Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите

Публикувано от uravnovesen 
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
11-12-2007 - 10:00:58
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно всички банки са много прости. Оценките, които
> ползват, за отпускане на кредит са близки до
> пазарните. Никой банков служител не е забелязал
> това, което уравновесен знае. Той може да продаде
> тази информация на банка и парите, които му
> трябват да ги получи като хонорар вместо като
> кредит. Може и повече да му дадат.

Искам да науча каква е оценката в момента.За това каква е била преди 3-4 месеца ми е ясно.Някой да е теглил кредит скоро?
Re: Над 8000 евро на кв.м в центъра на Дъблин...
11-12-2007 - 10:15:46
avatar
Аз мога и дсруги линкове да дам за брутални цени в някои страни, но мисля, че не е нужно нали? Явно е, че не сме стигнали по цени доста столици. Примера с бирата, който не го е разбрал ме мързи да уточнявам...ще кажа само в резюме, че живота в България все още е много евтин от колкото на запад. Да правиш бизнес в БГ все още е възможно и цените на наемите и на продажбите на офиси са все още доста приемливи... Купете си офис в Дъблин - бронирайте го срещу евентуални атентати на ИРА и споделете колко половин милион ви е струвало това в евро. После помислете къде е по-добре да се прави бизнес там или тук...все още?

[www.daft.ie]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-12 12:09 от Продавач.
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
11-12-2007 - 10:29:36
Четохте ли статия в днешния Стандарт??
Банките вдигат лихвите по депозитите на 5-7%. Добре прочетохте-на депозитите, не на заемите. Причината била че чуждите банки , които изкупиха нашите са ограничили рязко инжектирането със свободни пари с цел отпускане на кредити под натиска на международни финансови институции , а също така и под натиска на здравия разум. Т.е. за да отпускат заеми банките разчитат вече на родните балъци да им предоставят левчетата си. По-нагоре във форума имаше дискусия точно кога ще започнат да се сговнясват цените. Естествено когато започне да се затваря кранчето на леките пари вливащи се в БГ-пране от наркотици и контрабанда, злоупотреби с Европеиски фондове, и това , което пише Стандарт и което вече е факт-ограничаването на финансирането от банките маики. Без възможност за отпускане на заеми или без изгодни лихви по заемите жилищното строителство е абсолютна КАУЗА ПЕРТУТА, защото това не е производителен бизнес, средствата вложени там не се възпроизвеждат, както при строителството на ферма , или малко предприятие. Тук пишат доста икономисти-личи си по стила. Ако някой ми обясни как, по какъв начин, кога може да се получи така че германец , които работи за 10-на пъти по-голямя заплата от българина в наи-проспериращата икономика не може да си позволи семеино жилище на цена 100 000 евро (60% от семеиствата там са на квартира и не е вярно че не искат да си имат жилище защотото имам познат германец, който казва че всеки би искал , но не всеки може да си го позволи ) а българско семеиство със смешен доход решава че може. Разбирам че последния въпрос може да звучи наивно за икономически експерт , но по моему логиката е необорима.
някои дават точните размери на полезната площ...
11-12-2007 - 10:31:29
avatar
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> „В Кан, който е един от най-скъпите френски
> градове по цени на жилища, цената на квадратен
> метър е 4 494 евро, което е ръст от 6.5% за тази
> година, докато в Нант цената е 2 654 евро за
> квадратен метър.”
>
> това е линк за апартамент в Марсилия.Някакви
> коментари?
> A втози сайт направо ме разбиха:
> Кога ли в България ще пишат чиста ОБИТАЕМА
> площ?Като си направя сметката , че на 100 м2 се
> падат около 18-20 м2 само зидове , като сложиш
> общи части и мази то м2 излиза златен

Има някои дават точните размери. Да не бъдем скептици относно всичко българско, защото иначе ще си останем на нивото от 82-ра година..."Иииии вносни дрехи бързо към корекома..."winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-04 12:04 от Продавач.
Re: Над 8000 евро на кв.м в центъра на Дъблин...
11-12-2007 - 10:38:33
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мога и дсруги линкове да дам за брутални цени в
> някои страни, но мисля, че не е нужно нали? Явно
> е, че не сме стиганли по цени доста столици.
> Примера с бирата, който не го е разбрал ме мързи
> да уточнявам...ще кажа само в резюме, че живота в
> България все още е много евтин от колкото на
> запад. Да правиш бизнес в БГ все още е възможно и
> цените на наемите и на продажбите на офиси са все
> още доста приемливи... Купете си офис в Дъблин -
> бронирайте го срещу евентуални атентати на ИРА и
> споделете колко половин милион ви е струвало това
> в евро. После помислете къде е по-добре да се
> прави бизнес там или тук...все още?
>

Е,де и ти запя песента на политиците-по-евтино било от Европа.В Европа цените на жилищата съотнесени към дохода,нямат нищо общо.Всички знаем,че тук са нереално високи за нас и че стигнаха това ниво заради милионите мръсни пари,които се въртят и препират.Щом банките си правят АНИ,трябва да се замислим. :crazy:
На сегашните цени все повече трябва да се разчита на чужди инвеститори.Не знам да има бяла държава,която да е прокопсала по този начин....... winking smiley
Относно "балона на брокерите",адресът е грешен. "Балонът на инвеститорите /строителите/" е по-точно.Интересът на брокерите е да има сделки,не космически цени и замрял пазар. За не знам кой път ще поясня,че 3% от 50000 в джоба е винаги за предпочитане от 3% от 55000,но нереализирани. А за любителите на сметки-вижте колко би загубила АНИ ако го продаде на по-ниската цена и колко-ако провали сделката.Дано най-сетне стане ясно......... smiling smiley
цени
11-12-2007 - 10:44:40
avatar
Напълно съм съгласен с теб то ми личи и от подписа, но понеже едва ли не излиза, че сме най-скъпата столица в света и понеже врявата с "балоните" почва много сериозно да ми писва давам примери... Ясно е, че цените за нашия стандарт са високи, но дали ще паднат в София специално аз лично много се съмнявам. А опитите за манипулация от страна на нашите сънародници зад граница, които от сутрин до вечер спамят форума с теми за балони, крахове, потопи, фалити, погроми, драми и т.н. ми писна та реших да дам някое друго линкче. Да се види аджеба, че някои предпочитат да пият бира за половин евро от колкото за 4 евро в компанията на танковете в Дъблин... Балона не е нито толкова надут нито ще се пука всеки момент winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
%
11-12-2007 - 10:49:15
avatar
Прав си само, че разликата от Германия и България е такава, че тук процента на собствениците на жилища е доста по-голям... И най-големия бедняк в София има жилище, което продава и си купува по-малко или тегли кредит и си доплаща за по-голямо ново строителство да речем. Това е една от причините да няма логична икономическа обосновка за цените в България. Няма официална статистика колко хора притежават имоти в България, но % е внушителен гарантирам го.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: някои дават точните размери на полезната площ...
11-12-2007 - 10:55:41

> Има някои дават точните размери:
> Да не бъдем скептици относно всичко българско,
> защото иначе ще си останем на нивото от 82-ра
> година..."Иииии вносни дрехи бързо към
> корекома..."
>
> Автоматичен подпис: Високите цени се дължат на
> хората, които желаят да ги получат т.е. на
> собствениците на имоти! КОЛИЧЕСТВОТО (визирам
> обявяването на вашия имот в 15 агенции) НЕ ВОДИ ДО
> КАЧЕСТВО! Брокерите не искат цените на имотите да
> бъдат високи, дори напротив за да има повече
> сделки, защото няма ли сделки няма хляб!

Поздравления за обявата!Лошото е , че са изключения .Надявам се тази практика да се налага все повече!Наистина цените се формират от собствениците , които от своя страна пък се ориентират от обявите на другите , и така в един порочен кръг.Време е брокерите да им налеят малко АКЪЛ в главата.
Re: %
11-12-2007 - 10:59:46
Продавач, това, че не можете да разберете логиката на цените на недвижимите имоти у нас, не означава, че са нелогични. Древните хора са мислели, че някой бог хвърля светкавици, това обаче не означава, че няма логично и научно обяснение на това явлениеsmiling smiley
Аз лично се отказах да убеждавам хора във форума за да почнат да разсъждават - нека си вярват в богове и свръхестествени явленияsmiling smiley
Re: Въпрос на време е да се спука балонът на брокерите
11-12-2007 - 11:14:27
Кви балони, кви фойерверки...

Няма балони, а има търсене и предлагане.
Цените на жилищата в София според мен са ниски и ще растат поне с 15-20% нагоре.
Не може селския банскалия да ми продава чая по 3лв кафето по 2 лв, и после да иска да купи жилище У София за детето на цени под 1000 евро.
Нека още се вдигат цените, и още един апартамент за 150 000 евро ще си купя.
Ако селяните могат да си го позволят- да заповядат, ако не могат- мотиката !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход