Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет

Публикувано от exploited 
Re: Моля за съвет
11-01-2009 - 13:33:05
Аз си купих боксониера 35 м2, но тя имаше 2 прозореца и я разделих на две малки, но самостоятелни стаи - спалня около 9 м2, дневна 14 м2, коридор и баня+WC по 4м2. Няма преход. Тя ми струваше 36000 евро на шпакловка и замазка и още 12000 лева за довършителните неща. С най-необходимите мебели още 5000 лева. Заемите + лизинга са ми вече над 1000 лева месечно.
Всяко удоволствие се заплаща!
Re: Моля за съвет
01-02-2009 - 16:55:53
exploited ,
За мене доходът ви е нисък за изплащане .
Ще живеете на ръба на мизерията в най-хубавата си възраст.
Ако имате кой да ви помага е друг въпрос.
А ,...имате ли back-up план , ако останете без работа ?
Re: Моля за съвет
14-02-2009 - 10:33:05
Здравйте

Продължавам да си живея под наем и да плащам 100 евро месечно за една стая, с ползване на кухня. В момента разполагам с около 30 К, и все повече се замислям за собствен апартамент, с оглед на това че доходите и сигурността в службата ми се увеличиха. Не съм спирала да чета из форума, окончателно се отказах от ново строителство. Не чакам срив на цените, а някакво нормализиране - панелните апаратаменти и на този етап, като изключим Горубляне и Люлин 5, са с нереални цени. Продължавам да я мъдря, дано ми хрумне нещо по-добро от ипотечен кредит, който май в момента, няма банка която да отпусне, въпреки че засега идеята е да тегля макс. 10 К. *book*
Re: Моля за съвет
17-02-2009 - 11:41:25
10 К ne би следвало да е проблем да изтеглите ипотекирайки другия имот, какъвто и да е той със сидурност струва поне 3 пъти повече... Въпросът е да изберете внимателно банката да не ви загроби много, да прецените кой е оптималния за Вас срок, устройващ банката (всички искат да Ви набутат по-дълъг кредит за да вземат още толкова за лихви)
Впрочем 20 000 лв не е безумна сума, защо не пробвате условията по потребителски за по-къс срок на Вас и и родител/съпруг/приятел. Въпрос на сметка е дали с високата лихва на къс срок на потребителски няма да е по-изгодно да се вземе той, отколкото ниската на дълъг с ипотека.
Няма безплатен обяд, да знаете, а банките обичат и скъпи десерти с кафе и ликьор, които включват винаги в сметките....Та колкото по-за кратко при банкера, толкова по-добре, ако парите не влизат в схема пари-пари прим
Re: Моля за съвет
20-02-2009 - 16:19:32
Всъщност дори за посочените пари може да се измисли малко жилище. Става дума за ново строителство до акт 14 в кв. Витоша; работим с банка, която не е спряла да отпуска кредити.
С две думи не предлагам съвет, а конкретно решение!
Ако ви интересува може да ми се обадите. 0889 514 540.
ozi
Re: Моля за съвет
20-02-2009 - 16:29:32
Здравей,

Според мен може да поизчакаш малко, да посъбереш още пари, и е добре да се купува нещо готово, но да не е панелка.
Успех! smiling smiley
Re: Моля за съвет
20-02-2009 - 18:13:27
Da именно готово, от акт 14 до разрешението за ползване може да мине половин живот с тая криза, по-добре по-скъпо но готово, с отделна партида за ток, водомер, и т.н. отколкото риска да финансирате нелекия път на докарването на разрешение за ползване.
Ненапразно е по-евтино.
За имот на зелено май и с една трета от парите си ще минете, по новите схеми....
Re: Моля за съвет
21-02-2009 - 01:33:02
Половин живот на какво...на някоя тропическа костенурка или скален орел...или някое друго такова,дето живее 200-300 години...
Преди две години една позната си купи апартамент в нова кооперация,пак тук в мААлата...2 години!От миналата седмица имат парно,а до края на първата година бяха на строителен ток.
Re: Моля за съвет
27-02-2009 - 12:10:43
kato sa nekudurni da ubediat stroitelia da im izvadi akt 16 i pove4e ot godina shte visiat na stroitelen tok, boje kolko muka ima na tozi sviat !!! spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Моля за съвет
05-03-2009 - 00:21:14
Ами ако продадеш апартамента в морския град дали нема да се оформи една прилична сумичка която да стигне и за тристаен
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход