Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за БАКБ от Тодорова-продължение

Публикувано от sisitod 
за БАКБ от Тодорова-продължение
18-09-2005 - 22:14:19
В стария вид на форума се подвизавах за кратко като Тодорова.Благодаря на Тинки Уинки за напътсвието при моята така трудна регистрация...но все пак успях.Докато опитвах нещо обърках с имената и сега съм sisitod.


Бях споделила във форума края на миналия месец условията по моя кредит от БАКБ и "предложението им за лоялни клиенти" да ни отпуснат нова сума при преференциални условия.Вчера ходихме със съпруга ми и ни костваше доста усилия да разберем конкретната цифра,става въпрос за годишната лихва,която ни предлагат като на лоялни клиенти.Не знам защо и дали е така във всички банки ,но имах чувството че това е последното нещо ,за което имат желание да те информират.Може би ,защото е 12,8%!!!!техните кредити са само ипотечни.При предния ни разговор,само че с друга инспекторка,останахме с впечатлението,че само ще направим един анекс към стария договор за кредит като променим сумата по главницата.Сега се оказа ,че дори да искаме само 2000долара допълнително ,ще трябва това да се оформи като нов кредит с втора ипотека на същото жилище и съответно надлежно да си платим всички такси за управление ,ипотека ,нотариус и т.н.При преференциална лихва от 12,8% евентуално...Не сме се интересували още по други банки какви са възможностите за кредит на такива суми ,нито за рефинансиране на стария.Споделете инфо.Благодаря предварително! smiling smiley
От 19 септември Булбанк пуска промоция за ипотечните кредити. Бърз ипотечен кредит при най-изгодна към момента лихва има нови 12 погасителни плана!!! Предлагат индивидуално договаряне на лихвения процент с личен кредитен консултант!
Рефинансиран кредити и от други банки.
І Вариант: 5,88% за първата година и 8,33 за следващите
ІІ Вариант: 6,48% за първите 3 години и 8,33 за следващите
ІІІ Вариант: 6,78% за първите 5 години и 8,33 за следващите
ІV Вариант: 7,18% за първите 10 години и 8,33 за следващите
V Вариант: 7,78% за целия период от 25г..................................
Заедно с ипотечния кредит може да ползвате и потребителски до 5000лв.
Анонимен потребител
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
19-09-2005 - 13:29:14
Както и миналия път ти казах тая ипотека в БАКБ не я барай, че с тези 10% такса за предсрочно ще ти отрежат главата плюс разправиите по нова ще ти излезе дявол на магаре. По-добре виж потребителските за $2000 как са по другите банки и не се набутвай пак с БАКБ
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
20-09-2005 - 10:54:54
Казаха,че тия 10%няма да ги начисляват върху остатъка от главницата, защото няма да е предплащане по кредита,а ще го оформят като 2-ри кредит от тях. confused smiley
Анонимен потребител
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
20-09-2005 - 11:51:03
Ясно де smiling smiley))

Идеята ми беше от някоя другa банка да си вземеш потребителски вместо втора ипотека и т.н. Не им знам условията на другите банки как са за потребителски. Знам само че ДСК и СГ имат специални условия за работещи в МВР и там лихвите са 9.X без поръчители ипотеки и т.н. Гледам на РБ са 12.5 потребителските и т.н. Просто не се връзвай с БАКБ и както ти педложи някой минавай на лева или евро.
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
20-09-2005 - 13:37:52
Не се обиждай!Все имам чувството че нещо недообеснявам като хорта.
Прегледах сайтовете на някои банки и ще проверим на място в ОББ и Райфайзен.При тях няма нужда да си търсим поръчители,което е малко проблемно за нас,тъй като нямаме подходящи хора.Дано всичко е така както е по сайтовете им. А колкото до това защо се държим за долара,просто основните ни доходи са в долари и мисля най-предпазливия вариант е да плащаш във валута,която получаваш. Имаме приятели,които са с доходи в долари,а изплащат кредити доста по-големи и дългосрочни в евро от по-няколко години и вече са с мокри кърпи на челата.Нали се сещаш...при долар 1,50лв
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
28-09-2005 - 14:22:31
Сиси,следващия път като решиш да теглиш кредит,пробвай да се обърнеш към животното наречено "финансов консултант" мога да ти поръчам дори безплатен такъв,иди на www.moitepari.bg и се запознай по-подробно.
Re: за БАКБ от Тодорова-продължение
30-09-2005 - 18:08:33
или пък ползвай тези тук. Особено с БАКБ ще ти трябва доста квалитетен съветник имайки предвид договорите им в обем до 20 страници. Но ако ги натиснеш да сваят лихвата още никак няма да сгрешиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход