Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 15:29:49
Petyr Написал:
--------------



>
> Дали в САЩ, Великобритания, Ирландия, Испания,
> Франция и т.н. са го запомнили?
> И как ли се чувстват тези купили последната
> година?
>

Gadno se 4uvstvat!
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 16:42:50
"За де се проследят последствията, авторът изследва индексите на цените на къщите на Federal Housing Enterprise Oversight. Те следват само покупки с потвърдени кредити (до 417 хил. долара) за идентични къщи. Тези индекси дават добро изражение на пазара, след като не се влияят от намесата на скъпи собствености.

Националните индекси показват илюзия, която повечето предпочитат - постоянен и едва ли не гарантиран ръст на цените, но съвсем друга е картината, когато се изследват нивата по щати и градове. Ето и няколко примера:

В Хюстън - първият град в Тексас, пострадал от срива на петрола, индексът на цените на жилищата достига своя връх през 1983 от 108.5. Също така стига дъното от 81.5 началото на 1987, но индексът се възстановява до нивото от 83-та чак 1997 г. В крайна сметка възстановяването отнема цели 14 години.

Сан Антонио достига връх през 1984 г. на ниво 109.7, и дъно от 82.5 през 1990 г. Възстановява пиковите си нива чак 1995-а, или за 11 години.

Столицата на Тексас, Остин, регистрира връх през 1986 до 100.1, а дъно през 1991 г. на 72.7 и се възстановява чак 1994 г., или за около 8 години.

Далас също достига връх през 1986 г. на 110.1, а най-ниското ниво е 1989 г. от 94.3. Достига отново до рекордните нива чак 1997 г., за период от 11 години.

Тексаският опит показва, че може да се наблюдава от 14 до 25% спад за периоди от 8 до 14 години на възстановяване. Това е истинска история.

Също така трябва да се знае, че това не се случва само в Тексас. Лос Анджелис достига връх 1990 г., дъно 1995 г., като се се възстановява до 2000 г.

Profit.bg
"
Ето и малко исторически факти за USA.
Има икономически закони които за съжаление важат за всички. Това , че сме някакво изключение за момента според мен означава ,че само ще ни боли повече по-късно.

Имаме и друго изключение: може би сме единствената държава където дизелът е по-скъп от бензина :} .И за това ли да се гордеем?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 16:46:32
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
Изпратено от: dragogbg (IP съхранено)
Дата: December 13, 2007 01:53PM

Никъде по белят свят няма тенденция на спад в цените на недвижимите имоти.Ако все пак възникне то тя е временна!ЗАПОМНЕТЕ ГО!!! Рискът да загубиш от инвестиция в недвижим имот винаги е по-малък от която и да било друга законна инвестиция.ЗАПОМНЕТЕ ГО! Най-бързият и сигурен начин да забогатее човек със законен бизнес е да инвестира в недвижими имоти.ЗАПОМНЕТЕ ГО! Желая Ви успех!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drago,
всеки маркет има своите качвания и падания.както и този на НИ.
и всеки маркет в дългосрочно време расте.
борсовия маркет в пъти е надрастнал,този на имотите в 100годишно развитие,в 50год,развитие ,в 20годишно развитие.
ЗАПОМНИ ГО ТОВА ОТ МЕН

истината е в това,да знаеш как да се възползваш,а не да купуваш на топ ниво и да продаваш на ниво дъно.за това и в момента в бг трябва да си кукуригу,да инвестираш.
или да си човек,с мислене като твоето.
маркета на НИ никога не се е смятал за инвестиционен.той е с ниска ликвидност и изключително дългосрочно възвръщане на инвестициите,както и свързан с поддръжки,търсене на наематели и прикотвяне към дадено място.

това,което се случва в момента е за първи път в историята на НИ.не само в бг,но и в целия свят.
защо се случи?
всичко както винаги,тръгна от сащ:
в края на 90те години,цените леко започнаха да се качват,тъй като маркета беше подценен в следствие на краха в началото на 90те.
очакваше се постепенно покачване от рода на 10% на година.
2000година-дот ком бабъла на американската борса,доведе до европейския дот ком балон(спукване),и това доведе и до рязко спадане и в другите отрасли на борсата.

появиха се много свободни пари,които нямаше къде да бъдат инвестирани и в следствие на лекото качване на НИ в сащ и западна европа,тези пари също бяха наляти там.но това беше временно-докато се пооправи борсата.

2001-федералните започнаха да сриват лихвите в сащ,за да рестартират икомониката,и постепенно ги сринаха до 1%.европейците както винаги последваха сащ и смъкнаха своите лихви до 2%.
но това повлия не на всички отрасли,а допълнително засили само маркета на НИ.
както в сащ,така и в европа.парите станаха много евтини и всички започнаха да теглят и инвестират в НИ,защото там цените се вдигаха най много.
тогава удари и психологическият ефект(който в бг сега ви е познат),и куцо и съкато започна да тегли и инвестира в НИ.
от там -бясна конкуренция между банките за привличане на клиенти,която конкуренция смъкна изискванията към кредитираните.(това доведе до ипотечната криза за която вече и вие знаете)


ето ти накратко,защо за пръви път в историята на НИ имаше такъв възход.
сега съответно е времето за неговото падане
и както всеки друг маркет,след голямо качване,следва голямо падане.още преди 2 месеца ви писах за основните закони на отворен капитален маркет.сега ще ви ги напиша пак:


всеки един свободен пазар се ръководи само от 2 неща:

АЛ4НОСТ И СТРАХ.
първото води до пока4ване,2то до понижение!

1.закон-ВИНАГИ ЕДНОТО ВОДИ ДО ДРУГОТО И ОБРАТНО

2.закон-колкото по дълго трае едното,толкова по дълго ще трае 2то

3.закон-колкото по голяма е ал4ността,толкова по голям ще бъде страха


ако ал4ността стигне до вмания4аване
то после страха се превпъща в паника.



колкото и просто да зву4и,това са фундаментите на днешните пазари,дори и на тези на 4ушки и домати.

и ако всеки си върши работата,това е гениална система,в която всеки си има своето място.дори и спекулантите-те са балансиора на движението на блага между производителя и потредителя,и 4рез техните анализи предотвратяват както дефицита ,така и свръх производството.а нали4ие на което и да е от последните, води до анархия.
единствения недостатък в тези отношения е така наре4ената психология на стадото,или накъдето тръгне първата овца,вси4ки други я следват.
за това ,всяко стадо си има пъдар,или това е централната банка на една държава.
Федералния резерв в щатите,банк оф енгланд,централна европеиска банка.....
тяхната зада4а е да наблиудават стадото и 4рез вдигане и спадане на лихвите да контролират неговото движение.
когато пъдара се заблее,стадото може да излезе от пасището и тогава стават непредвидиме последици.
например да няма трева или вода.да не забравяме и вълците....


Драго,това ви го бях писал преди 2 месеца.вече и бг се води по тези закони,
всичко си идва на мястото,рано или късно.
бях писал и за законите в силно надценен маркет,както и 4те му фази на развитие,ама ме мързи да търся в кой от форумите беше,както и тепърва да го пиша на ново.

ако ти си мислиш,че това са безмислици,то няма какво да чакаш-отивай да си купиш няколко апартаментчета.а и съм сигурен,че ще намериш доста по евтини цени от летните.
това,което го пише в обявите,вече всички знаеме,че може да бъде смъкнато с 20-30%,ако не и повече....













Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 17:11:04
Уравновесен,
не знам,дали знаеш,обаче от 2 години има и борса за недвижими имоти.
тя беше създадена 2005год тук в чикаго и е единствената по рода си още.друга такава няма дори и в манхатън.
ето ти сайт за бъдещите прогнози на тази борса-очаква се спад в двуцифрени числа на маркета на НИ в сащ-единствения град,който се смята че ще падне с по малко от 10% е чикаго-5,6%падане.
забележи-тези данни са на база борсови залагания на фиючъри на чикагската борса на НИ,а не правителствени доклади.
ето виж как залагът трейдърите тук за 2008 год:

[www.nowpublic.com]
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 21:43:46
Имаме и друго изключение: може би сме единствената държава където дизелът е по-скъп от бензина .И за това ли да се гордеем?
В Англия през 1997 година дизела беше по-скъп от бензина. Само тогава съм бил там, но не мисля, че само тогава е било така.

ако ти си мислиш,че това са безмислици,то няма какво да чакаш-отивай да си купиш няколко апартаментчета.а и съм сигурен,че ще намериш доста по евтини цени от летните.
това,което го пише в обявите,вече всички знаеме,че може да бъде смъкнато с 20-30%,ако не и повече....

Всеки може да си прави прогнозите "400 евро за топ локейшън", остава само да уточни кога ще стане и какво е "топ локейшън", но е недопустимо да се говорят нелепости за сегашната ситуация, а това горното е точно това.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 22:17:22
Дракула,искаш да кажеш,че цените не са с 20-30% по евтини от тези на предлагане???
това за теб е нелепост????
та дори и в обикновен маркет цените продава са завишени с 10-20%,мойто момче..
да не говориме за бг-товския,който ужким не пада.
еЙЙЙЙ,хора тва да не ви е тоталитъризъм.аре събудете се...
ти ако продаваш апартамент,как ще го обявиш?с 10-20% отгоре нали???
защо ми гледате обяви продава и казвате,че цените са това и на реално сключена сделка.
аре избери си една обява в лозенец,обади се и кажи,че си готов да купиш апартамента още утре,ако ти смъкнат с 20% от цената в обявата..
и тогава да видиме кой говори нелепости-ти или аз....
понякога направо ме потресавате с тесния си кръгозор.не сте коне с къпаци,а сте коне с затворени очи.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 22:35:02
Asen otkade tezi poznaniq po ikonomika I neznam si kakvo?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 22:43:00
ясно, всеки има имот в Бг и то по няколко, тогава кой ще купува бе идиот? марсианците ли? Или на хората в Бг не им стигат по 3 апартамента че искат 4-ти?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-13 22:43 от kuku987.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 22:43:41
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
Изпратено от: Dimitrovski (IP съхранено)
Дата: December 13, 2007 10:35PM

Asen otkade tezi poznaniq po ikonomika I neznam si kakvo?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Калоянчев.
само се правя,че знам.
представи си,че работя като пица диливъри.
О"К.но ако съм такъв,представи си българономистите.те и за пица да разнасят не стават.
така,че ако аз съм разносвач на пици по домовете,българономистите трябва да са миячи на чиниите в пицарията.....
може ли така да ти отговоря на въпроса?
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 22:46:34
еиии,Димитровски,обърах те с Калоянчев.
извинявай,заблеял съм се....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход