Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 18:50:26
благодаря ти
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 21:09:09
Petyr,

Не виждам смисъла да обсъждам повече - казах какво включва понятието "демографска криза", дадох ти линкове да се убедиш, че БГ не е изключение. Казах също, че кризата си има степени. Термин "демографска катастрофа" не съм учила, което не значи, че някои професори не са го въвели, без да са го обяснили в какво се изразява. Ок, след 50 години ще има 4 милиона българи - аз ти казвам, че това просто няма да стане, ако сме живи, пак ще си говорим smiling smiley.

И ОК -как още да го кажа - ПРАВ СИ! В БГ Е НАЙ-ЗЛЕ!!! Умираме от глад, чакат ни катастрофи от икономически, демографски, етнически, социален и пр., и пр. , и пр. характер! До 100 години няма да остане 1 жив българин - и това ще е добре, защото тези, които ще живеят до тогава, ще живеят в адски мъки и ще мизерстват и ще се молят да бяха умрели. Сега доволен ли си?! И може ли вече да приключим тъпите разговори за степените на демографска криза и катастрофа?!
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 21:31:43
Joan, ти започна спора smiling smiley а сега пишеш глупости.

Аз да ти кажа нямам нищо против и 4 милиона да сме. След това пак ще почнем да се множим, може и по 7-8 деца да имаме, като в началото на миналия век. Просто ти казвам че в Румъния нямат подобен проблем и затова там строят нов квартал, а не в София.

А и 4 милиона да сме, то тъкмо ще ни е по-широчко.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 21:47:49
Аз пък ти казвам, че в Румъния имат такъв проблем - възможно е да е в по-малка степен от нас, НО ГО ИМАТ! И се вижда от линковете, които ти дадох. И не само те го имат - всички пост-комуниститчески в някаква степен го имат. И си има причини това.

А в София се строят достатъчно нови квартали, за да си говорим, че не се строели, защото сме имали демографски проблем. Защото в София заради механичният прираст ДЕМОГРАФСКИ ПРОБЛЕМ НЯМА. Както няма и в Букурещ.

И не разбирам защо продължаваш да твърдиш, че при отрицателен естествен прираст и при отрицателен нетен миграционен поток Румъния няма демографска криза?! Това е определението на такава криза!

Просто ми писна да си говорим на различни езици.





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-07 22:09 от Joan.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 22:27:54
Сега трябва да замълча, защото последна дума винаги е на дамата smiling smiley
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 22:43:47
По повод данните н аЦРУ - много интересни неща smiling smiley

Ето например Албания:

Population growth rate:
0.529% (2007 est.)
Birth rate:
15.16 births/1,000 population (2007 est.)
Death rate:
5.33 deaths/1,000 population (2007 est.)
Net migration rate:
-4.54 migrant(s)/1,000 population (2007 est.)

Емиграция, по-голяма от нашата - това ок. Обаче смъртност много по-ниска от тази в Германия, например smiling smiley - в Германия е
Death rate:
10.71 deaths/1,000 population (2007 est.)

Пълна загадка - тези в Албания трябва или да имат най-доброто здравееопазване в Европа или да са железни старци smiling smiley

И ми е много любопитна методологията, по която изчисляват емиграцията. Според тях Русия има положителен нетен миграционен поток. Беларус - също.

Сомалия, Камерун, Мозамбик - 0леви миграции, Нигерия - положителна миграция smiling smiley - значи, повече имигранти, отколкото емигранти. Ливан - нулева миграция.

Гледам, че и Узбекистан е по-добре от Германия - 7,7 на хиляда смъртност.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-07 22:47 от Joan.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 23:48:39
Joan, явно изобщо не ти се занимава с демографските проблеми, защото в противен случай щеше да се замислиш малко по-задълбочено. Знам че не си глупава.

Ще помисля вместо теб, може би албанците се множат толкова много, че дори с емиграция като нашата нямат проблеми. А пенсионерите са им много по малко отколкото децата. Т.е. средната възраст на населението е по-ниска, затова и смъртността. Така че не е здравеопазването е разколничето, а броя на хората в различна възраст. При тях от 1000 например 50 са пенсионери, а в Германия - 100 и ето ти двойно по-голяма смъртност.

Незнам как изчисляват емиграцията, но е възможно за по-развитите държави грешката да е малка. Знам ли... но само за нас говорят толкова страшни неща, при по-развитите държави няма висока раждаемост, но не е и толкова ниска като нашата, а и имат доста имигранти. При по-неразвитите държави пък имат емигранти, но и по 5 деца на семейство. А при нас хем имаме по-ниска раждаемост от развитите държави, хем имаме по-голяма емиграция от по-неразвитите. Някакъв парадокс, който ни топи с над 1% годишно. Например виж Албания, емигрира колкото нас, но въпреки това нарастват с близо 1/1000.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
08-01-2008 - 00:25:03
Пешо,има и по зле от нас-литвииците са близо 40% навън.....
и продължават да бягат. в чикаго се множат като гъби след дъжд.
и дори и да срещнеш някой бг-товец,смятащ да се връща в бг рано или късно,литвийците са категорични-никаква литва.
а ако правите сравнение на цени на НИ с демографския дисбаланс-оказва влияние но в този случай не е от главните фоктори.
днешния проблем е по скоро превръщането на НИ във инвестиционен,какъвто той не би трябвало да е.
в литва пролетта се излетяха с цени по-големи от средноевропеските при силен демографски срив.в случая е,че е малка държава и спекулирането оказва по голямо влияние бърху цените.сега няма смисъл да ти казвам кво става там-сещеш се.и какво ще продължава да става,също се сещаш....
в бг сме копие на литва-малко по големи като население,индустрия-0 и подобно полит.управление.

Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
08-01-2008 - 00:51:27
Май са по-добре от нас литвииците. Поне според сайта на ЦРУ smiling smiley
[www.cia.gov]
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
08-01-2008 - 00:56:43
интересно,ще го покажа.имам доста познати литвийци-всички викат,че в литва са останали малко повече от 2 милиона.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход