Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищата поскъпват

Публикувано от zestate 
Re: Жилищата поскъпват
23-01-2008 - 17:02:41
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Хора предстои ми съдействие за покупка на жилище
> на мои близки. Жилището не е с цел инвестиция, а
> за реално живеене. На хората им писна да плуват от
> квартира в квартира, да ги гонят хазяи и прочие.
> С ужас устаових че предлагането на нормално голямо
> панелно жилище в Люлин е скочило драстично и за
> парите с които разполагат май ще пият една студена
> вода.


по-добре да продължават да плащат наем и да се разберат с хазяите си веднъж за винаги.
мен хазяите ми никога не са ме гонили, защото съм бил коректен с тях от самото начало.
и много се учудваха моите хазяи, когато им предлагах аз да плащам сметките и заедно с наема да нося сметките и бележките.
дори не са ме "заприказвали" за повишаване/актуализиране на наема. но май съм стоял максимум 2 години и 6 месеца в едно и също жилище. сменял съм ги заради работа (местене в квартали или градове в Бг).

нека си поживеят още половин година под наем, а лятото продавачите сами ще им се молят да им продадат жилище на по-приемлива цена.
според мен от лятото нещата ще се обърнат на нашия пазар.
в противен случай ще си призная, че съм тотален леймър и Тома Неверни и нищо не разбирам от масова психоза, пазарна икономика и най-вече пазар на недвижими имоти. smoking smiley
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 08:16:30
Zestate,
защо сте се насочили конкретно към Люлин?Ако е заради метрото-в Обеля също има такова,цените са малко по-ниски,а и Обеля вече не страда от липса на комуникации.Може би наистина трябва да се поогледате,докато има предложения!
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 11:22:08
да ви питам някой от вас следи ли апартаменти под наем дали след време излизат на пазара за продан ,говаря за ново строителство moody smiley:

защото аз току що открих 4 такива септември и декември бяха пуснати под наем а в момента са за продан и то барабар с обзавеждането

и незабрамяйте и този факт ,че при смяна на наемателите често пъти наемодатела губи най малко един наем търсейки следващите наематели плаща повторно комисионна на агенция понякога и някоя друга неплатена сметка и прочие

та всъщнос доходносноста не чак толкова голяма че да купиш 2 партаменчета и да си свиркаш цял живот

явно на някои хора започва да им идва акъла в китарата confused smiley

аз мисля, че трябва да се наблюдават големите фирми всеки ги знае кои са

мисля че точно те първи ще излезнат от играта приютявайки се на сигурно при изпълнението на големи инфраструктурни обекти

айде приятно ви потъване

П.С плувайте по близко до брега ,така имате шанс по лесно да излезенете



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-24 11:29 от igra4.
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 16:23:21
От няколко месеца следя жилищата в една кооперация в кв. левски-актуални са към днешна дата, но интересното е, че до миналата седмица бяха по-евтини с 5-6 000 евро....пак ли скачат имотите, или това е брокерски трик? Как си го обяснявате?
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 16:28:46
Бях споменал , че трябва да проверяваме за фалшиви обяви с неразумно висока цена (колко ли други начина има за манипулиране на статистиката).
Хе , направо са се оляли :}
[www.imoti.net]
[www.imoti.net]
[www.imoti.net] Тази е с изключително изчерпателна информация (третата).За толкова пари ,толкова трябва да знаеш!
clap:
Рових се за Варна обаче ми писна .То излизат по хиляда и няколко обяви иди , че сравнявай.Това са само най-фрапиращите случаи.Може да има и още.
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 16:31:17
същото беше в америка в края на 2005 и началото на 2006.
нямаше продажди,но цените скачаха.виж кво става сега в сащ.
после сравни-в сащ са се вдигнали с 100%,в бг с 400%.а да видиме с колко ще паднат.
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 16:40:30
Уравновесен,всеки има право да иска колкото си иска.
проблема е ,че в бг статистиките за реалните цени на скл.сделка ги няма,
и цените по вестниците се определят на база "ВСЕКИ СИ ИСКА,КОЛКОТО МУ СЕ ИСКА"
тва обаче временно помага,но в близко бъдеще силно завишения пазар ще замръзне още по бързо.а като замръзне,което според мен е станало вече-въпрос на време е всичко да рухне.
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 16:45:07
Бях решена и аз на кредит, защото с двете ми малки деца се оказа, че нямаме къде да живеем. но не знам наистина дали да правя това сега, или да поизчакам....
Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 17:06:08
в никакъв случай!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
в близките 10 години цените на имотите в бг само ще падат.до като не се върнат на номинални стойности спрямо 1950-2002.
тва са им реалните стойности,спрямо бг икономиката.
тва ,което се случи в тези 4 години е не в следствие на вдигане на стандарта на йивот,а от това,че в бг маркета на НИ се превърна от консуматорски в инвестиционен.
сега чужденците вече продават, средния бг-товец не може да си позволи тези цени и всичко ще си дойде на мястото,но трябва време.

не си прави мечешка услуга на теб и децата ти.
не вярвай на медиите ,които вече все по отчаяно се опитват да всяват страх във вас,че ако не купите днес,утре ще се качат още.
медиите са силно контролирани-в.Пари е на папазов и сокола
в.24часа се манипулира от матрьошките,които ви управляват и вас.

стой си под наем и гледай само къв цирк ще става в бг-за сега е само борсата,но се почна и по курортите.
докато цените не паднат спрямо 2002,умножено по процентната инфлация спрямо дадения период-не купувай квото и да е .

Re: Жилищата поскъпват
24-01-2008 - 17:24:23
[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]
Малиййййй eye popping smiley eye popping smiley

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]

[www.imoti.net]



още по-големи оливания :crazy:

Познайте в кои райони има проблеми с продажбите.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход