Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Ами атомните бомби аsmiling smiley))?
07-01-2008 - 14:03:50
avatar
Ако някои пусне една атомна бомба в центъра върху НДК-то тогава ще купуваме всички селски къщи на 300км от София нали...ако ако ако winking smiley
Ами ако стане заметресение като това в Стражица май беше през 86-та...?
Ами ако Витоша изригне и останем без Младост, Овча купел и половината София а?smiling smiley)))
Ами ако станат наводнения ще купуваме само планински имоти и тяхната цена ще нарастне внушителноsmiling smiley)) ще има глад за хижи...smiling smiley)))
Ами ако Ал Каида направи няколко атентата в софийското метро, НДК, ЦУМ, автогарата и т.н. а?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 14:21:59
Petyr,

Ами ако искаш, се смей, ако искаш - плачи - твоя воля smiling smiley Ти си просто за психотерапевт smiling smiley Съжалявам, за мен форумите нямат това предназначение - явно за теб имат smiling smiley

Ами съвсем естествено е в Германия нетният баланс да е положителен въпреки отриц. естествен прираст - това е страна, желана за имиграция. Всички стари ЕС страни са такива.

Ок, щом за теб Румъния няма демографска криза - добре smiling smiley Има си дефиниция за "демографска криза" и аз ти я казах, ама щом не я приемаш - ок smiling smiley То според теб нарастване на цените на НИ с 12 %/год е всъщност намаление.... Разни хора....

А дали тези прогнози за 2050 ще се сбъднат - ако сме живи до тогава - пак ще си говорим smiling smiley Надали в Гърция преди 20 години някой е прогнозирал, че днес населението им ще расте с такива темпове и че ще се връщат масово стари емигранти.

П.П. Кога съм кзвала, че хоп и ще се обърне нещо? Точно напротив - казвала съм, че демографските процеси са много инертни, особено естствените.

П.П.П. Много те моля, недей за Румъния да говориш - там раждаемостта е почти колкото нашата (9,8 към 8,6 на хиляда) - и не е ясно колко от тях са цигани. Смърността им е по-ниска, а това не е добре за демографската структура на населението. Колкото до емиграцията - не зная какви данни ползваш, но румънците наводниха Италия и Испания, че и Гърция. Не зная кой с какво се е справил и кой води такава статистика.

Изобщо, наистина ми омръзна да коментирам с теб демография. Ок - измираме, топим се, ще изчезнем като нация. След 100 години няма да има 1 жив българин smiling smiley То римляните са изчезнали, че ние ли.....
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 14:33:50
avatar
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------

>
> А ти замислял ли си се защо 1997-ма банките
> фалираха? Може би съвсем случайно има хора, които
> много ще спечелят като изпапкат дпозитите във
> фалиралите банки

>Банките през 1997г. бяха български,създадени пирамиди,за бъдат фалирани след като "който трябва" се обогати.Което и стана. Сега,всички са филиали на чужди банки.Би трябвало да работят за акционерите и печалбата си.Но,като чета какво се получава в САЩ и по света,се питам защо го допуснаха? Явно,имат някакъв интерес,който на мен ми убягва!

> Когато гледаш напред винаги има варианти с някаква
> вероятност и затова е добре да си си послал с
> много "ако". А не, миналата година ми вдигнаха
> заплатата с 200 лв, следователно аз след 5 години
> ще взимам поне два пъти повече, а наемите ще са
> поне 3 пъти по-високи. И не се замисляме за други
> възможности

> За съжаление,това са възможностите на наемния работник-заплатата.Ако търси повече "ако",означава никога да не рискува да си купи жилище.

> Продавач, ти като брокер последние 5 години си
> изкарвал добри пари, но АКО се окаже, има криза и
> сделките намалеят двойно а и комисионните
> намалеят, и 50% от брокерите се окажат без работа
> замислял ли си се как ще ти се отрази или и ти си
> мислиш 5 години всичко е ОК следователно и
> следващите 5 ще е ОК А догодина е възможно да
> разправящ 6 години е ОК следователно и следващите
> 6 ще е

Прав си,но това е действителността.Не мисля,че някъде по света има човек,който да е сигурен дори и за следващата година.Може само да се надява и да прави каквото трябва.Пък,ще стане това,което е писано... smiling smiley

Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 14:39:38
Отговарям отзад напред:
ППП.) Статистиката за емиграцията в Румъния ти ми я даде: [www.cia.gov] Net migration rate: -0.13 migrant(s)/1,000 population (2007 est.)
Казах ти да погледнеш демографските пирамиди. Единствено поколенията които са емигрирали са били по-многобройни, затова нямат голям отрицателен естествен прираст, а и вече са се справили с емиграцията. Т.е. Загубата на хора при няма да се усети отрицателно, а само положително. Около 1975 са народили повече деца, който сега им пращат парички от чужбина, без това да се отрази фатално на населението им. т.е. произвели са си чуждестранни инвеститори. У нас това не е така, защото тези чуждестранни инвеститори ни намалят населението 2 пъти, като оставят у нас само пенсионери.

ПП.) Ми казваш го! Наскоро твърдеше, че вече китайците са ни заляли, а то се оказвам че от миграция намаляваме с 4-5 на 1000.

Германия е страна желана за емиграция, но от миграция нараства само с 2,2 на 1000. Ние поради естествения прираст намаляваме с 5,2 на 1000. Т.е. ако и ние станем толкова желани кокото Англия и Германия, то пак ще намаляваме с 3 на 1000 само от естествения прираст, а ако продъмжим да емигрираме ще е 8 на 1000. В момента сбора от миграция и естествен прираст е около минус 10 на 1000 или годишно се топим с околко 1%.

Ще се радвам да ми дадеш линк, който има дефиниция за демографска криза. Твоето определение не ми се струва правилно.
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 14:44:46
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>Банките през 1997г. бяха български,създадени
> пирамиди,за бъдат фалирани след като "който
> трябва" се обогати.Което и стана. Сега,всички са
> филиали на чужди банки.Би трябвало да работят за
> акционерите и печалбата си.Но,като чета какво се
> получава в САЩ и по света,се питам защо го
> допуснаха? Явно,имат някакъв интерес,който на мен
> ми убягва!
>

Не са всички чужди, Корпоративна, ПИБ, ЦКБ и още са си български.


> За съжаление,това са възможностите на наемния
> работник-заплатата.Ако търси повече "ако",означава
> никога да не рискува да си купи жилище.

Рискува е точната дума, защото всеки може да сложи процент риск зад всяко едно "ако". И така да определи какъв риск поема.

> Прав си,но това е действителността.Не мисля,че
> някъде по света има човек,който да е сигурен дори
> и за следващата година.Може само да се надява и да
> прави каквото трябва.Пък,ще стане това,което е
> писано...

Тук съм съглсен, ако човек много се замисля може да се побърка, но това не означава да действа без да мисли.
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 14:46:37
avatar
ПИБ мисля, че вече не е 100% българска

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 14:51:40
Продавач, сега сложи по един процент вероятност зад всяко твое "ако" и си сметни риска. Като гледам си изброил само рискове с голяма вероятност :} :} :} Харесва ми като сравняваш вероятността за много сериозна демографска криза след 10-20 години и вероятността за икономическа криза при оттегляне на чуждестранните инвестиции с това Витоша да стане активен вулкан.
ами...
07-01-2008 - 15:04:27
avatar
Майтап да става време да минава - ако ще си говорим с АКО дали ще е твоето ако или моето не че е все тая ама все си е в теорията на вероятностите :} :} :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ВЪПРОС НА ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪБУДИТЕsmiling smiley
07-01-2008 - 15:04:53
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> ПИБ мисля, че вече не е 100% българска

Аз мисля че тези са български (не са купени от по-големи чужи банки): ПИБ, КТБ,ЦКБ, Инвестбанк, Токуда, Интернешънъл асет


Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
07-01-2008 - 15:09:30
Писна ми! Казвах, че неминуемо у нас ЩЕ има имиграция и че тя вече почва с първите птички. И че това ще стане съвсме скоро от гледна точка на демографията, което е 10-20 години!

А ето ти нещо специално за румъния:

[www.b92.net]

"Romania faces demographic crisis
19 September 2007 | 09:34 | Source: BIRN
BUCHAREST -- Romania has to take urgent measures to deal with its low birth rate and continuous emigration, the Romanian president has said. "

За съжаление, из нета определение за демографска криза не намерих, ще си потърся в учебника по демографска статистика. По памет ти цитирах какви са характеристиките на този термин.

Но мисля, че след като самият румънски президент определя Румъния като страна в демографска криза, ти няма защо го оспорваш!

Ето ти нещо обобщаващо за ЦИЕ:

[www.iht.com]

И преведено, ако имаш проблеми с езика: [news.netinfo.bg]

И разбери най-сетне, че БГ ИЗОБЩО не е изключение!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-07 16:31 от Joan.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход