Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 17:33:55
Абсолютно всичко което съм писал в този форум се е случило или е в процес на случване...

Преди известно време (няколко месеца до година) имахме дискусия и аз твърдях че имотите в щатите ще паднат, балонът ще се спука след което ще последва глобален крах на реал естате в световен мащаб. Поради изключително важния факт че кредита е изчерпан и ще се свие в следващите години значително...

Какви ли не простотии не чух от форумни експерти от типа на Джоан,
да съм си носел пиците, колко съм бил прост (и оттам генерализирането че всички емигранти били прости). Интересното е че дори и когато нещата започнаха да се случват отричането на очевадните факти беше тотално, някаква истерия направо, само кажи че имотите са надценени и автоматично ставаш предател, простак и прочее.

Сега няма човек който да отрича краха на недвижимите имоти в щатите.
Почти няма вече и хора да отричат че започна вече и процеса на спад на реал естате маркета и в Европа.

Преди няколко дни един виден икономист в щатите каза че отсега нататъка инвестициите в equity (включая реал естате equity) is over for this economic cycle.
защото икономиката е циклична и след възход следва спад. Във всеки сектор без изключение.

Направих и прогнозата си за реал естате маркета в България.

Вече започнаха да гърмят балоните с имотите по морето и планините.
Сега следват бившите окръжни градове, София, Варна, Бургас.

Имотите в България са надценени в пъти (3-5) и краха като започне ще е изключително severe. Аболютно всички инвеститори дето сега отчитат растеж и печалби на хартия ще се юрнат да продават на каквато и да е цена и колкто се може по-рано за да минимизират загубите и като следствие масовите жилища ще станат практически непродаваеми.

За доста дълго време. Купувачите който вече изчерпаха кредитния си ресурс няма изобщо да ги има на маркета. 250 000 имота продава само на имоти.нет?
Нали е хот маркета в Бг, защо не се продават тези имоти?

Помнете ми прогнозата - максимум 400 евро на реален кадрат, топ локейшън в София или Варна.

дребните 'странични' факти като измамите, продаването на идеални части, включая мазата и балкона, продажбите на боклуци като луксозни жилища, без гаражи, на шпакловка и замазка ги оставам на страна.

В Канада не можеш да продадеш къща бе аплайънсите...









Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 20:22:44
Много са се нажежили страстите тука! :g: По-спокойно бе хора :ami: света не се е свършил!Всеки е защитил свойте мнения и сега остава да чакаме moody smiley:
Голям минус е за мен ,че не съм забелязал до сега , че в този сайт има графики на средните цени на имотите. :crazy: разгледах ги и забелязах едно малко падане на графиката за някои градове.Виж София все още се държи ,признавам го.Много ми хареса Добрич clap: Адмирации за сайта , че май е единственият който подържа тази екстра clap: Защо ли другите сайтове не я прилагат confused smiley ? confused smiley
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 20:47:38
"Цените на летните имоти у нас са скочили с 20%, а тези на зимните имат ръст от 10 на сто през изминалата година, каза Николай Пехливанов, изпълнителен директор на “ГрийнЛайф“. Пехливанов посочи, че съотношението на търсенето и предлагането в зимните имоти се е запазило, а при летните търсенето значително превишава предлагането." :}

Хайде да помислим от какво му зависи заплатата на този winking smiley

"Според проучване на “ГрийнЛайф“ през този сезон се очаква да се реализират около 5000 продажби в Банско" :}

Това не е ли противоречие на:

"Нула продажби отчетоха 60-те агенции за недвижими имоти в Банско за 4 месеца

Цените падат, въпрос на време е да бутат хотели, сериозните инвеститори се оттеглят заради лошата инфраструктура и хаоса в строителството в Банско. " :}


На кое да върваме?Все изявления в пресата confused smiley а и гати независимото проучване!Ама въобще нямат интерс да го изкарат такова ,горките :cry:

Това е от новините поместени в сайта.Абе защо например я няма статията в Стандарт от която аз почнах тази тема?Нали и тя се отнася за имотите confused smiley
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 21:36:45
Аз питам кротко противниците на това, че балонът ще се спука, за тяхното "парапрофесионално мнение", неопиращо се на народопсихология/тя може и да важна, но не на 100%./

Защо няма да паднат,или в по-мек вариант защо няма да растат цените на НИ?

Моля, ако някой започне с репертоара на Жорж Ганчев, да си го задържи за себе си /примери: АААААААААААААААААААА, нещастници...., изгнанници, нямате париии, мойто момче, мойто момиче.../.

Въпросът ми към поддръжниците е за първите признаци на застой и/или понижаване.

А относно Радена,дето си е измислила цена на парцел и няма да я продава под това, щото не опира ножът до кокала - има и такива, дето им опира, и наследствен имот дето могат да го продадат, ще им даде средства, които по никакъв друг начин не могат да си набавят/.
2 реални случая:

Мой познат ми разправяше за случай вчера 11.12.2007- от които 3 лица със скъсани дънки от ръждясала жигула теглят 105000 еуро кеш от банката, продали парцел и не могли да задържат и 1 седмица парите в банка/.
Мой роднина продаде парцел с лице на магистралата без да се пазари дори, щото не му се работи, а пък мама и тати работили едно време и оставили имоти - това се случи преди около 6 месеца...
Радена, България е бедна, с население от много хора с имоти,които имоти по стечение на обстоятелствата могат да ги направят милионери. Съмнявам се,че ще ядат сух хляб с надежда да станат евентуално по-богати...след 5-10 години. Тук дори не ми трябват форумджии, виждам го.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 21:41:34
Уравновесен,нека ти кажа какво ще става в зимните и летни курорти,ако не и да става вече.
в банско не само няма продажби,ами има отрицателни продажби...
или с други думи,капарирани апартаменти(ужким продадени),които в момента чужденците не ги искат и предпочитат да загубят капарото.хората не са расли в саксия,и занаят,че така ще загубят по малко пари.в испания този процес се наблюдава вече 4 месец(от кредит кризата насам),както и случаи дори на 30%капаро...
същия цирк ще става в банско и по морето.ако не е и почнал вече.
все още в бг не се броят и тези жилища.
така че в банско продажбите няма да са 0,а ще са 0-минус броя на отказаните апартаменти,който в момента се водят в графа продадени.....
или числото на продажби ще е отрицателно.
май аз звуча най песимистично,щом смятам,ще продажбите ще са помалко от 0.

пак една от лошите ми теорийки....
но истинския въпрос е колко време строителите ще удържат без продажби?
банките ще почнат да ги попритискат.
дали ще стане като в испания,ако купиш,ти подаряват кола,или нашите ще са по хитри и ако купиш едностаен,ще ти подарят и двустаен.....
важно е да не се говори,че цените падат.в бг е невъзможно.....
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 21:44:56
mindi това е така но нали се сещаш че тези хора не започват да продават сега а тези хора продават от 2000 г насам може и преди това даже така че не чакай тези хора да продават на цени от 1996г. щом им се налага те продават но цените никога няма да бъдат от 1996г.
Разбери цени в БЪЛГАРИЯ не падат стоят на едно място определено време но надолу никога .Това трябва да си го видял аз разбирам че живееш тук така че не може да не си го видял това на живо .Тук е така тук не действат икономическите закони на асен4о .Тук всеки си има скатани парички и винаги може да изчака определено време.
ТОВА Е РЕАЛНОСТТА В БЪЛГАРИЯ.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 21:53:26
Mindi беше ясна -"парапрофесионално мнение", неопиращо се на народопсихология moody smiley:
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 22:02:20
Аз съм от Варна.Около кооперацията където аз живея имаше 3 къщи дадени на строителни фирми.Общината ги накара да разчистят терена за да не влизат клошари (това е широк центуър).Стоят терените от 2 месеца празни.Току се завърти някой от строителите.Правя се аз на заинтересован и ги питам ,кога ще почват?Казват ми , че ще видят за след нова година.Какъв е интереса на строителните фирми да се забавят с цели 4-5 месеца?Това няма никаква икономическа логика. :crazy:
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
12-12-2007 - 23:17:07
Аз затова помолих за мнение без народопсихология.
Виждате, Компас, че българи които аз познавам и българи, които вие познавате са различни като "тип мислене продавачи".

Нормално е цените да са високи в която и да е еврпейска столица. Но в нашия случай, смятам че са надценени- поради крайният продукт - с големият % общи части, които са също на цена над 1000 еуро/м2.жалките разпределения в повечето случаи, лошата инфраструктура.
За мен корекция в цените значи и при същите пари да се предлага един завършен обект. Реално съм на земята за да не си мисля , че ще си купя жилище в Лозенец за 700/800 еуро на м2 в този живот. Но извинявайте, ама е срамно при тази 3-4 пъти норма на печалба да има "на шпакловка и замазка" и кал след входа. Като продаваш нещо с претенции за "луксозано ново строителство" - ами постаряй се е поне да е наистина добро. Съгласен ли сте,че това понятие е вече силно преекспонирано. Всичко е луксозно. България е 100% лукс като ново строителство. Вие като се движите в нов квартал на София, чувствате ли го този лукс, продаван 3-4 пъти над себестойност. Оранжеви мазилки, кал, оразнжеви мазилки и големите претенции.
В едно крайморско градче - Франкавила ал маре/Италия/ - в кооперация където живеят бедни имигранти под наем е в пъти по-добре - хубави врати, добри настилки-мнного по-красиви и с вкус съчетани, нова баня с вана, централно газифицирано, от "калдая" /нещо като газова централка/, контролираш градусите във всяко едно помещение. Масивни мебели, нови, оборудвано до лъжичка и картофобелачка. Сграда на не повече от 10 г. Високи тавани. И това е квартал дето не можеш да видиш италианец и наемът на 3-стаен с чиста площ около 85 м2 е 350 еуро. На 100 метра от плажа.Отпред е озеленено/тук брокерите биха му кзали парк или алея/ и между кооперациите /близко разположени 4-5 етажни/ настилката беше гранитогрес! Не само общи части. Асфалт с дупки -???-няма такова нещо. Отзад паркинг, за който не плащаш допълнително. На никой не му минава през акъла да го нарече луксозно - а за мен като сравня с нашето луксозно в Манастирски ливади, ма то е в пъти по-добре. И се обитава от най-ниската прослойка там/Италия/.

Пак ще кажа - невежетвото,страхът и алчността крепят цените сега. Моля, достойни контрааргументи за противното.
Don
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
13-12-2007 - 00:27:22
Малко допълнение от мен - страхът още не играе роля
(освен ако имаш предвид страха на българина да не се мине).
Страхът ще го видим като се обърне тренда.

Или както би се изразил един от "любимците" на Asen1975 -
пазарът ще пада заради ниската инвестиционна култура на инвеститорите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход