Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Струва ли си?

Публикувано от kote 
Струва ли си?
15-05-2007 - 05:16:32
Здравейте,

имам въпрос към специялистите :
малко ателие от 30м2 на последен етаж с тераска и хубаво изложение в центъра (ок. площад Възраждане), ново строителство за 20 000 и магазин в същата сграда, 30м2 със складче и санитарен възел за 30 000. В строеж, готови след година и половина.

Според вас това добра оферта ли е?На фона на офертите в нета не е лоша, но както разбирам на тях не може да им се вярва...Целта е отдаване под наем.

Ще съм благодарна за всяко изразено мнение.
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 08:03:25
Kакви са размерите на жилищните части(чистата жилищна площ?Вярно че е в центъра,но колко мислиш че ще вземешот наем? :crazy:
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 08:41:13
Ателието си заслужава. Магазинът - не е ясно може да е много изгодно, може да е супер неизгодно предложението.
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 09:22:46
Ако имаш парите и смяташ да ги вложиш в НИ, звучи добре...
Вече свестен двустаен струва около 60.000 а тук имаш и търг площ.
А ателие в центъра винаги ще пласираш - я под наем, я да продадеш...
За безумието на ценообразуването е друга тема, но предвид реалностите сега и тук (в най-голямото село), мисля че е нормална цената, ако всичко останало е наред.
Успех!
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 10:54:04
Благодаря!

Чистата площ им е ок. 25-27 м2. Очаквам наем от около 150 за ателието и 300 за магазина, който може да бъде и офис, кантора или подобни. Не е на много оживено място, но една табела със стрелка на бул. Скобелев би могла да насочва към него.

Аз също си мислех че ателието е лесно и за отдаване и за продаване, а и какво ли може да се намери вече за 20 000???
Магазина/офиса ме замисля, но както беше коментирано в друга тема, вече ще се тарсят за офиси предимно партерни помещения с дректен достъп от улицата.

Парите идват от продажба на 30 годишен панел, който би глътнал едно 2-3 000 само за освежаване и нова баня, а му трябва и саниране - калкан е. И дори след ремонта не би носил кой знае какав наем....Правилно ли разсъждавам?
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 11:14:52
За мен да, но аз съм обременен от действията на тъст ми през декември, когато продаде 41 кв. двустаен в Захарна фабрика за 28000 евро, ЕПК. Ако беше изчакал два месеца би му взел още 10000. Ситуацията беше същата - 35 год., избиващи щрангове, 8-ми от 14 етажа с асансьори с решетка, единият от които паметник без мотор(откраднат), мизерен вход, мазе в което циганите са откраднали тухлите от преградните стени, пълно с плъхове, коптор и населен с пенсионери, които нямат пари за парно... Решихме, че не си струва да влагаме пари за нови тръби, дограма, ремонт и го продадохме.
Е, другите неща - сравнението , предимства и недостатъци при старото ЕПК - полезна площ идеални части и т.н. пред новото строителство го знаеш. Но ние решихме да ликвидираме с тоя апартамент и да даде още толкова за нов двустаен в Дианабат - по близо до нас - преди пътуваше всеки ден по 1-2 часа от Захарна до Младост и Дианабат, сега е друго.
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 12:02:29
Наистина се вдигнаха цените и на панелките, но въпростът е в доходността от наем. Дори с чакането си мисля че ателието и магазина ще са по-доходния вариант особенно ако се сметнат и разходите за ремонт, които ще са повече от довършителните.
Не се ли е качила пропорционално и цената на новият апартамент на тъст ти? Останах с впечатлението че съжалява....?
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 12:18:05
купувай Котенце , купувай
купувачите ще спечелят , както казват старите хора - имот си цена напълно не губи

================================
Ако на 20 год НЕ СИ оптимист-нямаш сърце
Ако на 40 год НЕ СИ РЕАЛИСТ-нямаш - ? *xxx* *huh*
================================



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-15 12:24 от вазовия мунчо.
Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 14:13:37
Според мен не си струва. За таван, сега както е модерно да му казват "ателие", макар и в центъра, който най-вероятно ще бъде 20 кв. м. ЧЖП, не можеш да очакваш наем от 150 /освен ако не са левове/.

Магазина обаче си заслужава, празни магазини в центъра няма.

Re: Струва ли си?
15-05-2007 - 15:06:35
Коте/или Котак/,не се мотай,ами вземай ателието.На есен ще видиш какви наеми ще се завъртят/идва зима,ученици,студенти/-.Щом е ново- ще има асансьор,предполагам и сан.възел.За магазина съм малко скептичен,може би защото информацията е оскъдна. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход