Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моят сценарии

Публикувано от greenbul 
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:05:23
Може би и моето мнение не е най-приемливо-но погледни по горе-точно това го помолих-говори за БФБ и спада от сутринта с 6 %-попитах го-в края на седмицата каква ще е прогнозата му-съвсем точно и конкретно. Не получих отговор...
Мога и още по корекретно да го попитам- след като пенисонните фондове приключат година къде ще върнат средствата си (и печалбата си) и тогава какво ще случи в началото на 2008 година ...?
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:16:09
Виждам, че имаш въпроси, и съм сигурна, че ще получиш отговори от Грийнбул.

А това за пенсионните фондове не разбрах - Къде ще върнат "средствата
( печалбата си) ", като приключат годината.
Че къде пише инвестираните средства на пенсионните фондове задължително в края на годината да се "връщат" в нещо си?
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:25:56
Имах предвид, че спада на БФБ от сутринта се дължи на изтеглените от пениоснните фондове средства чрез продажба на акции. След приключване на финансовата година (която съвпада с календарната) и след раздаване на девиденти и пр., пенсионните фондове ще разполагат със същите средства които сега изтеглят и малко повече (печалба) и просто ще търсят къде да ги вложат и тъй като политиката на пенсионните фондове е твърде консервативна- ще започнат да купуват акции. Това е добре познато по света (макар и в минало време), тъй като пенсионните фондове на запад са натрупали огромни средства, част от които си позволяват да инвестират и в по-рискови мероприятия-напр. в закупаване на имоти в Китай или в проекти с много дълъг период на възвращаемост-напр. проекта Супер Боровец, Супер Перелик и пр.
Това имах предвид...
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:32:25
Или иначе казано, очаквам среден ръст в цените на акциите на БФБ от 31.12.07 в сравнение с 31.01.08 с около 5-8 %.
Разбира се, много моля, всички които четат това, да имат предвид, че това е моя прогноза и не заслужава внимание, довеждащо до възникване, прекратяване или изменяне на каквито и да е правоотношения... :crazy:
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:44:11
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Имах предвид, че спада на БФБ от сутринта се дължи
> на изтеглените от пениоснните фондове средства
> чрез продажба на акции. След приключване на
> финансовата година (която съвпада с календарната)
> и след раздаване на девиденти и пр., пенсионните
> фондове ще разполагат със същите средства които
> сега изтеглят и малко повече (печалба) и просто ще
> търсят къде да ги вложат и тъй като политиката на
> пенсионните фондове е твърде консервативна- ще
> започнат да купуват акции. Това е добре познато по
> света (макар и в минало време), тъй като
> пенсионните фондове на запад са натрупали огромни
> средства, част от които си позволяват да
> инвестират и в по-рискови мероприятия-напр. в
> закупаване на имоти в Китай или в проекти с много
> дълъг период на възвращаемост-напр. проекта Супер
> Боровец, Супер Перелик и пр.
> Това имах предвид...

Има Закон за пенсионните фондове, и действително в него има ограничение при инвестиране на собствените му средства. Доколкото си спомням, поне 50 % в България ( не съм сигурна) трябва да бъдат вложени в ДЦК, а останалото - в банкови депозити, акции на национални и чужди фирми, в недвижимо имущество и т.н.

Това, че сега масирано са тръгнали да продават акции, означава, че на пазара има напрежение. А това е опасно за стабилността на борсата. Аз не мисля, че продават акциите си на борсата, за да платят дивиденти. Освен това, раздаването на дивиденти, се гласува от общото събрание. Малко вероятно е, всички общи събрания едновременно на толкова пенс. дружества да са гласували разпределение на печалбата. Вероятно, когато "корабът потъва, мишоците скачат първи". Това не е опит за прогноза. Това са сметки на първо четене. Не се смейте гръмогласно!
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 15:49:45
хъм
Според мен вариантите са три- ти да познаеш и аз да черпя бира; аз да позная и ти да черпиш или нито ти, нито аз да познаем и модератора да черпи бира хех :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 15:50 от Naskata.
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 16:05:25
Ама не го възприемай като прогноза. Хабер си нямам от борсова търговия. И ми позволи, когато се обзалагаме, за да пием бира, аз да реша да участвам в прогнозите. Освен това съм винарка, падам си по виното- като мухата - досадна и зла.
Иначе ти пожелавам успех в твоята прогноза!
:}
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 20:50:18
Гледайте цялото 20 минутно клипче, според мен си струва, ако искате само частта за недвижимите имоти, то гледайте от 5:20 до 6:50.

[url=

]Българската икономика - митове и легенди[/url]
Re: Моят сценарии
19-12-2007 - 21:17:36
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> Приятели мои, аз прогноза дадох а сега започвам
> поредица от постове за това как започва да се
> случва това което съм написал. Всеки може да си
> плямпа, но когато фактите говорят и боговете
> мълчат!
>
> Със сутрешния спад от близо 6% БФБ може да влезе в
> световните новини БГНЕС/АФП
>
>
> Имам още няколко статии в подкрепа на оригиналния
> ми пост, ама си ги паза да се поналаете първо.
>
> После ще пускам пак и пак и така ще се види кой
> крив кой прав когато дава прогнози. Може пък
> образованието ми за $35000 да си е струвало. Знам
> ли ...

greenbul, може ли да те попитам, къде и какво си завършил?
Re: Моят сценарии
20-12-2007 - 08:33:58
Да дадеш 35000 долара за образование и единственото, което да можеш ад посъветваш е "не можете да правите пари в България"smiling smiley
Гринбул - на хората им трябва информация КАК ДА ПЕЧЕЛЯТ, а не как да не загубят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход