Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой в България може да бие по цена следния имот

Публикувано от Don 
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
29-09-2007 - 09:43:11
Ами вместо да ги караш да бутат криво иззидана стена и по този начин да ги изгониш, защото не могат да си вържат надниците и си прекалено стриктен според тях да я оставиш и през ден два да им се подиграваш. Винаги може да я бутнеш в последствие, макар, че най-вероятно сами ще си я оправят. Поне в повечето случаи така става.
Това е пример за манипулация в добрия смисъл на думата. Манипулираш ги за да подобрят качеството.
Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
29-09-2007 - 10:58:58
Парцалев, явно нямаш опит да ръководиш строители, иначе щеше да ме разбереш.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
29-09-2007 - 11:14:58
според мен това си е трик за публикуване на обява: отвори страници с оферти на коли. ако колата е почти нова и цената й не е за споменаване, защото все пак е стара обикновенно се пише "0". Така ако потребител прави търсене и сортира резултата по цена, тази оферта винаги излиза първа.... но това е интернет маркетинг... не за имоти smiling smiley smiling smiley
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 15:56:50
Злостър,
Вместо да ми се "репчиш в ефир" да беше попрочел малко данни.

Относно:

"Petеr123, можеш ли да кажеш колко немци са емигрирали от близо 82 000 000 и колко от тях са отишли да мият чинии и да носят пици в чужбина заради мизерните условия на живот в Германия?"

[www.spiegel.de]
[www.manager-magazin.de]






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 15:58 от Peter123.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 16:50:59
avatar
Peter123, съжалявам, ако си го приел за репчене. Просто исках да знам някакви по-точни цифри.

Със ограничените ми познания по немски разбрах че за 2006-та 155 000 са емигрирали от Германия и това било с 10 000 повече от предната година. За 82 милиона немци мисля, че не е кой знае какво.
Особено на фона на 50-100 000 българи годишно (повече то 1 000 000 след 1990) от 7.6 милионно население.

И както ти споменах, не вярвам да ходят да носят пици, да работят като бояджии, да берат ягоди в Англия и тем подобни, каквато е масовата практика за българите.

Просто емиграцията на немците няма как да е като на българите...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 16:54 от zlostyr.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 17:05:30
Злостър,

Тук не става въпрос, в какво вярваш, а какви са фактите. Наблегни на този абзац от линка, който ти дадох.
[www.spiegel.de]

Doch auch immer mehr Arbeitslose packen ihre Koffer. In Оеsterreich etwa gibt es mittlerweile mehr deutsche Gastarbeiter als tuerkische - insgesamt 52.692. Als Kellner, Kuechenhilfen und Zimmermaedchen finden in der bluehenden Tourismusbranche vor allem Jobsuchende aus den neuen Bundeslaendern eine neue Chance - und sie werden von den lokalen Arbeitgebern mit offenen Armen empfangen, weil sie als besonders hoeflich und fleissig gelten.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 17:06 от Peter123.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 17:40:56
Don,
да оставим манипулациите ( в добрия или какъвто и да е смисъл) на партиините централи. Ако ще ми вдигат една стена по два пъти, къде ще му излезе края? Ами ако има нещо, което не съм видял....? Според мен екипният принцип е най-важен, за да има после пак и пак и пак.....!
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 20:51:55
avatar
Добре, Пешо123, дето не се репчиш и пишеш в червено, не можах да намеря статистика колко са напуснали БГ миналата година. Все пак по всеобщо мнение за последните 17 години страната са напуснали над 1 000 000 човека. 1 000 000 на 17 прави почти 60 000. Според уикипедия населението на България е 7 600 000. Значи на година средно са напускали 60 000/7 600 000 = 0.7% на година.

За Германия - 150 000/82 000 000 = 1.8%

Т.е. в БГ емиграцията е почти 4 пъти по-висока.
И това, че 50 000 източногерманци са отишли в Австрия (съседна държава от ЕС където се говори немски) не е същото както да отидеш от БГ в Испания, Англия, САЩ или Канада, нали така?

Както и да е, съгласен съм - и германци емигрират.


Don
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 21:08:37
Парцалев,

и ти си прав. Работи ли един принцип, залагаш на него.

Ето ти пример за мотивация, от страна на човек в чиито умения
и познания едва ли някой се съмнява - Уста Кольо Фичето:


"Майстори и калфи, оброк сме дали – хана на хаджи Николай Минчев в Търново да
направим за две лета. Теркя му е мъчен, ала трябва да го строиме до уречения ден
и за пазарените пари.
Инак язък ни за майсторлъка, язък ни за калфалъка."


И екипен принцип има, също и на чест (его) залага.
Re: Кой в България може да бие по цена следния имот
01-10-2007 - 21:39:55
Дон,
Пак уцели десятката! Последния ред най ме изкефи! Прав си, че Човешкия Ресурс е сложна материя.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход