Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нещо за покупка на земя и строеж?

Публикувано от Geto 
Нещо за покупка на земя и строеж?
11-08-2007 - 22:42:47
Здравеите всички,
С жената решихме да купим място около София и да строим. Мерака и ентусиазма са голями, но сякаш си нямам хабер какво ни чака. Въпросът е, че сме в чужбина и сме решили догодина да се прибираме, а от страни всичко изглежда толко различно и е лесно да се подведем по емоцията. Всеки ден звъня по рази обяви, а агенциите звучат толко смешно за да не кажа несигурно. Първо ми четат обявата сякаш аз не мога сам да си я прочета и с това се изчерпва цялото им познаване на имота. Никога го няма правилният агент, трябва да им измъквам информацията с ченгел и в същото време все нещо не знаят. А онова "няма проблем" или "може да се уреди" направо ме убиват. Да не говорим, че ха проявиш сериозни намерения и ето човека размислил и вече цената е друга! Ще си ходя у дома за 2 седмици и мислех, че ще мога да си купя място, но вече се съмнявам, че ще е възможно.
Ще бъда благодарен на всеки който може да ми даде практичен съвет за копуване на парцел. Тези цени в обявите до колко са реални? Въпросът ми е, върху обявените цени ли се сключват зделките или може да се свали от цената. И един друг въпрос. Как стоят нещата с покупката на НЕ регулиран имот?
Какво значи ДО регулация? И как това ДО може законно да стане УПИ?

Е, имам още много въпроси, но нали първо земята трябва да се подсигури.

Благодаря,

Гето confused smiley confused smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
12-08-2007 - 18:42:30
Гето къде искаш да строиш (да купиш участък), някакви предпочитания, Правец устройва ли те? Събрал ли си $0.5 милион, толкова трябват към сегашният момент за прилична къща 350 м около София даже някъде може и да не стигнат.
smiling smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 00:37:30
Ех Ивел, как се събират $0,5 мил.? Тук парите се изкарват с работа, мн. работа.
Май ще се откажа да строя. То като гледам май е по-изгодно да си купя готова къща, така и ядовете ще сиспестя.
Иначе харесвам Банкя, Горна Баня. Правец е чудесно, но имам малки деца, а и работата вероятно ще ми бъде свързана със София. Въпреки, че имам жилище в София нямам желание да заведа децата си там. Ако ще е Правец, то ще си ида на село което е на същото разтояние, а природата е къде-къде.
Каккто и да е, с тези $0.5 много ми помогна.
Благодаря winking smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 04:49:08
Две седмици няма да ти стигнат. Прибери се най-малко за месец.
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 10:21:30
Нещо за покупка на земя и строеж?
..........................................................
така формулирана,темата предполага много (закач) - това е рибарски термин,
означаващ да ти се закачва кукичката на нещо,което не искаш ;я корен,я костур smoking smiley
Преведено на БГ означава да ти се налепят "спекуланти" при това зелени, но с изострено чувство за лесни пари.
В едно си прав-парите не се изкарват лесно и имат 2 посоки:
1.да бъдат похарчени
2.да бъдат инвестирани
ако искаш да ги похарчиш-чети масова преса и слушай "помощниците "тук
ако искаш обаче да ги инвестираш-трябва активното ти участие с главата,другите части на тялото са за други цели !!!
инвеститорът никога не следва и не слуша медиите - той знае какво и къде предстои предварително !
.........
опитай се да успееш


---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-13 10:30 от келепирски.
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 10:42:01
avatar
Е, това за $0.5 беше наистина култово :}
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 11:52:23
0.5 КУЛТОВО ???
то си е направо глупаво , дори не е спекулация :crazy:
Гето,знаеш принципа на ВУте - ръка да пипне,око да види
иди,разходи се,виж,помисли,консултирай се с независим консултант
(НЕ АГЕНЦИЯ ЗА ИМОТИ) ,
пак прецени всички ЗА и ПРОТИВ , информирай се за предстоящи инвестиционни проекти и вземи решение - не вземай мнение от такива като нас-щом сме тук.ние сме ясни
купи си нова къща без посредник и си живей живота (ако имаш пари,разбира се)!!!
Дори не не е глупаво , щеше да е глупаво ако не беше много............... :crazy: clap:
за половин милион Гето ще си купиш не къща а резиденция..
--------------------------------------------------------------------
да не го мислим за наивник с пари - ако ги изкарва там - има акъл и ще вземе добро инвестиционно решение .
само българин, откраднал $ 0.5 може да си купи къща в Правец , Кривец , Горна Баня , Бояна или Банкя :crazy:

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-08-13 12:29 от пунди.
Re: Sofia , zemya ,kashta ,$0.5 billion
13-08-2007 - 12:29:23
Nakratko,ako ste s legalen statut v USA,ako iskate detsata Vi da imat badeshte ,ako imate kashta v Bg na selo i ako ste razsadliv,ne se poddavajte na izkustveno sazdavanata "euro euforiq", savsem skoro vsichko shte si dojde na mqstoto..."A word to the wise".smiling smiley
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 12:42:14
"Съветник "си е българина и туйто.
никой не му иска съвети-той си ги дава :crazy:
времето за емиграция приключва - който успял - успял !
който спечелил-спечелил.
който не е усетил момента-проблема си е негов
няма 10 % данък никъде в Европа - ако това не е стимул ,кое е стимул ?
децата ?!?! - има стотици училища в Европа , в Щатите- учат там,идват през лятото...
пуст нихилизъм , майка му стара ..........няма спасение
аз се върнах и не съжалявам - напротив (не искам да плащам за ракети и хамбургери) ...устроих си житието


---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката
Re: Нещо за покупка на земя и строеж?
13-08-2007 - 16:41:00
Пунди само не разбирам защо с такъв тон аз не си спомням да съм те обидил някъде, аз само давам пример базиран на моите разходи за къща 365 м с прекрасен двор от 1200 м с добра локация приблизително толкова съм похарчил за сега а ако сега започвах няма да стигнат да не мислиш, че $0.5 милион са много пари към днешна дата това са някъкви си 360к Еуро приблизително 1000 Еуро на квадрат без да броя земята, защо един тъп апартамент в София трябва да струва толкова а една красива и качественно построена къща например в Правец където е значително по чисто и спокойно от столицата а е само на 45 мин с кола. Живея в такъв град кудето хората се добират с часове до работата си затова тези 45 минути за мен не са проблем а виж парите не съм ги откраднал изкарал съм ги естественно в страна с различен от българският сртандарт. За Гето един приателски съвет не се захващай ако не си уверен морално и материално, търси нещо готово и преустройвай пестиш време и нерви естественно това е някъкъв компромис но при късмет понякога това е по-доброто решение особено за заети хора.
И пак към Пунди ти имаш ли някаква представа как бързо се натрупват разходите след грубият строеж , дограми, мазане, бани, инсталации, кухни, мебели, врати, осв. тела, вертикална планировка, поливна система, хтрасти, трева, ограда, не твърдя че съм бил последователен и сигурно съм пропуснал някои скъпи неща, не говоря за луксови глезотии (джакузи, басейн) говоря за нормални неща без които просто не може. Всичко вече е цифри и за съжаление в БГ доста по високи от традиционно по скъпи страни, за изборът няма да говоря ситуацията е просто трагична. Практикер, Мосю Бриколаж, Практис за съжаление изглеждат като селски магазинчета по сравнение с това което съм видял например в Москва уж много скъп град, но там магазините за строителство предлагат няколко до 10 пъти по богат асортимент и определено не е по скъпо от това което съм принуден да купувам в БГ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход