Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проблем с заем след промяната на ОЛП

Публикувано от test 
проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 16:52:59
Здравейте,
Искам предварително да благодаря на всички отзовали се.

Имам следния проблем:

Имам жилищен кредит в ПИБ. Вноските са анюитетни, като лихвата се формира от ОЛП + надбавка от банката. След промяната на ОЛП бях неприятно изненадан от новата си вноска. Ще ви дам ориентировъчен пример.

Преди промяната на ОЛП вноската ми беше:
1000лв=300 главница + 700лихва.

След промяната се е получила:
1000=180главница + 820лихва.

От банката ми обясниха, че те си смятат разликата и след изтичането на срока ще се види, колко още ще им дължа.

Въпроса ми е дали това е правилно и законно и дали някой има подобен проблем. Не би ли трябвало примерно вноската ми да стане 1100лв и главницата да се запази като само се увеличи лихвата.
При сегашното положение ако се увеличи още няколко пъти лихвата ще излезе, че аз няма никога да им го върна този заем.
Изпратил съм си договора за консултация с адвокат и след няколко дена ще се срещна да го обсъдим, но все пак ще се радвам да прочета и вашите мнения.

Мерси Отново!
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 17:01:56
Не разбирам, но да не се окаже скоро, че 1000лв е само лихвата и след края на срока главницата си стои. Не ми се струва много редно това което описвате, но не съм специалист.
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 17:37:45
не, че искам да те обиждам, ама и ти си просто поредният глупак, това е то, дано само след твоя пост и бъдещите кандидат собственици, ( демек глупаци с пет лева в джоба, решили да имат имот ) да разберат най - после, че лихва от 6% има само по билбордовете, в банките нещата отиват от 12 % и нагоре, имот се купува от хора с възможности, а не от хора на заплата

това, което става в последните години в България е подобно на това, човек на 500 лв заплата да отиде в Балкан стар и да си купи Мерцедес за 100 000 Е на изплащане за 30 години
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 17:51:18
Мисля, че не си разбрал добре въпросът ми. Никой не пита за нещата, за които ти пишеш. Помисли, че и има и други опции, като например вместо да вложиш крупна сума в апартамент - може да го вземеш с кредит и същата тази сума да използваш в бизнеса си и да си докарваш доста по-голяма печалба, отколкото например да отдадеш апартамента, който си купил под наем или да го продадеш след Х години.
Въпросът е така ли би трябвало да процедира конкретната банка - Просто и ясно.
wal
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 18:07:10
едно предположение : внасяте на 1ви, на 2ри се вдига лихвата - тогава банката автомати4но си на4ислява/взема новата лихва .....за следващата вноска ще си преиз4ислят и ще ви вдигнат цялостно вноската (от 1000 на 1100), така 4е срока за кредита да се запази и вси4ко да е пито-платено smiling smiley
ven
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 20:27:21
Май всички банки така ги правят, ето пример от пощенска:

Дата Главница Лихва Вноска
11.05.2008 98.93 555.79 654.72
11.06.2008 93.48 583.59 677.07

Иначе казано, пускат новата лихва при същия период на заема и така ги смята софтуера им.
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 21:48:25
Абе моята още си е 385.25 EUR - 6.25% фиксирана за целия срок от 25год. Вие си ходете при първите 5-6 да ви правят на балами. После ще имат отчети като на РББ - 104% увеличение на печалбата за първо тримесечие.
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
04-06-2008 - 23:44:23
test Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> Искам предварително да благодаря на всички
> отзовали се.
>
> Имам следния проблем:
>
> Имам жилищен кредит в ПИБ. Вноските са анюитетни,
> като лихвата се формира от ОЛП + надбавка от
> банката. След промяната на ОЛП бях неприятно
> изненадан от новата си вноска. Ще ви дам
> ориентировъчен пример.
>
> Преди промяната на ОЛП вноската ми беше:
> 1000лв=300 главница + 700лихва.
>
> След промяната се е получила:
> 1000=180главница + 820лихва.
>
> От банката ми обясниха, че те си смятат разликата
> и след изтичането на срока ще се види, колко още
> ще им дължа.
>
> Въпроса ми е дали това е правилно и законно и дали
> някой има подобен проблем. Не би ли трябвало
> примерно вноската ми да стане 1100лв и главницата
> да се запази като само се увеличи лихвата.
> При сегашното положение ако се увеличи още няколко
> пъти лихвата ще излезе, че аз няма никога да им го
> върна този заем.
> Изпратил съм си договора за консултация с адвокат
> и след няколко дена ще се срещна да го обсъдим, но
> все пак ще се радвам да прочета и вашите мнения.
>
> Мерси Отново!
>


Тест Пичага,допуснал си три грешки една след друга,а именно:

- купил си апартамент в бг в най-неподходящото време

- купил си го с кредит

- за капак си си го купил с кредит от ПИБ

Преди да вземеш тези три решения трябваше да се замислиш над факта,че в БГ всичко е законно,дори измамите са узаконени.Аз(по-малко) и много други трезвомислещи хора тука(Куку,Асен и др.) си разкъртихме ченетата да обясняваме,че целия този цирк с имотите и кредитите рано или късно ще ви разгони фамилията,ама няма кой да слуша!!!!!Можеш да се обърнеш за съвет към Продавач,той има готов отговор за всичко,а току виж ти шитнал още един апартамент,че наесен ще са по 5000 евро квадрата winking smiley
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
05-06-2008 - 00:39:59
Мисля, че не си разбрал добре въпросът ми. Никой не пита за нещата, за които ти пишеш. Помисли, че и има и други опции, като например вместо да вложиш крупна сума в апартамент - може да го вземеш с кредит и същата тази сума да използваш в бизнеса си и да си докарваш доста по-голяма печалба, отколкото например да отдадеш апартамента, който си купил под наем или да го продадеш след Х години.

тристаен апартамент в Лозенец - цена около 200 000 Е, вноска по кредит за 20 год. - около 2000 Е, наем на същият апартамент 400 - 500 Е, явно си много скаран с логиката или си просто 10 - тина години назад, или за теб е по добре да имаш ( виртуално ) апартамент на кредит и да му плащаш по 2000 Е на месец и да се биеш в гърдите, че е твой или да плащащ по 400 Е месечно под наем и да си въртиш бизнеса без кредити, демек на гол тумбак чифте
Re: проблем с заем след промяната на ОЛП
05-06-2008 - 00:47:54
Тест Пичага,допуснал си три грешки една след друга,а именно:

- купил си апартамент в бг в най-неподходящото време

- купил си го с кредит

- за капак си си го купил с кредит от ПИБ


- що да е неподходящо време, само ти си знаеш явно, или при 3 кинта бензина и 30 лв луканката, апартаментите трябва да са по 20000 Е, е няма как да стане пич, ама надеждите винаги умират последни, чакай и се надявай, може пък и някога да станат по 300 Е/м2 та и теб да те огрее слунцето

- купил го е с кредит, щото мозъка му е колкото на кокошка - носачка или щото просто няма възможност за апартамент и се бута дето не му е работата и иска да се почства собственик

- е за ПИБ си 100 % прав, можеш и ДСК и Райфайзен да прибавиш в графата, все същата кочина са
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход