Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо

Публикувано от broker111 
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
17-05-2007 - 09:51:07
ВСЕКИ СЕ ИЗЛАГА СПОРЕД ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ! :} spinning smiley sticking its tongue out clap:
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
18-05-2007 - 01:03:32
avatar
lavcho Написал:
-------------------------------------------------------
> Bolshenstvoto brokeri sa takava kartinka,no ne im
> se syrdete,te ne sa vinovni,te qvno tolkova si
> mogat,za tova ne si gubete vremeto s tqh i se
> svyrzvaite direktno s investitora.za da
> poluchavate tochna informaciq!

Ама разбира се те инвеститорите ще свършат коректно работата и ще следят може би не само и единствено за своя интерес налиsmiling smiley?winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
брей брей брей тц тц тц
18-05-2007 - 01:10:19
avatar
Аз малко се съмнявам, че си го пуснал вчера, [forum.imoti.net] но каааааакто и да е и чак пък огледи през 20 минутиsmiling smiley)) Да не си си взел отпуск?

"...се оказа че съм подценил един детайл - колко по-нагли са станали за последната 1-2 години. Въпреки изричната ми молба да не предлагат имота и те, почти никой не се съобразява с това и си пускат обяви като променят разни детайли..."

Да ме беше питал и щях да ти кажа, че това се получава винаги когато си пускаш сам обявите, което пречи на твоите потенциални купувачи, но здраве да е. Важното е да си продадеш имота успешно и бързо дано да стане. Между другото ако имаш възможност да избираш между клиент с брокер и клиент купувач без брокер - избери първото, защото да не се омотаете дваматаsmiling smiley)) В смисъл, че знам за доста комични случки, но ти щом четеш форума от месеци мисля, че можеш и да се справиш cool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-18 01:16 от Продавач.
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
18-05-2007 - 12:38:03
здравейте,
ако мога да изкажа скромното си мнение:-)занимавам се като брокер от 1993г и мога книга да напиша както за некоректни клиенти, така и за колеги....но вторите май са повече.за съжаление много от нас нямат никакви умения, но който остане без работа става или брокер или шофьор на такси.аз работя рядко с колеги, защото имам доста стари клиенти и може би не съм с е сблъсквала доста с тях, но редките случаи понякога ме карат да ми е неудобно да казвам с какво се занимавам. за съжаление пазарът не може все още да изхвърли некоректните. аз се запознавам изцяло с имота, който продавам и не ми трябват на колеги имоти, за да се предпазя от подобно "ядене и капане със сладолед".....иначе , който може да дерзай! аз не се оплаквам, имам достатъчно работа, за да помня всички неможещи колеги.
Успешен бизнес на всички, които ме четат. :-) smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
18-05-2007 - 13:27:14
Това за сладоледа ми хареса - минава и за еротично четиво.
При мен брокерката беше лелка със сериозен bosy mass index, ядеше мазен сандвич, с мъка изкачи пети последен етаж без асансьор и след
като изяде всичко, запали цигара.
За визитка и дума да не става.
Re: брей брей брей тц тц тц
20-05-2007 - 11:55:40
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз малко се съмнявам, че си го пуснал вчера, но
> каааааакто и да е и чак пък огледи през 20
> минути)) Да не си си взел отпуск?

ако забелязваш поста, който си посочил ми е от 14 май, а коментара ми е от 16 май.
Естествено, че огледите не са през целия ден. Но интереса е доста голям, което е надявам се от професионално направената обява. Нещо за което получавам похвали от доста ваши колеги. /не че имам нужда от тяхното одобрение/

Нещо друго ми направи впечатление. Реално хората вече не търсят жилища без агенция. Нямам нищо против клиентите да идват с агенция. Това че ще платят комисионна е техен избор, но ми е странно колко много се доверяват на агенциите си. Реално на пазара има имоти, предлагани от частно лице, а тяхната агенция не знае за това и се налага да минат през друга агенция като това им коства още 1500-2000 евро. Винаги когато съм търсил имот с агенция съм се опитвал да съм наясно с новите обяви.
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
21-05-2007 - 09:53:43
Работя с недвижими имоти от 1996-та година и съм се нагледала на много неща.Имало е случаи когато брокера и клиента се връщат в офиса мъртво пияни или пък брокерката и клиента започват да търсят имотите някъде по хотелите и темата става съвсем друга.Тези със сладоледите и мазните баници са "бял кахър".Там можеш да се откажеш винаги, защото агенцията не ти е харесала.А и комисионна се плаща не за това, че са те завели до адреса, а за свършената работа, която приключва едва след минаването през нотариат.Лошото е, когато ти вземат комисионната и после те оставят да се оправяш сам.Аз работя основно с познати, защото при втора и при трета сделка им правя допълнителни отстъпки.Не е задължително да "дереш" клиента.Имах случай, в който заради една клиентка си бях изпразнила банковата сметка, защото в деня на нотариалното минаване блокираха компютрите и тя не можа да си изтегли парите.На другият ден ми ги върна естествено, после ми е пращала и други клиенти.Вярно, че не съм от София, но предполагам, че навсякъде фирми, които държат на името си се отнасят към клиентите си с достатъчно уважение.Да не забравяме, че всичко на този свят се връща и да си вършим работата, както трябва.
Re: брей брей брей тц тц тц
21-05-2007 - 11:05:36
avatar
Бъркаш и пропускаш нещо много важно. Има хора, които не искат да работят без агенция, защото нямат доверие на човека от който купуват особено когато е напълно непознат. Не познават процедурите и за тях не е проблем да си платят за услуга, която така или иначе не могат да свършат сами, а тя е от особена важност за спокойствието на човек, който да речем ще плати 60 000Е...
Другото нещо е че когато от два месеца търсиш имот (хипотетично) и през ден си на огледи с твоя брокер ако той се е справял добре си с него и на покупка от частно лице.

"Реално на пазара има имоти, предлагани от частно лице, а тяхната агенция не знае за това и се налага да минат през друга агенция."

Всъщност тези имоти са около 5% от пазара и от тях пък една не малка част са некоректни брокери, които търсят купувачи, които на всяка цена искат да избегнат агенциите като им предлагат имот с включена комисионна в неговата цена и "не искат" комисион от купувача, което го успокояваwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Е това вече е върха на сладоледа, какви са тия брокери, какво е това чудо
21-05-2007 - 11:10:15
avatar
diva71 Написал:
-------------------------------------------------------
> Работя с недвижими имоти от 1996-та година и съм
> се нагледала на много неща.Имало е случаи когато
> брокера и клиента се връщат в офиса мъртво пияни
> или пък брокерката и клиента започват да търсят
> имотите някъде по хотелите и темата става съвсем
> друга.Тези със сладоледите и мазните баници са
> "бял кахър".Там можеш да се откажеш винаги, защото
> агенцията не ти е харесала.А и комисионна се плаща
> не за това, че са те завели до адреса, а за
> свършената работа, която приключва едва след
> минаването през нотариат.Лошото е, когато ти
> вземат комисионната и после те оставят да се
> оправяш сам.Аз работя основно с познати, защото
> при втора и при трета сделка им правя допълнителни
> отстъпки.Не е задължително да "дереш" клиента.Имах
> случай, в който заради една клиентка си бях
> изпразнила банковата сметка, защото в деня на
> нотариалното минаване блокираха компютрите и тя не
> можа да си изтегли парите.На другият ден ми ги
> върна естествено, после ми е пращала и други
> клиенти.Вярно, че не съм от София, но предполагам,
> че навсякъде фирми, които държат на името си се
> отнасят към клиентите си с достатъчно уважение.Да
> не забравяме, че всичко на този свят се връща и да
> си вършим работата, както трябва.

Естествено, че е така и има не малко такива случай, но понеже като цяло сме нация на крайностите и черногледството се обръща най-голямо внимание на некъдърните хора, а аз и друг път съм казвал, че едва ли някой ще влезе тук и ще каже - о дааа аз съм много доволен от тази агенция и от този брокер и ви го препоръчвамsmiling smiley))
Защото тогава пък веднага някой ще каже ооо тези от агенцията си правят реклама уж че клиентите ги хвалятsmiling smiley))



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход