Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За добро настроение

Публикувано от IQ 
Re: За добро настроение
09-01-2008 - 19:46:21
[www.registryagency.bg]

Иначе съм съгласен, че в България трябва много да се поработи по статистиката.
Re: За добро настроение
09-01-2008 - 19:48:21
Да не си помислиш, че защитавам правитлеството - не. Обаче, не съм съгласен, че крият данни за да надуват имотен балон.
Re: За добро настроение
09-01-2008 - 19:58:05
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Иначе съм съгласен, че в България трябва много да
> се поработи по статистиката.


благодаря. ето това е човек на място winking smiley
това беше полезен линк

мисля, че справката:
СПРАВКА ОТНОСНО БРОЯ ВПИСВАНИЯ ПО ПЕРСОНАЛНА И РЕАЛНА* СИСТЕМА
по-специално:
София - Продажби: 10574
дава някаква представа (за периода юли-септември 2007).
както и:
Законни ипотеки - 718
Договорни ипотеки - 4879
(нямам представа каква е разликата?!)
може би договорните ипотеки не са законни
smoking smiley
Re: За добро настроение
09-01-2008 - 20:33:34
Това не може да е напълно достоверна информация. За пример : родителите ми прехвърлиха зем. земи миналата година .За да са по мобилни бяха с отделни нот.актове.
Познайте за 20 ниви колко smiling smiley вписвания са направени. Отделно в медиите се лансира новината за предстоящо въвеждане на ДДС за правните услуги от 1 януари ( нали предното го обориха в съда) и имаше доста силна психоза и хората по селата се засилиха да си правят дарения на децата.Ха и сега познайте smiling smiley как се е отразило на регистъра?!?!?!?!?!?
Re: За добро настроение
09-01-2008 - 20:43:25
Човек евалата за информацията!!!!

Уравновесен-добра логика.и тва трябва да се знае.но ако ги имаше и данните за кредитирането от БНБ можеше да се сравни м/у сключени сделки и отпуснати кредити.
и така може да се гадае.
с нетърпение чакам да излезнат данните за периода октомври-декември.но там както казваш ше има роднински прехвърляния.

значи периода-януари-март ще е най реален.аз прогнозирам минимум 60% спад спрямо януари-март 2007 за цяла бг.
Re: За добро настроение
10-01-2008 - 09:09:58
Темата е за една прогноза от януари 2006

ето това е истината от тогава до сега :


"През миналата година България постави световен рекорд по скок на цените на недвижимите имоти. Според агенцията „Глоубъл пропърти гайд”, която следи тенденциите в 42 държави, през 2007 стойността на българските жилища се е повишила с над 30 на сто. Страната е изпреварила престижни места, като китайския град Шанхай, който се нарежда на второ място в класацията. Трети е Сингапур, следван от Естония и Литва."



"За разлика от другите пазари, които разчитаха основно на инвеститори от Великобритания и Щатите българският пазар, общо взето, е добре познат на инвеститори от Русия, Полша, Унгария, Чехия. Държави, които бяха в бившия социалистически блок. Българският пазар нямаше да види такива повишения на цените през 2007 година, ако разчиташе само на британския пазар, който в момента е много сериозно засегнат от събитията в САЩ."




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-01-10 09:11 от kompas.
Re: За добро настроение
10-01-2008 - 09:55:39
Асене , а според деб 41000 продажби за двумилионен град на година дали е неистова търговия или мизерен пазар? Защото за 2006г. се твърдеше, че сделките са рекордни и няма да се повторят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход