Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Za investitorite, investiziite etc.

Публикувано от kuku 
Re: Za investitorite, investiziite etc.
22-06-2007 - 22:09:21
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------



> Камелия,
>
> Цената се определя не от качеството, а от
> търсенето и предлагането. Дали са мръсни или чисти
> тези пари - тях ги има, те формират платежоспосбно
> търсене и те се дават за тези имоти. Значи - това
> им е цената. Ако някой смята, че за същите пари ще
> си купи по-добро качество в Германия - няма лошо
> Нека го направи

Да,принципът "за всеки влак си има пътници" е основен,ако иде реч за домати и краставици.Бедните ще си купят от скапаните-богатите-от екологично чистите.Само че при жилищата е малко по-различно.Не случайно има много залежало ново строителство.Ако не се лъжа и ти участва в дискусията за бързо свършващите на зелено хубави изложения,етажи и разпределения.Както и за качеството на строителството.Явно,почваме малко по малко да ставаме нормална срана-да търсим и качество.Не мисля че това е коректно "Ако някой смята, че за същите пари ще си
купи по-добро качество в Германия - няма лошо ".Ние живеем тук,получаваме жълти стотинки на фона на цените.В Германия строителният стандарт няма да позволи безобразията,които правят строителите тук.......



Re: Za investitorite, investiziite etc.
22-06-2007 - 23:04:57
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Joan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
>
> > Камелия,
> >
> > Цената се определя не от качеството, а от
> > търсенето и предлагането. Дали са мръсни или
> чисти
> > тези пари - тях ги има, те формират
> платежоспосбно
> > търсене и те се дават за тези имоти. Значи -
> това
> > им е цената. Ако някой смята, че за същите
> пари ще
> > си купи по-добро качество в Германия - няма
> лошо
> > Нека го направи
>
> Да,принципът "за всеки влак си има пътници" е
> основен,ако иде реч за домати и краставици.Бедните
> ще си купят от скапаните-богатите-от екологично
> чистите.Само че при жилищата е малко
> по-различно.Не случайно има много залежало ново
> строителство.Ако не се лъжа и ти участва в
> дискусията за бързо свършващите на зелено хубави
> изложения,етажи и разпределения.Както и за
> качеството на строителството.Явно,почваме малко по
> малко да ставаме нормална срана-да търсим и
> качество.Не мисля че това е коректно "Ако някой
> смята, че за същите пари ще си
> купи по-добро качество в Германия - няма лошо
> ".Ние живеем тук,получаваме жълти стотинки на фона
> на цените.В Германия строителният стандарт няма да
> позволи безобразията,които правят строителите
> тук.......
>
>
>

Да, и понеже живеем тука, а има пари, които ТУК се наливат в имоти (дали мръсни или чисти, пари са, и те не миришат, както от древността е известно smiling smiley), затова и цените са такива. Това за Германия беше за един колега-дъвка, който не иска да инвестира тук (а има пари), защото не му харесва качеството - няма лошо, нека инвестира там, където му харесва smiling smiley

Ми ок - Германия си е за Германия. Тук не е Германия и това са даденостите. Който не му харесва - или ги променя (ако може) или отива в Германия.

Като гледам, цените на имотите си растат при това качество., И нямам впечатление да има повече предлагане, отколкото търсене, след като вие, брокерите, така ухажвате продавачите за сметка на купувачите. Сори, нищо лично, но мисля, че все още продавачът е "цар" за вас. Което ми подсказва, че поне за завършени имоти клиентите са повече от продавачите.

Да, мисля, че хубавите имоти ВСЕ ОЩЕ свършват "на зелено", което ми подсказва, че все още не ставаме "нормална държава", защото това понятие в нормалните държави го няма - строителят да строи с моите пари и да има само права, а аз - задължения.

Това ново строителство, дето го има залежало, то да не би да е с РП? Или е куп тухли, чакащи неизвестно кога да станат жилища?

Камелия, за съжаление тези, които имат пари за имоти тук (дали мръсни или чисти), никак не се интересуват колко получваш ти - жълти стотинки или не. И за съжаление, трябва да свикнем всички, че някои имат много, а други - нищо. И някои имат по много имоти ('щото могат да ги купят), а други нямат нито един.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-22 23:09 от Joan.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
23-06-2007 - 03:44:05
da, Joan sigurno klientite sa poveche ot 220 000 objavi prodava samo na tozi sait.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
23-06-2007 - 04:01:20
Joan ne se li umori da plampash Bull Shit.

Vzemash gelanoto za realnost, fantazirash na glas i sama si vjarvash...
Re: Za investitorite, investiziite etc.
25-06-2007 - 09:12:22
Характерно за човек е да търси най-лесното обяснение. Тази характеристика обяснява религиите и суеверията. По-лесно е да решиш, че нещо е ирационално, че е свръхестествено, необяснимо. Иначе трябва да отделиш малко повече време. Вместо да учиш години физика, можеш да приемеш, че някое божество мята мълнии.
Аз пък не виждам нищо свръхестестевно - има много оферти, защот пазарът е динамичен, интересен, има разнопосочни експертни мнения.
Наистина ти препоръчвам да се позанимаеш малко с легален, обществено приемлив комар - някакъв тип залагания дали на валута, дали на спорт. Просто за да разбереш що е то пазар.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
25-06-2007 - 22:42:44
Защо ли ще има спад в цените на жилища към Бургас ли ...ами защото ще стане като Испания след влизането и в ЕС,дори се налагаше събарянето на такива по тяхната Ревиера...И понеже все още нямаме закони,а и още докато ЕсС не ни натиска за един инвеститор е 1000 пъти по изгодно да не е на печалба ,отколкото да е на загуба.....а пазара ,търсенето предлагането.....о, пране на парички ...дори в София,където се изнася цяла БГ....от тук натат6к вие сте...
А спад няма да има,просто няма да ръстат.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 00:33:45
Mngo stanahte finasistite i vzehte da si prechite
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 11:44:11
за чОвек

Quote

Тази характеристика обяснява религиите и суеверията. По-лесно е да решиш, че нещо е ирационално, че е свръхестествено, необяснимо.

Типична глупава нищо не означаваща фраза. Всъщност означаваща само едно. Човека, който я е написал със сигурност няма какво да каже, поради хроничен дефицит на познания и неразбиране на същността на нещата. Но за това пък голямо самочувствие, базирано на успехите в келепира от мътните времена.
чОвеко, България не е USA еле Европа, където умните печелят повече от глупавите. В България спечелиха най-вече номенклатурните, комунистическите и ДС кадрите. Ясно е защо. Но е ясно и това, че те със сигурност не са мозъците на нацията. За съжаление болшинството мозъци избягаха и продължават да бягат.

Под ирационално поведение имах нещо друго в предвид. Но и да ти го обяснявам едвали ще ме разбереш.

Имам едно въпросче към тебе. След като според теб цената се определя според търсенето и предлагането (нали за това са високи цените на имотите) бих искал да ми кажеш в кратце отговора на следния феномен.
Защо след като дефицита на КВАЛИФИЦИРАНА работна ръка е много голям и на практика всички се оплакват от това, цената на този труд не е ПО-ВИСОКА от аналогичната в европейския съюз, където този проблем не е така голям?

Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 11:47:06
Здравей Хуба Буба,
изумително е непознаването не само на Германския но и на БГ пазара.

За басните ->
всички имоти в Германия са с перфектно качество и обзаведени и струват 200 евро/кв,
всички дървени къщи в САШ и Канада издържат по 200 години ей така без да ги докоснеш и не ги ядат дървояди и термити (за справка питай Куку-веца),
както и че всички нови жилища в БГ са на замазка .....
Една широка усмивка smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Относно германския пазар - желателно е да поживееш там преди да говориш какво ще получиш за 2К евро/кв., и дали въобще ще ти продадат нещо ......
Откажи се да говориш за Германия, очевидно си твърде заблуден за ситуацията там, отново ти казвам - с лазене по сайтовете или мимолетна ескурзия не става .........

Представата за "качество" е нещо имагинерно, разтегливо и зависи от промивката на мозъци -- например предлагането на "полезни, професионални" IT "услуги" е чудовищна измама с невероятни размери .....
Куку, и много други например, смятат многото "екстри" за качество и това е тяхната представа ....

Предлагането и реализирането на стоки/услуги на пазара отдавна не е функция на "полезността" -> само мъдрите с незамъглено съзнание виждат това ......

И още нещо -> обичам Бай Ганю, страхотен е smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-26 11:50 от dddd.
Re: Za investitorite, investiziite etc.
26-06-2007 - 12:26:30
1. В САЩ и Европа умните не печелят повече от глупавите. Има си и там ченгета, които цял живот само с далавери се занимават - татко Буш си е кадър на ЦРУ, имаше малко недоволство защо преди фалита на ЕНРОН синчето си е продало акциите. Освен това и в тези страни има дисбаланс между различни специалности и браншове.
2. Загубихме студената война. Аок я бяхме спечелили щяхме да имаме по-висок стандарт от немците (друг е въпросът какъв щеше да е този стандарт). Сега плащама репарации.
3. Ако не вярваш в твърдението по т.2 , защо в Полша заплатите са в пъти по-ниски отколкото в Германия за един и същ вид работа. Ако пак не вдяваш поинтересувай се малко от политиката на ЕС и ще видиш, че целенасочено се работи в посока на това в бившите страни от соц. лагера да се подържа доста по-нисък стандарт от "стара Европа".
4. Каква ирационалност виждаш при положение, че СРЕДНАТА цена на ново строителство в БЪлгария е по-малка отколкото МИНИМАЛНАТА в Западна Европа, при положение, че суровините идват от едно и също място и нямаме български сторителни технологии и машини.
И аз не обичам политиците, бившите ченгета и не желая да имам нищо общо с тях, но не те са единствената причина положението с доходите да е такова. В крайна сметка в европейски мащаб нашите управници и богаташи са нищо и ако нямаха политическата и икономическа подкрепа на елита в САЩ и ЕС нямаше да са фактор и у нас. Отвори си очите и се замисли над последното и може да почнеш да си обясняваш логиката на нещата, а не да търсиш свръхестествени обяснения на процесите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход