Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки

Публикувано от nikolase 
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
14-07-2008 - 11:42:17
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> чел съм договора няколко пъти нали се готвя за
> дело,няма такова нещо като да ми изравнят вноските
> за целия периот на кредита,ползвам по ниска
> лихва за първите 5 години и за сметка на тях по
> висока после и беше редно да ми се увеличи по
> ниската лихва с процента на поскъпването

Прочети и Общите условия, с които си се съгласил! Там са подводните камъчета!






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-14 11:42 от medilex.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
14-07-2008 - 18:25:54
Добър съвет!!!
Пусни договора като заличиш личните данни!

Uraa Написал:
-------------------------------------------------------
> Сканирай договора си и го поствай тук, ако е в
> електронен формат копи и пейст.
> Нека го разгледаме.
>
>
>
>
>
>
> .
>
>
>
>
> Петър Дънов - най-великия човек за всички времена
> в пълния смисъл на думата в Европа. Няма друг,
> който така да е развил и живял Христовото Учение
> като Него.
>
> (обновява се от време на време)
> Коли по тротоарите, моите извинения, но това е
> очевидно безобразие. Корегирането, на което трябва
> да започне веднага.


Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
23-07-2008 - 11:54:24
JulianoG,

Имаш ли информация кои банки не са променили лихвите по старите кредити? По мои наблюдения - Райфайзен,Уникредит,.. ги покачиха sad smiley Дори Райфайзен не ме уведомиха за това. Аз обмислям да подам Молба за преразглеждане или рефинансиране от друга банка, за това сега проучвам кои са банките които не са правили променили до сега?

Ти от коя банка си изтеглил кредита ако не е проблем да споделиш ?


Благодаря,
Мария
Tachini
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
23-07-2008 - 18:32:03
Kакто Joan, много правилно беше казала преди време - рефинансирането е начин банките да си "връткат" клиентите помежду си.
Та, преди да рефинансираш добре си направи сметката струва ли си. Сега ако от 14% ще рефинансираш на 7 много ясно, че си струва, ама ако от 7.3 ще ходиш на 7 - не е много ясно дали няма и да си на загуба. Това че някоя банка не е вдигнала лихвите означава че не е дошал момента за това. За това внимавай да не "отидеш" при някоя банка дето след 1 месец ще и дойде момента.

И пак повтарям - това, че някоя банка вдига лихвите по кредитите когато ОЛП на БНБ се вдига показва че не си е калкулирала още отначало голяма "печалба" - разбирай не е "натоварила" лихвения си % с 4-5% отгоре.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
24-07-2008 - 06:59:57
Тинки, ако можеш ми обясни как съм бил натоварен с 6.25% в евро и без годишни такси - валидни условия и към момента.
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
24-07-2008 - 08:25:07
и коя е тази банка дето лихвения и % е бил 6.25 преди 2 години и към момента все още си е толкова?
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
24-07-2008 - 21:06:32
Как пък сметна 2 години? Кредитът ми е от една - по точно от Юли 2007г. По-важното е, че е от преди прословутия старт на увеличенията през Септември 2007 и няма промяна. Ако си мераклия, ще мога да ти изнамеря и от преди 2 години такъв кредит, че и на по-ниска лихва. Само че ще трябва да се срещнем - за подробности на л.с.
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
25-07-2008 - 08:47:55
Ами nikolase твърди, че кредита му е отпреди 2 години.
Ако nikolase беше взел кредита си като теб Юли 2007 и неговата лихва нямаше да се вдигне, просто защото между ОЛП от Юли 2007 (4.01%) до момента (5.06%) няма 2% разлика.
[www.bnb.bg]

Банката не вдига лихвата на всички клиенти. Банката вдига на тези, на които условието за промяна на лихвата е изпълнено. В случая с nikolase ако е взел кредит преди Август 2006 ОЛП на БНБ е бил под 2.80%. От Март тази година ОЛП на БНБ е над 4.80% което е 2% разлика спрямо момента на вземане и клаузата за промяна на лихвата се "активира".

П.С. В тоя форум за кредити, банки, лихви пиша от 5 години. Така че ако имаш да казваш нещо - казвай - не ме пращай на срещи и лични бележки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-25 09:08 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
25-07-2008 - 08:58:09
Точно за това говорим.

Само че, Булбанк са на ОЛП на БНБ, а той мина 2% разлика спрямо 2006.

Дали някоя банка променя лихвите или не зависи не от нейното желание, а от това дали са настъпили условията залегнали в договора. Освен това лихвата не се вдига на всички, а на тези, за които условията са настъпили. За тези взели кредит 2006 година има 2% разлика. За тези взели 2007 няма 2% разлика. Лихвите на едните се вдигат на другите не.
Re: ПОМОЩ..пострадах Коректни ли са "българските" банки
27-07-2008 - 12:01:15
Много добре зная от колко време пишеш в този форум - и аз го следя от няколко години. Още в старата му версия и много преди да станеш модератор. Добре си обяснил при какви обстоятелства БИ ТРЯБВАЛО да се покачва лихвата по даден кредит, но реалността не е такава. Защото няколко банки просто решиха да ги повишат масово без да има настъпили пазарни условия за това. През септември 2007г. беше първото масово вдигане само на базата на повишените МЗР в БНБ. Това повишение нямаше нищо общо с EURIBOR, LIBOR или ОЛП и имаше за цел да ограничи отпускането на нови кредити. Да, ама тарикатите решиха да вдигнат лихвите по старите кредити и да запазят нивата при новите. Това не е пазарен принцип на промяна и ти много добре го знаеш. Не желая да излагам на показ чужди кредити, за да ти покажа как е възможно да не се промени вноската или разпределението й през тези 2 години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход