Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"

Публикувано от Servel 
wal
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
25-06-2007 - 17:56:11
При проблем с оферта
В случай, че сте се обадили за тази оферта и разберете, че е неактуална, грешна или некоректна - моля сигнализирайте

тук съм сигнализирал, 4е апартаментът е продаден , рекламата му продължава...по4ти 2 месеца след това
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
27-06-2007 - 16:56:15
Ти кажи къде си си загубил времето,а таксата от мене spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
27-06-2007 - 17:04:14
От сайта не са виновни,че много агенции не си свалят неактуалните оферти,едно за да впечатлят с "количество оферти" от друга страна ползвайки ги за лов на ч.л.,то си е всеизвестно.Скоро ровейки в сайтовете на агенции се убедих в това,ако има желаещи ще им цитирам.Да,некоректно е не само към купувача,а и към колегите.Писна ми да навъртам телефони,за да ми вдигат сърдити лелки и с режещ глас когато разберат,че съм колега да отсичат"НЕ Е АКТУАЛНА"Мушкат ме в сърцето ей! :}
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
27-06-2007 - 17:06:42
avatar
progress Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз съм пускал. Ама нищо не сте правили. Обявите
> си стоят. А най-интересното е, че обявите във
> вашия ссайт по нищо не се различат по съдържание
> от тези на имот.бг. Въпреки, че се твърди
> обратното. Добър PR


Питам се,защо натоварвате сайта с отговорности,които не би могъл да поеме? Всеки може да публикува всякакви оферти,на колкото безплатни сайта намери,стига да спази рубриката.Че хората от имоти да не са икономическа полиция? spinning smiley sticking its tongue out
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
27-06-2007 - 17:34:00
Никого не натоварвам.
Ползвах услуга, която са пуснали. В последствие реших, че услугата не работи испрях да пращам. Сега тук видях, че се пише по темата и отговорих. Какво лошо има. Те сами се товарят и после другите виновни. Прочетете постовете на админа и после казвайте с какво товаря и кого товаря

Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"с
Изпратено от: magic (IP съхранено)
Дата: June 22, 2007 12:09PM

Докато има потребители, които попадат на оферти, които според тях не са актуални или грешни без да правят нищо дори когато имат възможност за секунди от времето си да променят това кликвайки на "проблемна оферта"... ще си бъде така... Дали е типична българска черта, че нещата са зле и няма кой да ни оправи?

Знаете ли защо няма друг портал за имоти с по-точна и коректна база данни за имоти от imoti.net - Защото за нас качеството на базата данни е супер важно. Създали сме портала за да улеснява и спестява време. Всяка от средно 800 нови оферти и 2000 редактирани на ден се проверява от администратор, но това не дава гаранция, че след време офертата ще е валидна. Не можем да звъним на 200,000 оферти всеки ден, невъзможно е. Контролираме тези, за които имаме подаден сигнал. Точността на базата данни е грижа на агенциите и в случаи на агенции, които са дали грешни данни - на потребителите, които имат правото и възможността в imoti.net да реагират.

Редактирано 1 пъти, последният път 06/22/07 12:16PM от magic.

ей това не съм го казал аз. Инае няма лошо. Щом и аз съм в сайта ...
Въпросник по телефона преди да ходите на оглед!
28-06-2007 - 15:11:43
avatar
progress Написал:
-------------------------------------------------------
> И аз съм пускал. Ама нищо не сте правили. Обявите
> си стоят. А най-интересното е, че обявите във
> вашия ссайт по нищо не се различат по съдържание
> от тези на имот.бг. Въпреки, че се твърди
> обратното. Добър PR

Различават се от дърво.бг в повечето случай. Там най-често засичам ето такива обяви: Местоположение:

град София, Овча Купел 1
Данни:
Квадратура: 48
Етаж: 8-ми
Телефон: НЕ
ТEЦ: ДА
Допълнителна информация:
ет 8/8 със ремонт на покрива, 2-балкона тел-0899148006
Особености:
Панел
Продавач:
Агенция: ВИОЛЕТА-98
Тел.: 02/9313425


Сега по тази оферта при положение, че няма дори нито една снимка какво да ги питаш....smiling smiley? Какви са настилките? С тапети ли е или е на латекс? Банята в какво състояние е? Какво изложение е? Остъклени ли са балконите? Коя година е панела? Квадратурата не е ли 42кв.м? Каква е дограмата? Има ли на близо учлище, детска градина, спирка на автобус или маршрутно такси?

Поне тези елементарни неща. Хайде не ги питам комшиийте плащат ли си парното, че ако го спрат на целия вход, а съм с малки деца трябва да мисля и за климатик. Не ги питам входа заключва ли се и в какво състояние са общите части. Не ги питам проверени ли са документите на собствениците. Не ги питам празен ли е апартамента или като го капарирам ще трябва да чакам собствениците да се изнесат 2 месеца докато си намерят жилище... Тези неща не ги питам и не им ги искам да ги пишат в офертата макар, че е полезно да го направят.

Но какъв е този стил не мога да разбера!? Съдейки по името на агенцията "Виолета-98" предполагам, че това е агенция чиято шефка е била брокер през периода 94-97 година когато всички оферти са изглеждали така, но са се пускали само по вестниците. Тогава нямаше и интернет портал за недвижим имоти като този, който беше първия! Сега когато не плащаш за текст в интенрет можеш спокойно да си опишеш всичко и да си сложиш до 12 снимки, а те хубавците нямат нито една! Не се ли сещат, че сме 2007г, а не 97...!?!?!?:crazy:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
28-06-2007 - 15:13:35
avatar
trol4e Написал:
-------------------------------------------------------
> От сайта не са виновни,че много агенции не си
> свалят неактуалните оферти,едно за да впечатлят с
> "количество оферти" от друга страна ползвайки ги
> за лов на ч.л.,то си е всеизвестно.Скоро ровейки в
> сайтовете на агенции се убедих в това,ако има
> желаещи ще им цитирам.Да,некоректно е не само към
> купувача,а и към колегите.Писна ми да навъртам
> телефони,за да ми вдигат сърдити лелки и с режещ
> глас когато разберат,че съм колега да отсичат"НЕ Е
> АКТУАЛНА"Мушкат ме в сърцето ей!

Колега изтипосвай ги тука аман от този стил бъркат ми в здравето и на мен! Аз им ги свалям офертите директно ако ми кажат, че не са актуални, но хората още не са започнали да използват масово тази опция, която се предлага само тук!!!




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
29-06-2007 - 15:14:21
Здравейте,

Според мен и двете страни имат вина за отношенията на пазара.

От една страна БРОКЕРИТЕ - част от брокерите (не мога да дам процент тъй като човек никога не минава през всички брокери та да ги опознае, но те създават за съжаление усещането за болшинство) са без познания, говорещи наизуст, не отстояващи интереса на клиента, очите им гледат само паричните знаци, в някой случаи нагли и арогантни, а в някои - неугледни и нечистоплътни (това също има значение - по дрехите посрещат) eye popping smiley

От друга страна КЛИЕНТИТЕ - в повечето случаи тръгващи с идеята че комисионна няма да плащат, част от тях не знаят какво искат, част от тях и пари нямат, но пък имат мечти (ама сиренето е с пари) eye popping smiley

Така е то... Мъкаааааа...

Поздрави,

smoking smiley
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
13-07-2007 - 19:01:26
Повечето от хубавите оферти не са истински, а когато се обадиш брокерите започват дати пробутват просто каквото имат и въобще не се съобразяват с това, което си им дал като райони и цени - важното е да си лапнат комисионната и паричките за огледа. Не знам има ли някой, който да контролира работата на агенциите, но те са направо безобразни в своите действия - мога да ви дам над 100 лично мои примера за различни агенции.
Re: ТАКСА: "ЗАГУБА НА ВРЕМЕ НА КЛИЕНТА"
14-07-2007 - 08:11:54
avatar
ermak Написал:
-------------------------------------------------------
> Повечето от хубавите оферти не са истински, а
> когато се обадиш брокерите започват дати пробутват
> просто каквото имат и въобще не се съобразяват с
> това, което си им дал като райони и цени - важното
> е да си лапнат комисионната и паричките за огледа.
> Не знам има ли някой, който да контролира работата
> на агенциите, но те са направо безобразни в своите
> действия - мога да ви дам над 100 лично мои
> примера за различни агенции.


Давайте ги тук очакваме ги с интерес: [forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход