Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо една банка сама би предложила подобрени условия на съществуващи клиенти ?

Публикувано от zerg 
Зерг, все пак обърни внимание и на другата простотийка - това, че при подписването на договора е приет юрибора за 2.5, а той е бил с 2 пункта по-голям - около 4.5 ако не се лъжа, а сега е почти 5. Тоест ако си останеш на стария договор, могат да ти вдигнат лихвата до 5 + фиксираната надбавка. Ако приемеш новата им оферта, няма да могат да правят тази магария. Лично за моя заем сметнах, че ако приема офертата, ще ми се вдигне вноската с 20-25 евро, а ако не приема и ми вдигнат до макс лихвения %, ще се увеличи с 40-50 евро, тоест два пъти по-голямо увеличение. Обаче аз си мисля, че не могат толкова бързо и рязко да го направят, защото все пак в договора пише, че това е БЛП на банката, а него едва ли ще го вдигнат толкова рязко и затова засега реших да не преподписвам. Не зная дали не съм сгрешил. Абе, щом сме сключили договор при приет юрибор = 2.5 значи все сме прецакани moody smiley Лично мен ме прекараха като до последно ме моткаха и за малко да изтърва срока в предварителния си договор и вече нямаше как да тегля от друга банка. А и не е само това - има и други клаузи, които като ги прочетох при подписването... ама като не мога да стана и да си тръгна... А дори и предварително да бях чел договора, нищо не им пречеше в последния момент да ги добавят. Както каза СтефанБ, по-вероятно е банката да те надиграе, отколкото ти нея smiling smiley
Естествено, в банките се назначават хора учили мкъде ли не , които се стремят да си заслужат приличните заплатаи мислейки чрез всякакви модели по 9.5 часа на ден нови продукти които да са хем изгодни на пръв поглед за клиента, хем печеливши за банката. Тава за надиграването го казвам чисто обективно, просто е трудно на обикновения клиент да хване логиката и ключа на продукта. истината за мен е, че банките са като мобилните телефони - уж примоции, уж безплатни разговори, но в крайна сметка пазарът е един и той е един от най-скъпите в Европа, няма дъмпинг, има ред и дисциплина, разпределени са нишите и не си ритат кокалчетата, щото после боли, като ти върнат... при банките нивата са общо взето подобни, а за ноормата на печалбата можеш да съдиш отваряйки годишния отчет в страницата на БНБ - виждаш, че няма особени промоции, средната е една. И ако днес си взел нещо изгодно, утре , когато си им вече клиент не ще те пропуснат при поредната корекция. А за да не избягаш при друг ще ти подадат и кокълче.
Абе длъжник ли си, имаш проблем. Решава се само с реализация на средствата по подходящия начин, иначе не можеш да спечелиш.
А и покупката на жилище, в което да живееш е един от начините, пак носи някаква, макар и не пряко измерима стойност, оставям настрана сметката колко би струвал наема и колко вноската по кредита - все пак в единия случай имаш накрая на периода актив, в другия не. Друг е въпросът за какво ти е на 60-70 год, но българинът е така устроен, иска да остави нещо след себе си, на децата манталитет....
Който банките яхат. Имат крава, пият мляко...
истината е , че трябва да започним да разбираме защо комунизЪма е по-нездравословен от цигарите,алкохола , наркотиците и жените-взети заедно.
Както и трябва да си припомним поговорката-ако играе мечката у съседа........
ако на "онази" улица се говори за "друг вид пари" - ще да е с причина

при подписване на договори , в т.ч. и за кредит трябва да сме много внимателни -ако не сме информирани - да ползваме услугите на някой по... , както и да сме внимателни по време на предизборни кампании-обещава се всичко , но после идва дебел но за сметка на това груб и дълъг
---
Усовците сега са ни добър пример

доверчивите ги возят на болид без волан

---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Здравейте,

вече има много удобни услуги с които можете да си изчислите ГПР(Годишния процент на разходите). Най добре първоначално използвайте кредитен калкулатор

Избери своя кредит! С една заявка във всички банки
Малко повече за кредитите и банките в България
Застраховка Гражданска отговорност по интернет - избери от 10 оферти
Като не плащаш, не се ли трупа една доста чудничка наказателна лихва?

Или ти мислиш изобщо да не изплащаш задължението, не само "на този етап", а по принцип?

Май всички, които не са теглили кредит са се минали яко smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход