Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Частично погасяване на ипотечен кредит

Публикувано от michael 
Частично погасяване на ипотечен кредит
02-03-2008 - 20:19:04
Здравейте,
Имам ипотечен кредит в ДСК с равни вноски и ми се отвори възможност да погася накуп около 30% от главницата. Идеята ми е да намаля главницата с 30% и да сваля вноските при същите условия (при по-малка главница съответно по-малки суми). Това което виждам по условията на банката обаче не ми харесва - пише че при погасяване на над 10% банката сваля съответните суми от последните вноски. Това според мен е минавка защото първо няма да ми намали вноските и второ ще ме ощети защото в последните вноски има лихви макар и по-малки. По условия пише още че срещу някякви 50 лева можело да се предоговаря. Моля за съвет какво да направя.
Re: Частично погасяване на ипотечен кредит
02-03-2008 - 21:37:29
разговаряй с кредитния си инспектор и информирай федерацията на потребителите,защото това,което ти казваш,че погасяваш сега,а ще ти се приспадне от последните вноски си е чисто мошеничество .Би трябвало да ти намалее главницата и съответно и погасителната вноска.Но първо отиди до банката ........
Re: Частично погасяване на ипотечен кредит
04-03-2008 - 15:45:18
От ДСК те питат при погасяването как искаш да погасяваш останалата сума , плаща се и няква такса и се пуска заявление свободен текст Има 2 вариянта
Първи вариянт: срока остава същия намалят се вноските
Втори вариянт: вноските остават същите срока се намалява ти си избираш как да погасяваш 5% върху главницата която погасяваш е за предрочно погасяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход