Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит от цкб

Публикувано от ujas 
кредит от цкб
09-07-2008 - 21:00:24
Някой теглил ли е кредит от цкб и може ли да сподели мнение ,на мен ми предложиха доста добри условия,но все още не сме подписали договор ,моля ако някой е минал по този път да сподели.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-16 23:29 от ujas.
Re: кредит от цкб
09-07-2008 - 22:39:22
кажи условията де.колко е лихвата в каква валута. има ли некакви допълнителни такси и т.н.
Re: кредит от цкб
10-07-2008 - 00:16:15
Лихва 9.5 в евро без доказване на доход 1,2такса при отпускане на кредита и 0.25 годишно обслужване застраховките са за сметка на банката 4процента при предсрочно погасяване,10лв. за разглеждане на документи,такса за оценка на имота 120лв.,без такса за юридическо обслужване
CR
Re: кредит от цкб
10-07-2008 - 20:02:58
не казваш какво е LTV-то (размера на кредита спрямо оценката на имота).
и каква е лихвата, фиксирана или плаваща.
Re: кредит от цкб
10-07-2008 - 20:50:12
Аз искам да тегля 40000е.,защото толкова ми трябват мисля,че имота,който предлагам за обезпечение е оценен на 60-70000,не питах,доколкото разбрах лихвата не е плаваща , ами си е коефицент на самата банка. Днес разбрах,че и за лева е толкова лихвата т.е. 9.5 в лева и в евро.Чудя се дали не е по-изгодно да тегля в лева.Обаче кредитничт ни експерт каза че сме одобрени в евро и не знае дали ще ни го дадат в лева.
CR
Re: кредит от цкб
10-07-2008 - 20:59:50
при кредит 40 000 евро и оценка 60 000 евро + знам по-добро предложение за недоказан доход с 0,5% по-нисък ГПР в евро, при това с 0% такса за предсрочно погасяване.

не гарантирам, че е най-доброто на пазара, но е по-добро от ЦКБ. подробности, ако искаш, на лично.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-10 21:01 от CR.
Re: кредит от цкб
10-07-2008 - 21:17:43
до CR имате лично съобщение
Re: кредит от цкб
11-07-2008 - 22:10:35
Уважаеми български граждани
Време е да се събуди гражданското обшество и да накаже банките
Ще споделя накратко моя случай
През 2006 г теглих 40 000 лева ипотечен кредит от УНИКРЕДИТ БУЛБАНК
Изпълних педантично всички условия на банката,които който е теглил кредит знае ,че съвсем не са малко.Условията на кредита бяха,че първите 5 години ползвам преференциална лихва,за сметка на останалите 20 години,когато лихвата се компенсираше и ставаше значително по-висока от средната.Съгласен съм с поскъпването на кредита,защото се повиши цената на паричния ресурс,но...............какво точно се случи с мен и не само с мен но и с мои познати,които са теглили при състите условия.УЖАС......Въпреки,че всичко това е залегнало в договора между мен и УНИКРЕДИТ БУЛБАНК,След като година и половина плащах най-редовно вноските си ми се обадиха от "БАНКАТА" и ми съобщиха,че трябва да внеса за този месец уравнителна вноска 150 лв и от там до края на кредита еднаква вноска в значително по голям размер.т.е лишиха ме от промоцията за първите 5 години.Като отидох до банката никой не можа да ми обясни каква е тази Уравнителна вноска и какво всъщност уравнява,тъй като до момента съм си плащал всички задължения коректно,както и кой и защо ме лишава от първоначално договорените условия,.а именно промоционална лихва за първите 5 години,като искам да вметна,че съм съгласен да ми се увеличи лихвата ....но уточнявам..да се увеличи промоционалната лихва,а не лихвата , която е за след 5 години да започва от сега и и също тази лихва ми я увели1ават в момента.Моля ако в форума има банкови специалисти да ми помогнат,защото от банката само вдигат рамене.Банката е кредитния център на УНИКРЕДИТ БУЛБАНК на Джумаята в гр.Пловдив а телефона за контакт с мен е 0878587732 Моля за помощ.......... eye popping smiley
Re: кредит от цкб
13-10-2008 - 12:41:33
2004Г теглих ипотечен бездоходен кредит от ЦКБ с лихва 11.4%преди 6 месеца написах молба за предоговаряне на лихвата ,но не получих отговор 3 месеца.Когато потърсих сама отговора на молбата се оказа че служителя с когото говорих по телефона не ме прие на сериозно защото според него цитирам "Г-ЖО В НАШАТА БАНКА НЯМАМЕ ТАКИВА УБИЙСТВЕНИ ЛИХВИ,СИГУРНИ ЛИ СТЕ ЧЕ НЕ СТЕ СБЪРКАЛИ БАНКАТА?"и така след подробни обясненея се намери въпросната молба която все още не беше разгледана.След 3 дни ми се обадиха от ЦКБ БУРГАС да ми кажат че молбата ми е отхвърлена .Аз търся друга банка с по нисък лихвен%с доказване на доход която да изтегли ипотиката ми от ЦКБ.Не се подлъгвайте в моя договор имам право на предоговаряне, но ЦКБ миго отказаха,дори не си направиха труда да ми драснат два реда . Сигурна съм че дори не са си направили труда да ми изпратят молбата до София.ТОВА Е МНЕНИЕТО МИ ЗА ЦКБ . :g:
Re: кредит от цкб
13-10-2008 - 12:51:24
ЦКБ е банка собственост на мутри, управлявана от бивши ченгета. Ако нещата се разкиснат това ще е една от първите изгърмели(след подобаваща декапитализация разбира се) банка!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход