Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Такса поддръжка

Публикувано от lazarus18 
Такса поддръжка
16-10-2007 - 11:57:58
Нека в тази тема да споделим колко се плаща на фирма извършваща поддръжка на кооперации от затворен тип.
Забелязал съм че цените варират изключително много.
Има разлики от 5-6 пъти уж за една и съща услуга.
Re: Такса поддръжка
16-10-2007 - 22:09:00
Аз съм чувал за 2 комплекса
1)75 ст на м2 за месец
2) 7 Е /м2 за година.. което прави 1,10 лв./месец

Май разликите не са много големи. Според мен си струва да има добре подържани общи части и добра охрана. Така че ако това струва с 35 ст/м2 повече винаги бих ги заделил.

А относно цената и качеството, ако не сте доволни, живущите там винаги може да се съберете и да обсъдите какво не ви харесва и да го оправите.
Re: Такса поддръжка
18-10-2007 - 22:10:30
много интересна тема, моля споделяйте цените за поддръжка, които са ви известни. В комплекс Цариградски 1 е 40 ст/м2 на месец, за охрана и външно почистване и поддръжка зелени площи и градинки.

Някои фирми имат много тежки договори, в които освен поддръжка, искат и делегиране на управлението и представяне на общи събрания, и така могат да правят каквото си искат, вкл. и решение да вдигнат таксите, при това от името на собствениците.
Re: Такса поддръжка
19-10-2007 - 14:22:19
В един комплекс в Манастирски ливади - 6 евро на квадратен метър за година., до хотел Амбасадор в кв. Витоша ми казаха между 6 и 8 евро на квадрат на година, та 40 ст. на месец на м2 не е изобщо много...
На мен не ми е много ясно какви са точно отношенията собственик на жилище/инвеститор/и въпросна поддръжка. Не може ли просто собствениците да се съберат и да си решат какво ще си правят с имотите - да речем да си изберат друга фирма-изпълнител, да се редуват с по автомат за жива охрана. Е, последното е шега де, но някой ако знае подробност по отношенията между страните в така нар. затворени комплекси, да пише.
Re: Такса поддръжка
19-10-2007 - 14:48:41
Bлока на Феста Апартментс на Симеоновско и ГМ Димитров - 42 ст/кв м. е офертата на която се спряха, иначе почнаха пазарлъка от около лев....
Re: Такса поддръжка
23-10-2007 - 14:20:41
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
Не може ли просто
> собствениците да се съберат и да си решат какво ще
> си правят с имотите - да речем да си изберат друга
> фирма-изпълнител, да се редуват с по автомат за
> жива охрана. Е, последното е шега де, но някой ако
> знае подробност по отношенията между страните в
> така нар. затворени комплекси, да пише.
>


Обикновено строителя "връзва" собствениците още при самата покупка да подпишат и договор за поддръжка. Тогава още собствениците не се познават и май не им пука много че ще плащат някаква поддръжка след 1-2 години.

Иначе, май наистина има разлики от по 2 /два/ пъти в цените.
Re: Такса поддръжка
28-10-2007 - 15:18:13
Някой може да ли да поразсъждава юридически за възможните последици в случаи, когато условията на договор за поддръжка са толкова тежки, че собственикът смята, че не може да си позволи да го подпише.
Re: Такса поддръжка
29-10-2007 - 19:09:16
Ако си вече собственик трудно ще те задължат да подпишеш. Въпреки че фирмите специализирани в тази услуга се бият в гърдите, че ако на общо събрание се вземе решение да сключат договор ще "убедят" и останалите.
Иначе обикновено строителя обвързва купувача още при продажбата с договор за поддръжка.
Re: Такса поддръжка
16-07-2008 - 13:12:46
Съвсем случайно попаднах на една фирма която се занимава с поддръжка. Нови са но са много коректни и работят на ниски цени. Ако имата желание обърнете се към тях.
Re: Такса поддръжка
16-07-2008 - 13:31:32
Quote

В един комплекс в Манастирски ливади - 6 евро на квадратен метър за година., до хотел Амбасадор в кв. Витоша ми казаха между 6 и 8 евро на квадрат на година,
Божке, и в това надминахме Европа.
6 евро за година, като включва и подръжката на 2 басейна и зелени площи от около 5 декара. Това обаче не е в София...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход