Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????

Публикувано от пунди 
на стр 7 от темата :
Крахът на пазара за недвижими имоти – въпрос на много скоро време.
------------------------
зададох въпрос - КОЙ ТОЧНО И С КАКВИ ИНТЕРЕСИ пуска подобна тема
[forum.imoti.net]
-----------------------------------------------------------------
към днешна дата необмислените мнения се множат на геометрична прогресия - отговор по същество няма .
без да ме ласкае мисълта,че въпросът ми заслужава особенно внимание бих добавил , че :
Ако някой говори за пазар , в т.ч. пазарите на капитали , на галоши и цървули (недв. имоти не правят изключение) - трябва да има предвид ОСНОВНОТО :
ПРИЧИНА ЗА подобен коментар е интересът от покачване / понижение на цената.
след бегъл прочит на постовете стигам до извода,че просто има говорилници които дори не разбират смисъла на това което пишат!
Срива се нещо-което е построено необмислено , проблеми биха могли да имат кредитополучатели с оглед на факта,че почти никой не чете какво подписва,
ЕВРОТО върви нагоре , вероятно до около 1.6 , както и инфлацията допълнително ускорява ТЕХНИЯ проблем.Всичко това е калкулирано в офертите на банките , един апартамент би поевтинял само с процента самоучастие на набедения инвеститор !
той никога няма да струва пр. 25 000 евро.
Тези собственици не са толкова много - потърсете информация и се убедете сами.
НА всички,които мечтаят за евтини жилища пожелавам мокри розови сънища - безплатни са .
За това,че има доста тъпаци говори и другата тема - подкрепяте ли стачката на учителите-РАЗУМНИЯТ би попитал -от къде пари за увеличение на заплатите , ако е от мен , не я подкрепям .
мнението на останалите е без значение.
има и друга категория злобари,които са на принципа-нека да им е зле,нищо че аз не печеля -по нашенски ,де
:crazy:
който не е разбрал смисъла на написаното - да намери отговор на въпроса - как се намалява печалба на строителни материали , на труд , на парцели .......
все пак сме България-каквото се е вдигнало-не спада ......не вярвате ????????
а кашкавала,хляба , сиренето..........нима механизмите са други ?????????
СПИРАЛАТА !!!!!!!!
Илюзиите са безплатни , истината обаче е скъпа !!!
който разбрал-да му е халал

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-23 20:52 от пунди.
Прав си, че в България каквото се е вдигнало - не спада. И при мен е така - почти всяка сутрин!
мдаа...
Ако някой има 100 000 евро и повярва, че скоро ще се случи "крахът" и си ги държи под възглавницата с надеждата, че догодина вместо един ще си купи два апартамента, ще се наложи да поплаче... :cry:
пич - липсват ти елементарни познания по Икономика - предлагане/търсене.
Мога да ти изпиша 1 кг теория, но нямам време.
Много е прав пунди не знам вие как ги мислите тези неща със спада на цените и за кога го прогнозирате определено не вярвам на тези неща .НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ ТУК ЦЕНИ НЕ ПАДАТ НИКОГА.

От опит знам че е така.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 14:43 от VIPER.
Внимателно прочетох дългите дискусии на тема цени на НИ.Беше ми интересно да
прочета мненията ви.Вие сте млади и начетени хора-всеки се аргументира уверено,че цените ще падат или ще растат.Аз съм съгласен с всеки,защото не знам истината.Което искам да ви кажа е, че в България вече имаше един пълен цикъл на цените в периода от 1990 до около 2000г.Аз съм го почувствал непосредствено защото сам извършил в този период около 30 покупко-продажби на НИ в София.Ако не ме лъже паметта цените в елитните квартали бяха стигнали около 600$/кв.м,след което се задържаха и в разстояние на 3-4 год.паднаха на около 400-450$.Когато ме хвана спадането съм се радвал да се отърва с минимални загуби,за да мога да купя на по-ниски нива.Аз не съм бил брокер на НИ,а съм бил дилър-така че ме болеше много.Затова твърдя че не винаги всичко поскъпва в БГ.И понеже това упражнение с покупко-продажбите ме умори психически-минах в по-спокойни води,а именно-купих си магазин и търгувам с дрехи.В тази област установих също,че като няма търсене следва спад на цените.Тази година продавам на по-ниски цени от миналата.
БЛАГОДАРЯ за вниманието и се извинявам че,Ви запознах и с малко история на пазара на НИ в БГ smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 01:29 от батето.
Сори ако съм засегнал някого,просто исках да допълня теоретическите умотворения с малко личен опит.Дерзайте смело и умната с врътките-пазара ще ви поочука и ще станете по-малко самоуверени.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 01:25 от батето.
Re: КАКВО ТОЧНО ЩЕ ИМ СЕ СРИВА НА ИМОТИТЕ - ИЛИ още за мечтите на бедните и бляновете на закъснелите ????
24-10-2007 - 02:16:57
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> на стр 7 от темата :
> Крахът на пазара за недвижими имоти – въпрос на
> много скоро време.
> ------------------------
> зададох въпрос - КОЙ ТОЧНО И С КАКВИ ИНТЕРЕСИ
> пуска подобна тема
>
> --------------------------------------------------
> ---------------
> към днешна дата необмислените мнения се множат на
> геометрична прогресия - отговор по същество няма
> .
> без да ме ласкае мисълта,че въпросът ми заслужава
> особенно внимание бих добавил , че :
> Ако някой говори за пазар , в т.ч. пазарите на
> капитали , на галоши и цървули (недв. имоти не
> правят изключение) - трябва да има предвид
> ОСНОВНОТО :
> ПРИЧИНА ЗА подобен коментар е интересът от
> покачване / понижение на цената.
> след бегъл прочит на постовете стигам до извода,че
> просто има говорилници които дори не разбират
> смисъла на това което пишат!
> Срива се нещо-което е построено необмислено ,
> проблеми биха могли да имат кредитополучатели с
> оглед на факта,че почти никой не чете какво
> подписва,
> ЕВРОТО върви нагоре , вероятно до около 1.45 ,
> както и инфлацията допълнително ускорява ТЕХНИЯ
> проблем.Всичко това е калкулирано в офертите на
> банките , един апартамент би поевтинял само с
> процента самоучастие на набедения инвеститор !
> той никога няма да струва пр. 25 000 евро.
> Тези собственици не са толкова много - потърсете
> информация и се убедете сами.
> НА всички,които мечтаят за евтини жилища пожелавам
> мокри розови сънища - безплатни са .
> За това,че има доста тъпаци говори и другата тема
> - подкрепяте ли стачката на учителите-РАЗУМНИЯТ би
> попитал -от къде пари за увеличение на заплатите ,
> ако е от мен , не я подкрепям .
> мнението на останалите е без значение.
> има и друга категория злобари,които са на
> принципа-нека да им е зле,нищо че аз не печеля -по
> нашенски ,де
>
> който не е разбрал смисъла на написаното - да
> намери отговор на въпроса - как се намалява
> печалба на строителни материали , на труд , на
> парцели .......
> все пак сме България-каквото се е вдигнало-не
> спада ......не вярвате ????????
> а кашкавала,хляба , сиренето..........нима
> механизмите са други ?????????
> СПИРАЛАТА !!!!!!!!
> Илюзиите са безплатни , истината обаче е скъпа
> !!!
> който разбрал-да му е халал


Аз продавам маркови парфюми и ако слушаш мога да ти продам пафюм,който купуваш за 130 лв. в Mall of Sofia,или пък менте такъв за 55 лв. за 50 лв.Фактът ,че няма пари за учителите,говори само за едно-слаба и бедна държава!А стабилен пазар на недвижими имоти в слаба държава НЯМА,така че ще си говориме пак съвсем скоро.
lyubobg Написал:
-------------------------------------------------------
> пич - липсват ти елементарни познания по Икономика
> - предлагане/търсене.
> Мога да ти изпиша 1 кг теория, но нямам време.
------------------------------------------------------------------------------
Вероятно можете да пишете по 1 кг и за доста други нещаclap:
тук не става въпрос за счетоводство (ако сте такъв)
Ако сте икономист сигурно знаете-че цената се определя от много фактори , главният от които не е търсенето и предлагането (ако се досетите-50 % от истината е готова)

--------------------------
за по-деликатните бих уточнил - пазарът на имоти е като всеки друг пазар - има различни сегменти в различни локации - ако нещо някъде го има в изобилие и се е повишавало - ще се понижи.Ако нещо някъде го няма в изобилие и не се е повишавало-ще се повишава.
не забравяйте , че както писах по-горе печалби трудно връщат назад !!!!!
двама от форумистите (продаващите дрехи и парфюми) имат известно основание-но НЕДВ.Имоти са ПАЗАР и има механизми - парфюмите и дрехите са си амбулантна търговия и вървят по пътеката на алъш - вериша.



...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-24 06:17 от пунди.
Падане на цените се получи и при дограмата /което си е малък жанр в сферата на строителството/.Когато няколко големи фирми производителки отвориха по 10-ина офиса в рамките на година, малките фирми направиха по 2-3, цените спаднаха. По-ниски са в сравнение с миналата година с около 20 %. По-големият внос /говоря конкретно за PVC wnosen material/доведе до спад на цените на материала - купуваш повече, искаш отстъпки. Големи поточни линии. Себестойността на продукта стана по-ниска - икономия на мащаба. Конкуренцията води до сваляне на цени.
При недвижимите имоти ще стане по-бавно, защото са най-големия "жанр" в строителството.
Казвате, че не търсенето и предлагането определяли цените - ако беше така, тогава цените в София не следва да са почти дубъл на тези в Пловдив да речем /и не ми говорете, че е от цената на парцелите, защото те са в причинно-следствени отношения с инвеститори и сторители, които ухажват всяко по-добро местенце и плащат до 50% обезщетения./Както и да е, ако не е търсенето и предлагането, кое е основния фактор: себестойност? Сторителство 2,50 тавани и 25 см червена тухла, 3-то качество гранитогрес по 10 лв/м2 могат ли да направят 800 евро.м2 /това е най-ниското май, като изключим най-кофти кварталите в София. . Себестойност на м2 е 350 евро преко сили в квартал средна "убуст".Това с парцели, майстори, технически, мазачи,цименти, бетони, кас'тофони-мас'тофони.
Само дето народа няма да спре да купува в София. Пък аз искам /казвам си го честно/ да спре да купува народа, не толкова за да спаднат цените, а да вземат строителите да строят качествено, като използват думата лукс по предназначение. Намажат ги отгоре шаренко да е, лепнат по 5 плочки отстрани - английски двор, евала, след това може да се убиеш в тъмното. И моля ви, къде в нормална европейска държава се продава "на шпакловка и замазка"?Не искам тънката лайсна, искам повече за парите си, защото се продава при невероятна норма на печалба и поне да е като хората.
Не е блян, пунди а доста верочтно да се случи, понеже си има предпоставки. Фифти/фифти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход