Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Уникредит променят лихвообразуването

Публикувано от koqn 
Уникредит променят лихвообразуването
08-01-2009 - 17:29:57
Да сте чули или усетили рязко покачване на лихвените проценти на Уникредит?!

Доколкото разбирам, от банката са решили да въведат още една компонента освен досегашните две. Към индекса(SOFIBOR, EUROBOR..), освен твърдата надбавка, вече се добавя и така наречената премия, която може да варира и отразява поскъпналия ресурс. Явно е в интерес на банката да поддържа високи лихвите на фона на падащите индекси и политиката на световната икономика за по-лесни и евтини кредити, но мисля в остро противоречие с общите условия, където е записано как се формира лихвения процент.

Дали ще придобие такова своеволие гласност или пак ще си затраем!? *sos*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 17:29 от koqn.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
10-01-2009 - 15:21:44
и какво може да се направи? те просто са решили , че ако сега не направят кинти в тази суматоха, кога? единственото , което може да направиме е да предупреждаваме хората да избягват тази банка, а и да си направиме изводите за в бъдеще да не се занимаваме с гърци италианци и други такива цигани , даже с българи е по-добре.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
13-01-2009 - 13:19:37
Здравейте, Уникредит наистина са с нови лихв. проценти и спряха отпускането на кредити с обезпечение панелни жилища и имоти в строеж. Потребителски кредити се отпускат предимно с поръчители.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
13-01-2009 - 16:44:31
Не просто са с нови лихви. Имат нова комппонента при образуването на лихвата - така наречената премия. Във всеки договор е записано как се образува лихвата, промяната не може да стане едностранно. Това е е разрез със закона за задълженията и договорите.

Какво може да се направи!?
Трябва да се прочете внимателно договора. Явно ще се налага да разбираме по стара традиция от всичко, включително и правна материя. Трябва да се запита банката защо така и така.. и трябва да се сезира по-висша инстанция като Комисията за защита на потребителите, ако отговора не е задоволителен - съд.
Аз лично ще следвам тази последователност.
Преди 6 месеца им дадох 700лв. за да си предоговоря лихвата, те сега щракнаха с пръсти и я върнаха на същата стойност...

Надявам се, в този форум да намеря съпричастни с юридически познания за консултации и съвети.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
13-01-2009 - 18:41:31
avatar
koqn Написал:
-------------------------------------------------------
> Не просто са с нови лихви. Имат нова комппонента
> при образуването на лихвата - така наречената
> премия. Във всеки договор е записано как се
> образува лихвата, промяната не може да стане
> едностранно. Това е е разрез със закона за
> задълженията и договорите.
>
> Какво може да се направи!?
> Трябва да се прочете внимателно договора. Явно ще
> се налага да разбираме по стара традиция от
> всичко, включително и правна материя. Трябва да се
> запита банката защо така и така.. и трябва да се
> сезира по-висша инстанция като Комисията за защита
> на потребителите, ако отговора не е задоволителен
> - съд.
> Аз лично ще следвам тази последователност.
> Преди 6 месеца им дадох 700лв. за да си
> предоговоря лихвата, те сега щракнаха с пръсти и я
> върнаха на същата стойност...
>
> Надявам се, в този форум да намеря съпричастни с
> юридически познания за консултации и съвети.


Пробвай в Юридическия раздел.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
25-01-2009 - 01:44:53
Здравейте, аз лично изратих запитване до юристконсулта на клона, от който ми е отпуснат кредита.. още си чакам отговора.
Имах среща с нея, чете, чете и взе да мрънка .. че не можело било да няма клауза :g:

Сега погледнете си и още нещо, че банката пак са вдигнали лихвата през януари месец, без обаче да преизчислят вноската. Аз ги хванах при проверка за движението по сметката. Сумата за лихва е нараснала, а погасяването е намаляло. Това лично мен не ме устройва, защото така се нарушава погасителния план и на падежа ще ми искат още пари, отделно ще платя по-голяма сума лихви

Обадих се на кредитната инспекторка, но тя била напуснала, а новата не пожела да ми даде отговор по телефона

Само да кажа, че номера с този 1% мина и в още две банки Райфайзен и Пощенска, но те изобщо не си направиха труда да информират клиентити.

В Булбанк поисках детаилно да ми се обясни какво ми формира лихвата още през Дек, казах че искам офицален документ, отговориха ми че това било вътрешна информация..
Как така аз нали съм страна по договора
Сега се оказва, че имали нови общи услови и трябвало да ги подпишем, ее няма да ги подпиша eye popping smiley В тези нови общи условия се качва годишната такса за обслужване и се въвеждат наново таксите за предсрочно погасяване, а таксите за предоговаряне скачат със 100 лв .. Интересно обаче защо искат да ги подписваме
Re: Уникредит променят лихвообразуването
25-01-2009 - 02:13:25
И един бърз въпрос ..
след като от Ноември, когато префиксираха по възможно най-високия курс, до момента Софибор падна с 1,5% ще има ли корекция надолу..
или корекциите са само нагоре

и знаете ли колко е минималната сума за предсрочно погасяване
Re: Уникредит променят лихвообразуването
26-01-2009 - 18:30:05
Аз също не подписах новите им общи условия, макар че се опитаха да ми ги пробутат, все едно са старите, погледнах референс номера горе вдясно и им ги върнах.

Има малка корекция надолу, след вдигането.

В моя договор, предсрочното е в размер минимум три месечни вноски.

Успех и упоритост!
Re: Уникредит променят лихвообразуването
31-01-2009 - 12:11:53
Който е треглил в лева по индекс софибор + твърда надбавка , трябва да изиска от банката да му намалят лихвата по кредита,тъй като този индекс направо се срина сега е 5,6 ,а през ноември беше 7,4.
Re: Уникредит променят лихвообразуването
02-02-2009 - 13:47:32
Niakoi vijdal li e po-nova versia na obshtite uslovia, razlichna ot tazi
[bulbank.bg]
TUk nikyde ne se kazva za taka narechenata premia ot 1%


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход