Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Eto ja kartinkata

Публикувано от kuku987 
Eto ja kartinkata
01-05-2007 - 22:49:55
Работим 3 г. за “Дачия”
За същото време датчанинът сменя три нови мерцедеса


Българинът трябва да работи 3 години, за да спести пари за най-евтината нова кола.
"Дачия Логан" струва само 6000 евро, но средната заплата у нас е 1800 евро годишно без данъци и осигуровки. За същото време един датчанин заработва за три мерцедеса. За ново "Пежо 307" пък изкарват годишно в Испания, където има най-много български гурбетчии.
Даже съседите ни от Румъния вадят 1,5 пъти повече. Средната месечна заплата при тях е 264 евро, сочат данните на Евростат.
Ако вместо в коли сметнем заплатите си в апартаменти, ще се получи още по-тъжна картинка. За жилище от 100 квадрата в София българинът със средни доходи работи половин век.
Датчанинът може да си купи дом в провинцията за 2, а в Копенхаген - за 4 години.


[www.standartnews.com]

Апартамент в Копенхаген се купува за 4 г., в София - за 55 г.
Блъскаме месец за 2 немски надници
Датчанинът сменя три мерцедеса, докато ние пестим за "Дачия"


За 2 работни дни един германец изкарва точно толкова, колкото българинът за цял месец. Това сочи статистиката на заплатите в Евросюза.
След цяла година бъхтене, ако не яде нищо и не си плаща тока и парното, българинът може да си купи една трета от най-евтината възможна нова кола. 6000 евро струва една "Дачия Логан". Средната заплата у нас е само 1800 евро годишно, след като от нея се извадят данъците и осигуровките. Това е близо 15 пъти по-малко, отколкото изкарва чисто средностатистическият датчанин, макар Дания да е сред страните с най-високи данъци. Много по-малко е и от Румъния. Съседите ни вземат средно по 264 евро месечно. Най-близо до нас в класацията са Литва и Латвия, но и те ни водят чувствително.
Девет са страните в Европа, в които за цяла година не може да се купи дори най-евтината кола. Както може да се очаква, всички те са от новите членки.
Какво може да си купи с цялата годишна средна заплата европеецът? Датчанинът спокойно може да си позволява всяка година по един нов мерцедес, макар и от непретенциозната А класа. Ако събере надниците си за 12 месеца накуп, средностатистическият британец може веднага да си купи два чисто нови Opel Corsa. Почти толкова се изкарва и в Германия. В Гърция за същия автомобил се работи точно година. Испания е най-близо до средното ниво на заплатите. Това личи и по колите. Един испанец изкарва годишно точно за "Пежо 307", което е пример за среден клас кола.
В нито една страна в Европа обаче човек от средната класа не може да изкара само за година за лъскав джип. Най-бързо до BMW X5 може да издрапа англичанинът. Там тази кола струва 46 хил. евро. А на Острова тези пари се изкарват за 2 години. Същият модел в Гърция струва над 63 хил. евро и един грък трябва да се труди 6 години за него.
Ако вместо в коли сметнем заплатите си в апартаменти, ще се получи още по-тъжна картинка. Апартаментите в столичния квартал "Изток" струват колкото в Копенхаген. А в сравнение с датската провинция са почти двойно по-скъпи. За един апартамент от 100 квадрата в София българинът работи 55 години. Датчанинът може да си купи жилище в провинцията за 2 години, а в Копенхаген - за 4 години. В Англия цените на имотите са най-скъпите в Европа. Но в провинцията апартамент с две спални се намира за под 250 хил. евро. За него британецът работи 11 години. Дори в най-евтините наши градове е трудно да се намери апартамент от 90 квадрата за по-малко от 40 хиляди евро. А с нашите заплати те се изкарват за 22 години.
Re: Eto ja kartinkata
01-05-2007 - 23:27:02
Сигурно затова улиците са пълни с Дачии а апартаментите в Младост и Люлин ги купуват само британци...
Re: Eto ja kartinkata
01-05-2007 - 23:41:31
Srednata kola v Bulgaria e po-smotana i po-stara ot edna nova Dachija.

Apartamentite v Ljulin i Mladost gi kupuvat bylgarskite balamurnizi zagrobeni do givot s krediti. Samo che nali se sehstash, horata deto mogat da gi tegljat tezi krediti veche svyrshiha....

Zjalata rabota beshe edna bljestjashta operazija na bankite i stroitelnite kopmanii s dve zeli:
1. maximalna pechalba za stroitelite.
2. kreditna expanzija na bankite che inache kak shte si pravjat horata pechalbi kato njama krediti?

I dvete se sluchiha. Sega kakto se sehtash ne ostanaha bulgari da tegjat kredit i situazijata stana mnogo interesna.
Ne samo lihvite skochiha no i hora v systojanie da tegljat kredit njama...

Ta moge da si predstavish kakvo shte se sluchi na pazazra sys nad 200 000 objavi prodava samo v @#$%& ... Pri zjaloto bujno stroitelstvo...
I pri tova che ot 9 miliona Bylgaria ostana 7 miliona s tendenzija da namaljava...
Apartament za vseki.. Che i po dva...

Kurortnite apartamenti veche izgyrmjavat.. V bansko i slycnhev brjag vyzvrashtaemostta ot naem ne moge da ti pokrie razhodite po apartamenta.. Inache po statisika gikishtata poskypvali...

Vyv Varna ima objavi za kyshti po zeni 3600 evro na kvadrat... Syboretina (100 godishna)ot 1000 kvadrata bez dvor za 3.6 miliona evro (?)






Re: Eto ja kartinkata
02-05-2007 - 07:35:16
Kuku,
тук веднага ще се намери някой да те контрира, че населението има нерегламентирани доходи. eye popping smiley
Сигурно е така, но това не променя нещата. Доходите от сивата икономика са ограничени по брой, неголеми по обем и инцидентни като правило. Те са главно в строителството и туризма. Такива доходи дават основание да се смята ,че средната заплата в страната е с около 200- 300 лв. над обявената. Точна цифра не би могла да се посочи.
Много по -глеми са мръсните пари, придобити от престъпна дейност. Хората с такива средства, обаче, вече са продавачи. Това е всеизвестно .Дори днес има статия
Standart
Тежко на икономика и на отрасъл в частност, осланящи се на сива икономика и мръсни пари. Неминуемо това води до постепенно криминализиране на населението. Ние се превръщаме в шмекери от различна величина за да плащаме спекулативните цени и да осигуряваме свръхпечалби на "бизнеса".
Хората започнах да разбират... Търсенето на кредити и НИ поспадна.

На дневен ред е пропагандата...
Ако има някой да се хване...


winking smiley
Re: Eto ja kartinkata / RE : ONORE
02-05-2007 - 08:30:25
ТЕжко и на държава , била 750 год под робство (((((((((((((((((
може би е прав (а) Оноре , отн. "разбирането " на хората, но по мое мнение те първо трябва да започнат да разбират че НЕ РАЗБИРАТ , чак след това може да започнат да преодоляват неразбирането.
с тези медии е изключително трудно това да стане , при условие че всички чакат поредния БЕЗПЛАТЕН ОСВОБОДИТЕЛ
Re: Eto ja kartinkata
02-05-2007 - 08:53:05
П.П Пишейки това аз нямах предвид само ситуацията при НИ.
При картофите , доматите и ....е същото. smiling smiley Просто заради по-ниските цени нещата са по- малко явни и по-лесни за преглъщане.
Кое е по-реално- да повишим драстично заплатите, или да пресечем спекулата?

Пунди, чуждите освободители и спасители са винаги поробители в някъква степен.
Както се казва "безплатен обяд няма"
Re: Eto ja kartinkata
02-05-2007 - 09:17:39
вероятно мислим в една посока , но от различен ъгъл:
още веднъж ОТЗАД ))))))..........напред!
няма безплатна софра-, нямаме различия
за разлика от теб аз считам, че за да започнем да "разбираме" както ти пишеш трябва да започнем да плащаме софрата - дали за НИ или за доматите,чушките и цървулите - няма значение , нюанси в общия фон.
исках да кажа (ако не съм бил дост. разбираем) , че поумява , б.р. разбира само онзи,който разбере че е нужно , т.е. който е.........
на останалите не може да се даде насила.
КАРТИНКАТА е такава , прав (а) си.
както казах, аз обаче я гледам през друг ъгъл - първо трябва да разбера защо съм беден,че тогаз да започна да мисля за промяна
------------------------------------------------------------------------
т.е. ти даваш обяснение на следствието , аз с твоя помощ изяснявам причините




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-05-02 11:29 от пунди.
Re: Eto ja kartinkata
02-05-2007 - 18:51:30
Виждам че всичко знаеш. Що ли се мориш да ни обясняваш на нас, несретниците? smiling smiley
Re: Eto ja kartinkata / Boby
02-05-2007 - 20:20:13
Времето , приятелю- ВРЕМЕТО
то е най-добрия учител
---------
ако си разбрал, да ти е халал
ако не си - друго дупе си търси :} :crazy: :g: clap: :loveu:
Re: Eto ja kartinkata / Boby
02-05-2007 - 22:02:40
Ще ви оставя да си се оплаквате един друг на спокойствие. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход