Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвременното строителство

Публикувано от greenbul 
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 09:41:51
Е да, но процентно от 72+стени до 85 не е толкова много, колкото от примерно 93 до 132, каквато разлика гледах вчера на един оглед... Но гъчкането си има и някои предимства... Като дете делях в стар апартамент 100 м2 стая с брат си, и въпреки че стаята беше 20 м2, това си имаше неудобства... Сега човек може да купи със същата квадратура примерно 4-стаен, в който спалните са по 10-12 м2, но пък са повече и децата са по-самостоятелни winking smiley
Между другото, извинявам се за офф-топика, но в момента точно търся ново строителство 4-стаен или два 2-стайни един до друг с идеята да се свържат в един общ апартамент smiling smiley Та ако имате някакви идеи до стотина хиляди евро, може да ми драснете мейл mskordev@abv.bg Благодаря!
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 18:47:15
Kote,

Привет smiling smiley отдавна не си се обаждала.

Без да се заяждам, но "там" ставаше въпрос за преход "тип Моника" smiling smiley, който е точно без антре. Разбира се, бяха обсъдени и разни други пердимства и недостатъци на прехода, но идеята си беше тази - освен преходен хол и без входно антре. Всяко по-нататъшно решение с избягване на един от елементите на този "тип преход" е все по-добро, според мен. В смисъл - даимаш антре и преходен хол е по-добре от това да си с преходен хол и без антре.

Иначе нещо ново из Изтока? smiling smiley
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 21:17:14
avatar
Тази тема е много добра, браво на greenbul clap:
В допълнение искам да добавя и недоумението си от някои апартаменти, които са проектирани така, че в тях няма 2 стени, които да се пресичат под 90 градуса :crazy:
Какви са тия пишман архитекти, дето ги измислят тия неща, не знам. Хубаво е да е малко поразчупено понякога, ама когато всичко е накриво е много грозно.
Другия тъп вариант са тъй наречените мансарди, където тавана е под ъгъл 60 градуса примерно и имаш не прозорци, ами капандури. Виждал съм блокове с по 3! мансардни етажа, просто се оливат отвсякъде.

Да ме извинява Джоан, ама това дето го каза
"Лично аз смятам, че това е архитектурна недомислица, но....
Купуват ги, и още как! И даже си ги харесват хората. "

за апартаментите без антре просто няма как да е вярно. Хората ги купуват от нямане, просто правят компромис. А ако казват, че им харесва, просто се мъчат да убедят себе си, че е хубаво...
Не може да ти харесва да чуваш постоянно какво става в коридора на блока (освен ако не си клюкар/ка). Не може да ти харесва всички в коридора да чуват какво става в хола ти. Сравнението с американските филми е интересно, но все пак това си е кино... Ти ходи по мръсните софийски улици (пълни със строежи, ремонти и всякакви боклуци) и влез после със обувките в хола си. Изобщо няма да споменавам случая, когато вали дъжд.
Re: Съвременното строителство
12-05-2007 - 22:03:59
zlostyr,

Извинен си smiling smiley - всъщност аз затова постнах линка към дискусията - който не го мързи, може да се убеди сам в позициите на участниците smiling smiley

Мога съвсем отговорно да кажа, че имам познати, които преустроиха стари жилища с антрета в такива без антрета, за да си разширят хол-всекидневната. Сега жените им си го отнасят за тази тяхна предприемчивост smiling smiley.

Е, вярно е, че много хора предпочитат да кажат "хубаво е" вместо "не е, ама толкова мога". Като че ли е нещо срамно......
Re: Съвременното строителство
13-05-2007 - 02:25:21
Zashto taka konservativno be kolegi???Na koi kakto si mu haresva! Az imam priatelka s 210 kvadrata mezonet bez antre - hudozhnichka, taka si i haresva i ne e ot niamane.Vizhdala sam ultramoderni "butikovi" apartamenti v Japan s meko kazano shantava arhitektura - vidim beton po stenite i toaletna bez steni - ei taka v kiosheto. Ta i v tova si ima moda i avangardizam, no TOVA E DRUGA TEMA!
Za prehoda temata si beshe moia i stavashe vapros zashto v BG horata se uzhasiavat ot prehodni holove, a Joan namesi Monika.
Ako sme chestni dokrai triabva da se kazhe che i otpechatanite kato idealni v saznanieto na bulgarina standartni panelni razpredelenia ne sa bez kusuri. Kuhniata ne e priako svarzana s hola, minavash prez koridor i pokrai sanitaren vazel za da stignesh do neia, no ima obsht balkon sas spalnia (standartno razpredelenie na dvustaen 72 m2).Ima garsonieri s antreta po-golemi ot banite.
Joan,
ne znam dali shte mi poviarvash, no sled kratak prestoi v Sofia (Mladost) kato se varnah tuk mi se vidia po-prostorno i po-zeleno....shte mi poviarvash de, osobenno ako si naobikaliala iz raiona naskoro.
Re: Съвременното строителство
13-05-2007 - 05:16:09
Като гледам разпределенията на сегашните двустайни, те са подходящи и даже добри за живеене на сам човек или самостоятелна двойка - млади, все още бедни или пенсионери. За семейство с деца - абсурд, дори да е едно дете. Често няма предвидена складова площ - помещение или вграден гардероб. Само за няколко години и без това маломерното жилище ще се задръсти с вещи.
Re: Съвременното строителство
13-05-2007 - 12:06:25
avatar
Джоан, пак ще ме извиняваш, ама линка, дето си го дала го четох, преди да постна smiling smiley
Като казах, че няма как да е вярно, имах пред вид "...купуват ги и още как". Просто съм сигурен, че не се изтрепват да си купуват апртаменти без антре, поради по-горе споменатите причини. А иначе един пост във форум може да направи и някой строител (или агенция), който продава блок със по един такъв апартамент на етаж...
Предприемачите, дето са си махнали коридора няма да ги коментирам, явно лудите никога не свършват :}

Коте (харесва ми този ник smiling smiley ), постващите във форума са мешана скара (доколкото знам аз), тъй че не всички са ти колеги (предполагам имаш пред вид брокерите).
Това, че някоя шантава художничка и харесва да няма антре, не значи че на много хора би им се харесало. И ти ще ме извиняваш (взех малко/много да се поватрям smiling smiley ), ама хората на изкуството са от по-друга мая.
А историята за японците с бетона по стените, дето им харесва да акат в кюшето eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley поразително прилича евентуалните обяви в близко бъдеще, прогнозирани от от greenbul в началото на тази тема:

"Едностайно ателие 25 кв. Състоящо се от тераса 15кв. и обширен хол от 10 кв. с кухненски бокс и тоалетна чиния в ъгъла. Предава се на ниво червена тухла с пусков срок 17 октомври 2017 година. цена 120 000 евро, само за клиенти на агенцията, готови да платят 25 процента комисионна. Заб: Цената е без ДДС. "

Браво, greenbul, clap: clap: clap:
Явно надушвш нещата отдалече :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-13 12:16 от zlostyr.
Re: Съвременното строителство
14-05-2007 - 06:45:51
Zlostyr,
I az kato pochnah da pisha tuk si misleh, che koito se obrashta s "kolega" vizira brokerite, no Joan i ostanalite vednaga mi obiasniha che vsichki sme kolegi po forum i tova e standartno obrashtenie, koeto i az vazprieh.
Saglasna sam che savkupnostta ot kofti gradska planirovka, podkupni chinovnitsi i alchni investitori razhda urodlivi apartamenti i arhitekturni bezumia. Kakto i che tsenite i stremezha vsichko zhivo da se izseli v Sofia sa prchina horata da se gachkat po chetirima v 50 kvadrata che i babite da im idvat na gosti.
A i drugo pravi vpechatlenie - stroiat se masovo blokove, no ne i ulitsi, kakto i starite ulitsi ne se razshiriavat.
I na vsichkoto otgore bulgarite si mislim che japontsite zhiveeli natiasno v betonni jungli - ne e viarno, mnogo im e po-shiroko, po-zeleno i patishtata im sa po-nenatovareni (mozhe bi zashtoto sa chuvali za detelini, tuneli,estakadi i drugi priomi v patnoto stroitelstvo, koito spomagat za ulesniavane na dvizhenieto, dokato v Sofia sa chuvali samo za svetofari, ama to koi li im obrashta vnimanie...).
Re: Съвременното строителство
14-05-2007 - 10:09:30
Kote,

Аз доста отдавна не съм минавала през Младост, но чувам, че много са го застроили, особено в частта към поляните и манастирчето Младост 2. Така че ти вярвам smiling smiley

За панелните апартаменти - не че са идеални, ама напоследък се убедихме, че всяко нещо е относително smiling smiley, кусурите им в сравнение с много нови направо не се забелязват. Е, те все пак отразяват една стара концепция на обитаване - храниш се в кухнята, а в хола се разполагаш за почивка - с книжка, на телевизор или чашка аперитив, затова кухнята е далеч от хола. Моята майка беше строго забранила да се внася храна в хола навремето smiling smiley, освен ако имаме гости.

В по-големите панелни и ЕПК има кухня с трапезария - около 15-20 кв заедно, по-малките са с малки кухни (9-10 кв).

По повод инфраструктурата на София - ами да, проблем е, защото тя е работа на общината, а жилищните сгради са работа на частни лица. И затова се строят, 'щом има търсене, а улиците и останалата инфраструктура изостава - общината не може или не иска да си свърши работата. В София цялата инфраструктура (с малки изключения) е заварена от соц. време, когато е била наполовина като население. Мисля, че само развитие на сериозна мрежа на метрото може да я спаси донякъде.
Re: Съвременното строителство
14-05-2007 - 10:27:48
Kote,

В интерес на истината смятам, че Младост(ите) е надценен квартал - в смисъл, много е прехвален, от там - скъп, но връзките му с останалата част от града са ужасни - по тесни артерии с много светофари и големи задръствания. Преди няколко години даже, като живеехме там, имаше сериозни "тапи", а сега, когато е два пъти по-застроен, направо не знам как се придвижват към и от него хората. Иначе имаше зеленина и междублокови пространства, ама може и това вече да го няма с тези темпове на застрояване.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход