Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременното строителство

Публикувано от greenbul 
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 05:02:07
Taka e Joan,
ne beshe losh kvartal Mladost, no kakvo go narochiha ne znam??? Sega e sasipan kakto navremeto sasipaha "novia" Lozenets. Spomniam si che predi 4 godini govorih s poznat predpriemach koito stroeshe v Borovo i raiona dali misli da stroi i v Mladost - otgovorat beshe che niamalo tarsene i tsenite bili tolkova niski che pochti na sebestoinost triabvalo da prodava. Za tia godini ne znam kakvo se sluchi, no niakakva masova psihoza nakara vsichko zhivo da kupuva i stroi v Mladost i neshtata sa veche groteskni!
"Tapite" sa uzhasni, sluchvashe se brat mi da mi zvani ot niakoi parking da doida pesha do kolata mu zashtoto ne mozhe da prebrodi tapata krai Shell/McDonalds!!!!
Chudia se kade li shte e sledvashtoto bezumie? Druzhba? Slatina?
Viarno che sega zaradi metroto Jerusalim i oshte edin bulevard sa zatvoreni...ostava nadezhdata che kato go pusnat shte se disha po-leko, no se samniavam...Pfuuuu!
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 08:26:05
Според мен преходен хол не е никак зле.Коридора,разделящ хола от двете спални помещения е с дължина почти 3.40 метра и ширина 1.07 метра.Това за мен не е коридор,а тъмен тунел.По-добре е да го няма,а вместо него да се обособи сервизно помещение за пералня и др почистващи уреди,като по този начин се увеличава и площа на спалното помещение с поне 2.50 квадрата.Лично аз така направих-хола ми е преходен,но детската стая е вече 21 квадрата и допълнително серв помещение.Що се касае антрето-то си е необходимо,най-малкото защото не е хигиенично от улицата да влизаш направо в хола или 00 spinning smiley sticking its tongue out
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 09:47:39
Следващото безумие, коте, е Овча Купел. Всичко върви по план: 1-Люлин, 2-Младост, 3-О.Купел, 4-не знам. Май че му викат градоустройствено "саниране" /според мен заси..не/ на панелните комплекси. Вероятно общината подхранва инвестиционния интерес с предоставяне на терени. Читавото ново строителство е толкова малко, че остава невидимо и на безбожни за мен цени. Останалото е архитектурен и строителен бълвоч.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 14:34:35
Защо всеки не напише какъв му е идеала за жилище, така строителите във форума ще бъдат улеснени.

За мен идеално тристайно жилише изглежда така:

1. Да е с поне две изложения.
2. Малко антре около 4-6 кв. м.
3. Отделна светла кухня - 8-10 кв.м., в близост до хола.
4. Трапезария и хол заедно, ако е възможно под формата на буквата "Г", като трапезарията и кухнята да са свързани с врата - 30 кв.м.
5. Баня с тоалетна- 4 кв. м., отделна тоалетна за гости- 2 кв. м., задължително мокро помещение -4-5 кв.м.
6. Спални, не по-малки от 12 кв.м.
7. Две тераси - между 3 и 6 кв.м.

Да си помечтаем smiling smiley
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 14:47:36
Да си помечтаем, но така описаното жилище е мин. 130м2. От там цената е над 90000Е. А купувачите търсят на доста по ниска цена. Затова се правят тези недоразумения маломерните стайчета и боксчета, защото цената не е по джоба на масовия купувач. А архитектите знаят какво е хубаво жилище, но на тях им възлагат ПРОДАВАЕМИ, а не хубави жилища. Докато се купуват тези апартаменти и то при безумни договори, в които купувача не е защитен за вложените средства по никакъв начин, то само ще си мечтаем за нещо като описаното от Вас.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 14:57:11
Аз го изкарвам 95-100 кв.м., хайде +15% ид.части, става 115 кв.м.

Ето такова търся, ама няяяма. А, да и да е в центъра, ново, между 3 и 5 етаж. Задължително с асансьор до 0 етаж.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 15:03:04
Сигурно не сте взели предвид дебелините на стените, които също влизат в Застроената площ и си ги плащаме. Но апартаментите които видях, в квартала от който се интересувам, бяха тристайни без кухня - само с бокс и бяха от 135 до 150м2. При това без споменатото сервизно пом. 4-5м2. Изобщо ползваемата площ се увеличава страшно много.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 15:34:00
В момента живея на 100 кв.м. със стените, липсват от гореописаното трапезарията, втора тоалетна, мокро и втора тераса. Обаче антрето и коридора са ми 17 кв.м. - ненужно големи. Който дойде у нас, си мисли, че апартамента е поне 150 кв.м., бъркат се хората, нагледали са се на ново строителство.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 16:39:22
А мазето? И ако е старо строителство, може да не влизат терасите. Начините на изчисляване на застроена площ са се изменяли във времето. Все пак дано намерите нещо такова. И аз търся.
Re: Съвременното строителство
15-05-2007 - 19:12:45
Quote

2. Малко антре около 4-6 кв. м.

а с антре 4-6 м2 как смяташ да свържеш 7 помещения (кухня, хол, спалня 1, спалня 2, тоалетна+баня, тоалетна 2, мокро помещение)

освен ако не смяташ да ги направиш преходни де - от малкото антре се влиза в директно в кухнята, от там в хола, минава се през едната тоалетна, стигаш до първата спалня, минаваш през мокрото помещение, втората спалня и завършваш във втората тоалетна

и после по обратния път до изхода smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход