равен на 1MEURIBOR +ДОПЪЛНИТЕЛЕН
> КОМПОНЕНТ -ПРЕМИЯ към настоящия момент е 1
> Начина на изчисляване на годишния лихвен процент
> за месец декември е Euribor 3.610 +1/премия/ +
> ..../надбавка/ равно на
> Съгласно договора за кредит.
> Съгласно чл.11.2 Кредитополучателят дава
> съгласието си Кредитора да променя еднострано
> размера на годишния лихвен процент по т.4.1
> съответно размера на анюитетната вноска при
> условията на 9,4 от ОУ"-а ето какво пише в точка
> 4.1 "кредитополучателя дава съглясието си
> кредиторът да променя едносранно размера на
> годишния лихвен процент по точка4.1.а" и отивам на
> точка 4.1.а а там пише "базов лихвен индекс от 1М
> Euribor+надбавка" така и сега отивам на ОУ които
> не са общи а явно за всички са различнии така
> точка 9.4"При кредити,погасявани чрез анюитетни
> вноски,при всяко нарастване на базовия лихвен
> индекс с повечи от 0.5 проценти пункта спрямо
> действащия към момента на промяната размер,Банката
> променя ГЛП в същия размер,като промяната влиза в
> сила автоматично с публикуване на новата стойност
> на съответния лихвен индекс и без да е необходимо
> сключване на допълнително споразумение между
> страните.Банката може да промени Анюитетните
> вноски по нейна преценка и в интерес на
> Кредитополучателя,включително и към момент,
> различен от промяната на лихвения процент.
> Въпроса ми е как аджеба как ще променят "модела на
> формиране на годишната лихва" без това да е
> заложено в договора

>


Задай си въпроса към банката! Цитирай общите условия валидни към датата на подписване на договора. Попитай къде в т.9.4 е упоменато въвждането на допълнителен компонент - премия. В настоящата обстановка, с ниския юрибор им стана несгодно - има лихви по 4-5%.

Моята лихва беше намалена със задна дата!
Re: Уникредит променят лихвообразуването
19-02-2009 - 12:05:55
mirandi Написал:
-------------------------------------------------------
> Koqn,както писах и в един друг форум,последните
> общи условия на Булбанк са приети с Протокол 14 от
> 02.04.08 и са влезнали в сила на 27.05.08.
> Това може да се види и от официалния им сайт.Преди
> няколко дни взех от офис на банката същите общи
> условия със същата дата,в които обаче съществуват
> и две точки,а именно 9.6 и 9.7.,които въвеждат
> въпросната"Премия"
> Просто някой "разсеян" банков чиновник ги е
> пропуснал,когато е набирал общите условия в сайта


Това ми се струва доста смело от тяхна страна, какво ще стане като някой представи общите условия от тази дата подписани от банков служител, без "добавените" точки? Отива на към железен юридически аргумент..
Re: Уникредит променят лихвообразуването
19-02-2009 - 12:37:20
tino76 Написал:
-------------------------------------------------------
> плащайте гои да ви дойде акъла в празните главици
>
> кво си мислехте, че можете да живеете като
> богаташи, но с отговорностите на бедни ли?
> хахахаха смех в залата. Ще си останете голи като
> пушчици и децата ви също.


range">
Изпратено от: tino76 (IP съхранено)
Дата: January 24, 2009 11:22PM

Здравейте.
Някой купувал ли е апартамент от строителна фирма Кондор 4 - кооперацията до Нов български университет. Аз си взех там апартамент преди две години и съм го платил изцяло. Трябваше да е готов лятото миналата година, но в момента нямам даже Акт 15 и строителството на обекта е напълно замряло. Ще се радвам да направя връзка с други ощетени от тази фирма и може да направин нещо заедно.



Редактирано 1 пъти, последният път 01/24/09 11:25PM от tino76.



Уважаеми tino76,


Мислех да те пропусна, но не се сдържах.
Първо искам да изразя съпричастността си към проблема, който си описал по-горе. Сигурен съм, че е доста неприятно в сегашната обстановка да гледаш "напълно замрялото" строителство на обекта, където си купил апартамента в кеш. Това обаче не е основание да цапаш чужди теми.
Предполагам си имал други планове, предвид близостта на НБУ - неам, наемателки и т.н. winking smiley Вярвам също, си взел впредвид също и близостта на "временно" настанените бежанци.. или забрави?
На мен лично ми е интересно да споделиш, откъде ти на 31 години(освен ако 76 не ти е IQ-то) извади пари, че "съм го платил изцяло"!? Сигурен съм, че не си ги изработил, по-ми се връзва да си продал някоя нива. Прав ли съм?
Да не стане само така, ти да си останеш на груб строеж... децата ти ги оставям да ги мислиш сам.

Жив, здрав и успех в намирането на ощетени и правенето на нещо заедно!


Re: Уникредит променят лихвообразуването
21-02-2009 - 11:56:29
Вече го направих от банката ми казаха хубаво да чета точка 9.4 от ОУ *book*
Re: Уникредит променят лихвообразуването
21-02-2009 - 13:56:06
От така наречената "Булбанк "лъжат най безсрамно.Имат арсенал от лъжи като най-често срещаните са че индексите с които са обвързани ипотечните кредити с е вдигат(а те падат).Че левов кредит е обвързан с Юробор( е е с софибор) и много най разнообразни и лишени от логика увъртания,чисти лъжи и манипулации.Явно тази банка е решила да с е затрие но преди това да предизвика криза.Трябва ДАНС да се занимава с нея.В сайта и пише че има над 1 000 000 клиенти.Повечето от половината са с ипотечни кредити.Сметнете измама (каквато банката прави) с например 100 лв на месец умножена по 500 000 ипотекарни длъжници)
В момента обмислям да и оставя панела който съ,м и заложил.Тъй като по закон публичната продан започва на 50 % от оценката банката едва ли ще си прибере и 30% от това което ми е дала.Н е го искам ама мисля че си го търси.Има и друг изход-прочетете баладата "Грамада" на ИВАН Вазов.Щ е има камъни срещу измамниците банкери-но нека първо всеки който се чувства измамен да с еобърне към съда.Публикувам част от жалбата ми-първо към виновниците-после на дело





Уважаеми г-да от Уникредит Булбанк.

Теглил съм ипотечен кредит под № вашата банка-и по точно от Кредитен център-находящ се в гр...........................В договора ми с банката е записано,че лихвения процент по кредита ми е обвързан с индекса СОФИБОР(Определян с участието и на вашата банка) и твърда надбавка за банката в размер на 2.006 пункта.
При погасителните вноски събирани от Банката автоматично и ежемесечно на 19-то число на всеки месец установих много несъответствия- от сметките ми се събират суми в несъответствие с договора сключен с мен.

Искания:
1.Да бъде проверено движението на лихвите по кредита ,и да бъде намален лихвения процент до действително договорения.
2.Да ми бъдат върнати в сметката всички надвзети от Банката суми.
3.Да бъда уведомен ,кои са длъжностните лица,които в това им качество са злоупотребили с доверието на клиентите и какви наказания във връзка с случая са им наложени.
4.Банката да определи начин за възмездяване ми вследствие на неправомерните действия на служителите и преживения от мен стрес.


*drunk*
Re: Уникредит променят лихвообразуването
21-02-2009 - 14:08:00
eleonora Написал:
-------------------------------------------------------
> ето и моя отговор от милата банка "През месец
> Декември се промена модела на формиране на
> годишната лихва
> Годишният лихвен процент е равен на Базов лихвен +
> надбавка посочена в договора .Базовия лихвен
> процент е равен на 1MEURIBOR +ДОПЪЛНИТЕЛЕН
> КОМПОНЕНТ -ПРЕМИЯ към настоящия момент е 1
> Начина на изчисляване на годишния лихвен процент
> за месец декември е Euribor 3.610 +1/премия/ +
> ..../надбавка/ равно на
> Съгласно договора за кредит.
> Съгласно чл.11.2 Кредитополучателят дава
> съгласието си Кредитора да променя еднострано
> размера на годишния лихвен процент по т.4.1
> съответно размера на анюитетната вноска при
> условията на 9,4 от ОУ"-а ето какво пише в точка
> 4.1 "кредитополучателя дава съглясието си
> кредиторът да променя едносранно размера на
> годишния лихвен процент по точка4.1.а" и отивам на
> точка 4.1.а а там пише "базов лихвен индекс от 1М
> Euribor+надбавка" така и сега отивам на ОУ които
> не са общи а явно за всички са различнии така
> точка 9.4"При кредити,погасявани чрез анюитетни
> вноски,при всяко нарастване на базовия лихвен
> индекс с повечи от 0.5 проценти пункта спрямо
> действащия към момента на промяната размер,Банката
> променя ГЛП в същия размер,като промяната влиза в
> сила автоматично с публикуване на новата стойност
> на съответния лихвен индекс и без да е необходимо
> сключване на допълнително споразумение между
> страните.Банката може да промени Анюитетните
> вноски по нейна преценка и в интерес на
> Кредитополучателя,включително и към момент,
> различен от промяната на лихвения процент.
> Въпроса ми е как аджеба как ще променят "модела на
> формиране на годишната лихва" без това да е
> заложено в договора
>



Въпреки че УНИКРЕДИТ(ИЗМАМНИЦИ) са записали в договора за банков кредит,че Кредитополучателят дава съгласието си кредиторът едностранно да променя размера на годишния лихвен процент-това противоречи на закона и именно на чл.3 от Закона за задълженията и договорите


8. (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Договорът е съглашение между две или повече лица, за да се създаде, уреди или унищожи една правна връзка между тях.
Лицата се ползуват от правата си, за да задоволяват своите интереси. Те не могат да упражняват тези права в противоречие с интересите на обществото.
9. (1) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 1993 г.) Страните могат свободно да определят съдържанието на договора, доколкото то не противоречи на повелителните норми на закона и на добрите нрави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход