Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми

Публикувано от Продавач 
В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
16-05-2008 - 11:14:02
avatar
[www.profit.bg]

В Първа инвестиционна банка влизат и излизат пари колкото в нормален ден, казаха от кредитната институция по повод слуховете за ликвидна криза.

Обаждат се разтревожени клиенти, но след като получат информация, се успокояват, твърдят от банката. Данните за деня показвали, че няма движение на пари извън обичайните обеми.

Получават се заявки за дебитни карти и продължава набирането на депозити по промоционалните продукти. В ръководството на ПИБ все още не са локализирали източника на слуха, че банката е пред фалит.

По-рано днес единият от мажоритарните собственици, Цеко Минев, каза пред Дарик, че е подадена информация до прокуратурата, ДАНС и финансовото разузнаване с очакване гуверньорът на БНБ и Комисията за финансов надзор да опровергаят официално твърденията по адрес на банката.

Според Минев негативният слух е пуснат в България, а не идва отвън. Той изключва вероятността действията да целят понижаване цената на банката от кандидати, изявили намерения да я закупят.

Слухът прилича на много добре организирано и премерено активно мероприятие на бивши ченгета, каза Цеко Минев. Според него някой се е възползвал от момент, в който банката е уязвима и сменя софтуера си. Той цитира обявените по-рано този месец данни за развитие на институцията, която е привлякла нови 40 хил. клиента с над 580 млн. лв. нови депозити.

На фондовата борса днес книжата на ПИБ бяха обект на засилен интерес. Те отбелязаха спад в цената заради масови разпродажби, но по-късно частично се възстановиха и в края на търговията понижението бе само 2.60%. Прехвърлени бяха общо 114 988 лота при средна цена 6.73 лв. за акция.

Източник: БГНЕС, Снимка: Profit.bg.

Вижте още: БНБ и управата на ПИБ опровергават слуховете, че банката е пред фалит

Мажоритарите в ПИБ: Търсим източника на слуха

ПИБ е на пето място по привлечени депозити от граждани



[banks.dir.bg]

БНБ: Всички банки са здрави
News.dir.bg - 16 Май 2008, 10:43
БНБ разпространи официално изявление, с което успокоява вложителите, че няма опасност от фалит на ПИБ или която и да е банка.
По повод на публикации и предположения в медиите относно състоянието на Първа инвестиционна банка Управителният съвет на Българската народна банка заявява, че внимателно и отблизо следи развитието на целия банков сектор, включително и на Първа инвестиционна банка, се казва със съобщението. БНБ разполага с подробни актуални данни за цялата банкова система. На базата на тази информация Управителният съвет на БНБ категорично потвърждава, че всички български банки, включително и ПИБ, са в отлично състояние, с висока ликвидност и нормални нива на кредитирането.
Отличното състояние на банковия сектор потвърждава високото обществено доверие към българската банкова система. В този смисъл БНБ разполага и с пълната подкрепа от страна на правителството и категорично заявява, че няма да допусне Първа инвестиционна банка да изпадне в затруднения на базата на безпочвени слухове.
БНБ заявява, че ще използва целия си инструментариум и влияние, за да запази стабилността и здравословното състояние на Първа инвестиционна банка. Запазването на стабилността на банковата система е в интерес на страната и на всеки български гражданин, подчертава централната банка.






Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
16-05-2008 - 13:10:53
avatar
[dariknews.bg]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
16-05-2008 - 14:03:24
smiling smiley Достатъчно е да минеш покрай някой клон на ПИБ да се увериш в изявлението на ПИБ.
Между другото днес и аз ги напсувах наум. По новия им софтуер, на разпечатката не излизало към кого са плащанията! Т.е. "по новия софтуер" спокойно могат да те източат и така и няма да разбереш кой го е направил.
Abu
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
16-05-2008 - 17:30:22
Много тъпо се получава... Цял ден ми звъни телефона разни загрижени да ми обясняват за ПИБ. На всички заявявам, че съм си закрил влоговете (а не съм). Сутринта на излизане за работа гледам пред клона на Братя Миладинови във Варна опашка от трийсетина човека. Имаше списък за реда на влизане и лека паника сред опашката. Изпих едно кафе да си побъбря с познати и ако знаете на що дивотии се наслушах за 5-10 минути!!! Не знам как точно се изкривява официалната информация, за да стигне до такива нелепи слухове, ама пък точно варненци никога не бих ги винил дето се презастраховат. Лошото е, че няма банка, която да устои на масов отлив на вложители. Доброто е, че ако сутринта е отнемало 3 часа да ти дойде редът, по обяд вече е нямаше хора. Не знам, ако ставаше въпрос за по-сериозна сума, сигурно и аз щях да се наредя. Засега не ми се занимава. Най-неприятно ми е усещането, че съм част от система, в която отделните елементи са невероятно лабилни и всъщност мога да бъда прецакан по всяко време. Като се замисля - ами че аз даже не съм част от тази система, какво като съм си дал парите някъде? Та каквото и да направя, все ще съм пр....н.
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
06-06-2008 - 15:06:15
avatar
И какво стана сега аз не разбрах ПИБ фалира ли или слуха май окончателно угасна?
Играч сигурно тази банка си имал в предвид winking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
09-06-2008 - 18:24:17
Така като гледам работят си офисите и smiling smiley

май само поразтръбиха за ПР
Abu
Re: В ПИБ не отчитат движение на пари извън обичайните обеми
10-06-2008 - 02:05:59
Един познат, който няма нищо общо с банките, политиците и други поверителни източници на информация, ми даде много смислено обяснение:
Според него това било тест как ще реагира системата на посегателство. По мое мнение управляващите постъпиха много мъдро, като не разкриха потенциала си за противодействие в такива ситуации. Уж го казвам на майтап, но ако е вярно предположението на познатия ми, тия тикви са изкарали голям късмет, че нищо съществено не направиха.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход