Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 15:17:16
avatar
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Не са всички чужди, Корпоративна, ПИБ, ЦКБ и още
> са си български.

Не е там въпросът,според мен.Всички банки се надпреварват да отпускат кредити.
Питам се,защо банките в САЩ и другите страни отпуснаха толкова много,при толкова ниска лихва,на недостатъчно платежоспособни хора? Да приема,че са били недалновидни,всичките,вкупом,някак не се връзва........ confused smiley
Затова се питам,къде е далаверата? winking smiley
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 15:47:11
avatar
[www.tcebank.com]

Някак си японска ми звучи Токудаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 16:44:20
Joan, явно до 1995-та са емигрирали 1 милион румънци, а след това 400 000, ако разбирасе източниците са ти верни. Което не променя факта, че отрицателният им естествен прираст е много по-добър от нашия и че ако данните за емиграцията в момента се верни, то проблемът им е над 10 пъти по-малък от нашия.

В статията която ми даде, Президента на Румъния не е казал, че има демографска криза, криза се споменава единствено в гръмкото заглавие на електронното издание. В статията се казва: "during a round table conference devoted to demographic issues" което аз превеждам като демографски проблеми, а не като демографска криза.

Докато Първанов го е казал в прав текст: [www.president.bg]
В този смисъл всички участници в дискусията с различни аргументи споделиха тревогата на докладчиците, на експертите, на медиите, на обществеността. Ние не бягаме от назоваването на нещата със собствените им имена. Съзнаваме, че става дума за демографска криза. Всяко друго понятие би означавало, че не искаме да видим дълбочината и дългосрочността на тези процеси.

Ето ти да прочетеш какво смята доц. д-р Михаил Мирчев за проблемите у нас: ДНЕС СМЕ В ДЕМОГРАФСКА КРИЗА, ОЧАКВА НИ ДЕМОГРАФСКА КАТАСТРОФА
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 16:46:33
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
Изпратено от: Joan (IP съхранено)
Дата: January 7, 2008 03:09PM

Писна ми! Казвах, че неминуемо у нас ЩЕ има имиграция и че тя вече почва с първите птички. И че това ще стане съвсме скоро от гледна точка на демографията, което е 10-20 години!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

и викаш Пешо бил за психо терапевт?не е той-ти си.

и кво?каза,че неминуемо у нас ще има имиграция........еми щом си казала-верно е .
с първите птички отлитат миналогодишните спечелили зелени карти-3500+семействата им-над 5000......ето ти ги птичките на пролетта.....
а птичките на лятото-студентските бригади.голяма част от тях забравят да се върнат...
а есените птички-студентите стипендианти-тези които са най надарени и могат да разсъждават реално и логично,за сметка на пишман разбирачите като теб....
а колко тук чакат да вземат паспорт,за да си докарат половинките и родителите от бг-над 100 000 са само в чикаго........аре вади си калколаторчето.

и в крайна сметка си права-в бг ще има имиграция и то голяма само че с един минус отпред.
гукай си с Начев.Пешо е далеч над твойто ниво.
иначе само ше завършваш с ПИСНА МИ !КАЗАХ ЗНАЧИ ЩЕ СТАНЕ........

Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 16:50:05
камелия, прочети това:
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 16:54:33
Продавач, 94% от Токуда са собственост на някаква японска медицинска корпорация, но не е дъщерна компания на японска банка, за да не се притесняваме от фалит. Поне аз така смятам. Нищо не им пречи да пуснат кепенците, като корпорацията едва ли ще им налива пари за да не фалират... В този смисел Токуда за мен си е българска банка.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 17:22:27
асен1975, за жалост за емиграцията си прав. И през миналата година има 40 000 емигрирали. И с още толкова, в повече, са починалите пред новородените. Т.е. Населението е намаляло с 80 000. До 5-10 години дори раждаемостта да нарастне до 1,5 деца на майка, от естествен прираст ще намаляваме не с 40 000 а с 65 000. Което ще е -9.3/1000. А ако емиграцията се запази, то сбора ще е над -13/1000.

В Румъния според [www.cia.gov], емигрират 0,13/1000 като отрицателния прираст им е -1,27/1000 или сбора е -1,4/1000. Просто е несравнимо.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 17:41:45
Пешо , съгласен съм стеб . Единствените банки в бг , които са част от структурата на чужда банка са - алфа банк , бнп париба , сити банк , булбанк и сджс/за нея не съм 100% сигурен/ .Всички други са ад-та с чуждо , бг или смесено участие и при едно "сговнясване" на ситуацията , собствениците ще преценяват дали да я спасяват или да оставят ад-то на синдик.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 18:04:25
Калоянчев,преди 2 години сити банк беше само за бизнес клиенти с друга цел.аз имаш сметка в сити в сащ и в бг ми казаха,че се занимават с други работи и не работят на телърско ниво.не знам дали е така и сега.
както и се съмнявам,че ще дават такива огромни лихви по депозити,тъй като имат достъп до доста по евтини пари от сащ.
ти си в бг.ако някой път минаваш покрай банката,ако имаш възможност-провери

благодаря ти предварително
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 18:13:34
Асене , до края на седмицата ще проверя и ще ти кажа .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход